Лагенарія – основи агротехніки

Описание: Все про вирощування рослин родини гарбузових — гарбуз, кавун, диня, кабачок та інші

Sonka
Sonka
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 9 місяців 11 днів

Сообщение #18 Sonka » 10.06.2017, 22:02

Коротко про особливості вирощування лагенарії з власного досвіду. Відразу зазначу це була друга спроба, перша дала один плід і той згнив.

1. Підготовка насіння. У лагенарії дуже тверде насіння. Для гарантованого проростання їх треба замочити у воді на пару днів, потім розчавити пасатижами, щоб стулки тільки тріснули, але не відокремилися одна від одної.
2. Розсада вирощується в терміни і за технологією вирощування гарбузів для вашого регіону. Я сіяла в квітні.
3. Висаджувати біля паркану або шпалери після загрози заморозків. Я сажу раніше, але є можливість вкривати. Грунт готується як для гарбузів.
4. ВАЖЛИВО! Лагенарія запилюється вночі. Я працювала метеликом сама вранці. Чоловічі квіти знизу і не мають плодика. До речі форму плода у лагенарії видно ще на стадії жіночої квітки. Чоловічих квіток багато, тому я запилюю мінімум 2 квітами. Обривала всі пелюстки і залишала тільки паличку з пильовиками.
5. Формувати лагенарії не обов'язково, витися по сітці вона буде сама, іноді доводиться поправляти. Підв’язувати плоди не потрібно, у мене навіть найбільші без підв'язки прекрасно трималися.
6. Пару раз за сезон удобрити залишками від підгодівлі огірків.
7. Убирати лагенарію потрібно перед заморозками. Я від перших заморозків прикривала агроволокном, це дозволило майже місяць часу виграти. Після того як ви її зрізали, залишивши якомога довше плодоніжки, проткніть плодоніжки дротом і підвісьте в сухому провітрюваному місці (у мене горище на дачі).
8. Після закінчення дачного сезону треба знайти місце, де можна підвісити лагенарії на півроку для сушки. Якщо її поставити, починає загнивати місце на якому вона стоїть. У підвішеному вигляді навіть недозрілі плоди (вони важче за вагою і м'якше на дотик) висохнуть, тільки можуть трохи зморщитися біля плодоніжки.

Irisha
Irisha
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год

Сообщение #19 Irisha » 11.06.2017, 06:51

Чи не пізно ще насіння лагенарії замочити і посіяти? Раніше не вийшло. Може відразу в грунт? А з гарбузами, динями, кавунами не перезапилиться, якщо ростуть на одній дылянці?

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #20 Zavochica » 11.06.2017, 06:57

Irisha писал(а):Чи не пізно ще насіння лагенарії замочити і посіяти?
Чому ж пізно, варто спробувати, все буде залежати від погоди восени, чи встигнуть визріти плоди на насіння. А якщо просто для декоративних цілей, то встигне ще надокучити бо росте дуже швидко. Для отримання плодів варто пам’ятати що квітки лагенарії джмелі і бджоли не запилюють. Доведеться самому буди бджілкою та робити їхню роботу – запилювати квітки.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #21 eddbit » 27.06.2017, 21:09

Зацвіла лагенарія – величезні білі квіти, дуже гарні, але всі квіти, штук з 10, жіночі, тобто за квіткою відразу видно зав’язь. Як же їх запилювати як немає жодної чоловічої? Тобто всі зав’язі обпадуть, що робити щоб не опали, чим опилити, може квітками з гарбуза чи кабачка?
Живу как умею и другим не мешаю

Marusya
Marusya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 22
З нами: 10 місяців 4 дня

Сообщение #22 Marusya » 29.06.2017, 10:25

Гарбузи з кабачками я запилюю завжди вручну. Так, знаєте, надійніше. Запилення лагенарії нічим не відрізняється від запилення других гарбузових.
Квіти у неї досить великі, майже білі, дуже ніжні. Чоловічі і жіночі квітки знаходяться на одній рослині. Причому розпускаються вони на заході сонця і закриваються до полудня наступного дня. Якщо за цей час квітку не запилите, то плода, природно, а не буде.
Не завадить і проведення регулярного (1 раз в 2-3 тижні) обприскування препаратами "Зав'язь". Для запилення потрібно брати чоловічі квіти з добре освітлених батогів, тому що погано освітлені квіти містять стерильний пилок. Крім того, абсолютно марно опилювати квіти, в віночки яких потрапила вода: запилення все одно не відбудеться.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #23 eddbit » 03.07.2017, 18:21

Не знаю чому але не ростуть плода лагенарії. Пробував запилювати вручну квіткою з гарбуза, може через це? Сфотографував як виглядають плоди, і такого розміру вони вже близько тижня, тобто не в’януть і не ростуть. Може ще через погоду, бо зараз у нас дощі і досить прохолодно, вдень 20, вночі близько 10.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Живу как умею и другим не мешаю

Евгений Витальевич
Евгений Витальевич
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 11
З нами: 8 місяців 28 днів

Сообщение #24 Евгений Витальевич » 04.07.2017, 20:06

eddbit, сонця вистачає вашим рослинам? І в будь-якому випадку підкорміть лагенарію, вона дуже гарно реагує на підгодівлі, які можна проводити кожен тиждень-два розведеним коров’яком чи пташиним послідом.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #25 eddbit » 05.07.2017, 05:32

Сонця можливо й не вистачає. З одного боку (з заходу) вишенька росте. А щодо підживлення, то лагенарія посаджена на теплій грядці, яка добре заправлена перегноєм, тому не думаю що проблема у підживленні.
Живу как умею и другим не мешаю

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #26 admin » 05.07.2017, 06:01

Не знаю як у вашому регіоні, але у нас зараз холодно для баштанних, вночі менше 10 градусів, ні кавуни, ні дині, ні лагенарія не росте, чекайте тепла.

Сашка
Сашка
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 4
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #27 Сашка » 17.07.2017, 07:39

У меня тоже не растет лагенария, завязи есть но не растут, как, впрочем, и дыни с арбузами, думаю это, как уже говорилось выше, связано с холодной погодой. Хотя тыквы растут, но видать они не так требовательны к теплу.


Вернуться в «Вирощування баштанної продукції»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость