Лагенарія – основи агротехніки

Описание: Все про вирощування рослин родини гарбузових — гарбуз, кавун, диня, кабачок та інші

Sonka
Sonka
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 16
З нами: 1 місяць 13 днів

Сообщение #18 Sonka » 10.06.2017, 22:02

Коротко про особливості вирощування лагенарії з власного досвіду. Відразу зазначу це була друга спроба, перша дала один плід і той згнив.

1. Підготовка насіння. У лагенарії дуже тверде насіння. Для гарантованого проростання їх треба замочити у воді на пару днів, потім розчавити пасатижами, щоб стулки тільки тріснули, але не відокремилися одна від одної.
2. Розсада вирощується в терміни і за технологією вирощування гарбузів для вашого регіону. Я сіяла в квітні.
3. Висаджувати біля паркану або шпалери після загрози заморозків. Я сажу раніше, але є можливість вкривати. Грунт готується як для гарбузів.
4. ВАЖЛИВО! Лагенарія запилюється вночі. Я працювала метеликом сама вранці. Чоловічі квіти знизу і не мають плодика. До речі форму плода у лагенарії видно ще на стадії жіночої квітки. Чоловічих квіток багато, тому я запилюю мінімум 2 квітами. Обривала всі пелюстки і залишала тільки паличку з пильовиками.
5. Формувати лагенарії не обов'язково, витися по сітці вона буде сама, іноді доводиться поправляти. Підв’язувати плоди не потрібно, у мене навіть найбільші без підв'язки прекрасно трималися.
6. Пару раз за сезон удобрити залишками від підгодівлі огірків.
7. Убирати лагенарію потрібно перед заморозками. Я від перших заморозків прикривала агроволокном, це дозволило майже місяць часу виграти. Після того як ви її зрізали, залишивши якомога довше плодоніжки, проткніть плодоніжки дротом і підвісьте в сухому провітрюваному місці (у мене горище на дачі).
8. Після закінчення дачного сезону треба знайти місце, де можна підвісити лагенарії на півроку для сушки. Якщо її поставити, починає загнивати місце на якому вона стоїть. У підвішеному вигляді навіть недозрілі плоди (вони важче за вагою і м'якше на дотик) висохнуть, тільки можуть трохи зморщитися біля плодоніжки.

Irisha
Irisha
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 24
З нами: 4 місяця 26 днів

Сообщение #19 Irisha » 11.06.2017, 06:51

Чи не пізно ще насіння лагенарії замочити і посіяти? Раніше не вийшло. Може відразу в грунт? А з гарбузами, динями, кавунами не перезапилиться, якщо ростуть на одній дылянці?

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 27
З нами: 5 місяців 28 днів

Сообщение #20 Zavochica » 11.06.2017, 06:57

Irisha писал(а):Чи не пізно ще насіння лагенарії замочити і посіяти?
Чому ж пізно, варто спробувати, все буде залежати від погоди восени, чи встигнуть визріти плоди на насіння. А якщо просто для декоративних цілей, то встигне ще надокучити бо росте дуже швидко. Для отримання плодів варто пам’ятати що квітки лагенарії джмелі і бджоли не запилюють. Доведеться самому буди бджілкою та робити їхню роботу – запилювати квітки.

Вернуться в «Вирощування баштанної продукції»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость