Кабачки, вирощування, терміни посіву, сорти

Описание: Все про вирощування рослин родини гарбузових — гарбуз, кавун, диня, кабачок та інші

Nesmeyana
Nesmeyana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 33
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Nesmeyana » 10.05.2017, 07:33

Перше питання, коли висівати кабачки. Бо хочеться саме ранніх, адже вже потім городини буде всякої повно, і кабачки не будуть такі бажані на столі. Ще цікавить хто які сорти кабачків сіє? У нас безплідний сорт Грибовський 37... Вони багато пустоцвіту дають, а в кінці вегетації починають давати багато плодів. А цукіні значно краще - вони дають одночасно жіночі і чоловічі квітки.

Utolya
Utolya
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 33
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Utolya » 10.05.2017, 07:57

Я на розсаду якщо і сію, то на 1-травневі свята. Щоб розсада була з 1 листочком справжнім. А взагалі, кинула цю затію. Цього року у ті ж травневі відразу сухими під 5-літрову пляшку сію. Знімаю, коли перестають уміщатися під нею або жарко стає. Розсада поки буде приживатися, вже посіяні наздоженуть. А якщо вона буде більша, то укриття доведеться будувати від заморозків. Тому відмовилася.
Забула. У минулому році пробувала кінчики насіння надкусувати. Не пам'ятаю в якій темі обговорювалося і відео було китайське з ютуба. В цілому, на огірках різниці не було, а кабачки всі надкусила (6 штук), тому не з чим порівняти. Зійшли через 5 днів.

Hada
Hada
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #3 Hada » 10.05.2017, 08:55

Завтра планую сіяти гарбузи, кабачки і огірки. Вже грядка накрита плівкою, щоб земля прогрівалася, а насіння сьогодні замочу, щоб висівати вже замоченим для пришвидшення появи сходів. Сіяти буду в добре заправлені перегноєм ямки і накриті 5-літровими пляшками – це гарбузи і кабачки, мені їх багато не потрібно по 2-3 кущика вистачить з головою на нашу невеличку сім’ю. А огірки під плівку.

Sonka
Sonka
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 9 місяців 11 днів

Сообщение #4 Sonka » 17.06.2017, 16:48

Звернула увагу – цього року на кабачках більшість квітів чоловічі. Раніше навпаки - коли зривала чоловічу квітку і запилюють вручну, то жіночих більше явно було. Тепер ось так

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #5 errror » 01.07.2017, 16:11

Кабачки - дуже врожайні рослини. Досить двох-трьох кущів, щоб протягом року бути весь час з поживними овочами. Правда, садівники чомусь намагаються посіяти кабачки вдруге в липні, щоб бути з молодими плодами протягом усього літа до пізньої осені.

Насправді зараз селекціонерами виведено багато сортів і гібридів, здатних плодоносити до перших морозів. Це Білий лебідь, Гольда F1, Цукеша, Якір, Одеські 52, Соте 38, Анна, Аеронавт, White bush, Водоспад, Кавілі, Касерта, Ролик, Скворушка, Хелена і інші ...

Кабачки добре ростуть і плодоносять тільки в теплу пору року. Восени і навесні у них ростуть, в основному, листя. Щоб це виправити, грядку роблять на компостній купі або просто покривають грунт 7-10 см шаром гною або компосту. Під такою теплою ковдрою рослини краще ростуть і плодоносять до перших заморозків. Восени рослини накривають павутинкою лутрасила або спанбонду, під ними температура на кілька градусів вище. Що дає фору нашому врожаю перед заморозками.

Іноді кабачки йдуть в бадилля, тобто дають дуже багато листя. У цьому випадку частину листя вирізують, а рослини підживлюють суперфосфатом, 70-100 г на 10 л води. Після такої процедури рослини відчувають шок і починають зав'язувати плоди.

Дуже часто буває, що плоди кабачків загнивають і відвалюються. Це прикро, тому що цим грішать багато врожайні сорти. В цьому випадку треба посилити провітрювання кущів, тобто видалити частину старого листя. Обприскати рослину колоїдною сіркою. Сильніші препарати можна застосовувати, лише якщо урожай через 30 днів після обробки буде йти в переробку. Як варіант, можна ще зменшити поливи.

Важливо регулярно підгодовувати кабачки. Особливо корисно використовувати розчини коров'яку або пташиного посліду. Але згодяться і мінеральні добрива. Як тільки намітився перебій з плодами, треба внести добрива під полив, невеликими дозами, але регулярно. Зазвичай підгодовують через раз: один полив - чистою водою, другий - з підгодівлею. Дозування невелике. Так, аміачної селітри досить сірникової коробки на 10 л води, сечовини - 1 ст. ложка, нітрофоски - 1-2 спіч. коробка.


Вернуться в «Вирощування баштанної продукції»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость