Вкривати плівкою кавуни і дині вдень під сонцем чи ні?

Описание: Все про вирощування рослин родини гарбузових — гарбуз, кавун, диня, кабачок та інші

Werdikt
Werdikt
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 9 місяців 11 днів

Сообщение #1 Werdikt » 22.05.2017, 09:12

Пробую цього року вирощувати перший раз кавуни та дині. Розсаду купував на базарі. Всього пару штук, але хочу щоб були доглянутими тож сподіваюсь що має щось вродити і хочу все робити як то кажуть по науці. Живу біля Тернополя, тобто не дуже жарко у нас, тож зробив парник в якому і висадив розсаду. Зараз вночі зрозуміло кавуни та дині під парником, а хочу запитати чи варто знімати укриття вдень, коли на дворі температура близько 20, але під плівкою мабуть набагато більше. Як я знаю баштанні люблять високу температуру, але питання наскільки, чи не спаряться вони під плівкою під прямим сонячними проміннями?

Михайло
Михайло
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 11
З нами: 3 місяця 4 дня

Сообщение #2 Михайло » 24.05.2017, 06:39

Взагалі кавуни вирощувати не важко, але треба правильно доглядати за ними! Треба зарано сіяти насіння - 20 квітня в літрові стаканчики. Через 8-10 днів з'являються сходи і ставити їх необхідно в самому сонячному місці. 20 днів розсада буде рости в кімнаті, а після 15 травня треба виносити розсаду вдень на вулицю для загартування на тиждень. Коли з'явиться третій лист, пора на грядку. Грядка для кавунів повинні бути висока, теплий, сонячний, що виходить на південь на весь день. Розсаду висаджують до сім'ядоль, рясно поливають. Вона тиждень буде приживатись і не росте. Як почне рости, треба підгодовувати рослини коров'яком або пташиним послідом невеликими дозами. Вкривають кавун до 15 червня весь час але в дуже спекотні дні з температурою вище +28 плівку злегка піднімають, щоб рослини не згоріли. Після 15 червня можна відкривати плівку тільки вдень, а на ніч весь час вкривати. У липні кавун активно росте, багато батогів дає, а потім з'являються чоловічі жовтенькі квіточки, а потім, жіночі квітки, вони дають маленькі плодики, які ростуть по годинах. З 10 серпня пагони без плодів видаляють і прищипують точки зростання.

Solnce
Аватара
Solnce
Повідомлення: 43
З нами: 9 місяців 20 днів

Сообщение #3 Solnce » 24.05.2017, 10:18

Насправді кавуни в центральних і північних регіонах України вирощують лише під плівкою, хоча у велику спеку плівку можна трохи припідняти. А кожної ночі закривають плівкою. У відкритому грунті не отримаємо великі плоди, а маленькі м'ячики або взагалі не буде кавунів! Обов'язково кавуни вирощувати тільки під плівкою (постійно) або в скляних теплицях з кватирками (для провітрювання). Кавуни люблять конденсат і поліетиленову плівку, а лутрасил і спанбонд для них дуже погано, так як кавун не любить затінення. Плюс 40 під плівкою і посуха - для них норма (якщо ви приїжджаєте тільки на вихідні)!

Irisha
Irisha
Повідомлення: 26
З нами: 6 місяців 23 дня

Сообщение #4 Irisha » 24.05.2017, 10:43

Третій рік вирощую кавуни і дині, - північ київської області. Перший рік, правда - не показник, дітки завадили визріти урожай. Побачили на грядці (спеціально нічого не говорила), - біжать і кричать з таким захопленням, - мама, дивись, кавуни, - а в руці стебло з кавунчиками! Загалом, нічого я їм не зробила, зрозуміло, хоча дуже хотілося. А один кавун наш розумний тато полакував, щоб знайомим можна було показувати, - місяць пролежав виблискуючи боком, а потім підгнив таки. Чесно кажучи, не морочилися з всілякими премудростями, так як садили чисто для експерименту. У цьому році буде вже серйозно, з грядкою, по правилам – розсада, потім під плівкою, підживлення. А насіння добували з тих кавунів і динь, які сподобалися на смак, покупні. Розумію, що треба б з покупного насіння садити, але чоловікові і дітям подобається процес добування насіння :), садіння та ін. Нехай тішаться, та й я з ними. Думаю, тут нам головне сам процес. А буде гідний результат - ну і добре. До речі, в минулому році цілком гідний урожай був, їстівний, і навіть без цукру. Але пізно посадила. В цьому році розсада вже росте у парнику з плівки.

1979
1979
Повідомлення: 29
З нами: 9 місяців

Сообщение #5 1979 » 24.05.2017, 10:46

А чи є резон спробувати вирощувати кавуни у відкритому грунті, чи шансів взагалі отримати товарний урожай немає?

Natulik82
Natulik82
Повідомлення: 12
З нами: 6 місяців 26 днів

Сообщение #6 Natulik82 » 24.05.2017, 14:43

1979, кавуни та дині у відкритому грунті в Україні можуть вирости при їх вирощуванні через розсаду і на теплій грядці під тимчасовим укриттям.

Veterok
Аватара
Veterok
Повідомлення: 28
З нами: 8 місяців 28 днів

Сообщение #7 Veterok » 24.05.2017, 14:47

Я не любитель всяких парників, особливо з такою рослиною як кавун. Кавуну все ж потрібно багато місця і прямі сонячні промені. Я вважаю що для кавуна парник це гальмо в розвитку, одне бадилля.

Solana
Solana
Повідомлення: 40
З нами: 9 місяців 6 днів

Сообщение #8 Solana » 24.05.2017, 14:50

Ну, чому ж так категорично проти укриття для кавунів? Деякі види і сорти динь та кавунів у нас можна виростити тільки в парнику або теплиці. І не завжди початок літа теплий, тобто відразу прийшло тепло. А так вогко і холодно може бути до третьої декади червня. І що накаже робити кавунам і диням, чекати тепла і не рости? Якщо навіть огірки при плюс 10 граду завмирають і не ростуть.

Veterok
Аватара
Veterok
Повідомлення: 28
З нами: 8 місяців 28 днів

Сообщение #9 Veterok » 24.05.2017, 15:55

На відміну від багатьох рослин кавун радий сонцю і в сонячні дні тільки встигай поливати і він пре дуже інтенсивно. Інші ж рослини від сонця марніють і полив їм допомагає тільки не засохнути, ось вони і люблять парники де немає прямого променя сонця. Виходить що садити кавун в теплиці, значить сповільнювати його ріст.

Solana
Solana
Повідомлення: 40
З нами: 9 місяців 6 днів

Сообщение #10 Solana » 24.05.2017, 16:03

Ви суперечите світовому досвіду. Чим довше плід будь-якої рослини накопичує речовини, тим вище їх концентрація... А на півдні кавуни смачніше, так як вони отримують більше і тепла, і світла.
У середній же смузі і північних регіонах кількість сонця достатня для кавуна буває лише в липні і першій половині серпня. Це час зовсім недостатньо, щоб визріли солодкі плоди. Тому і потрібна розсада - вона дає забіг у розвитку і плоди встигають зав'язатися в середині червня. В цьому випадку плоди до осіннього похолодання вже встигнуть налитися і визріти. Але без укриття - парників, теплиць, тимчасових тунелів висадити розсаду в травні практично не можна - навіть якщо вдень жарко, ночі холодні. А укриття дає таку можливість. Навіть в квітні кавун і диню можна висадити в теплицю.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 95
З нами: 1 місяць 23 дня

Сообщение #11 Олег » 21.07.2017, 19:08

Рослини з родини гарбузових дуже не люблять пересадки. Тому не радив би використовувати розсадну культуру, а прямий посів під плівку. З початку цвітіння плівку треба відкрити або й зовсім зняти. Восени - знов накрити, тоді можна поласувати і кавунами і солодкою динею.

Вернуться в «Вирощування баштанної продукції»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость