Чи вигідно тримати корову в українських реаліях

Описание: Форум про розведення великої рогатої худоби

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #1 Tukiner » 25.02.2017, 21:41

Побачив оголошення про продаж корови за 20 тис. грн. і задумався, всі скаржаться, що корову тримати важко, не вигідно...
Важко - поняття суб'єктивне. В моєму розумінні з важкого - це тільки гній виносити. До речі, це часто треба робити?
Всі скаржаться на те, що молоко за копійки здають... Зараз на базарі ціна десь 18 грн. за півторашку. Якщо взяти що в день корова дасть не менше 10 літрів, то окупиться вона менше ніж за півроку, а далі чистий прибуток... У чому я не прав?
І розкажіть, хто знає, скільки чого корові треба на рік (сіно, солома, може ще щось)?

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #2 Nasredin » 26.02.2017, 06:37

Трактор вигідніше тримати, особливо новий і в гаражі.
Гній чистити щодня, годувати не тільки сіном, відразу при купівлі корови краще купити і бика, а то з цим в більшості сіл проблеми. І так, краще купувати телицю, самому роздоювати, тоді корова віддасть молоко.
І, напевно, тут не слово "вигода" потрібно вживати, рентабельність правильніше. Вигода буде коли налагоджений збут - буквально щоранку до холодильників молочного будиночка під’їжджають покупці, тоді це вже і вигода.

Utilitar
Utilitar
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 24
З нами: 1 год

Сообщение #3 Utilitar » 26.02.2017, 07:28

Tukiner, якщо і зважитися на корову, то необхідно купувати високоудійну. Ось вона окупить себе це точно. Крім того в тебе молоко і сусіди, і приїжджі будуть брати. Це той продукт, який потрібен усім і будуть купувати не зважаючи на всі кризові ситуації в країні.
Але для корови потрібен теплий хлів, заготівля сіна, прибирання гною, випас та багато іншої роботи яка вимагає немало часу не зважаючи на ваші бажання поспати чи відпочити.

Tukiner
Аватара
Tukiner
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #4 Tukiner » 26.02.2017, 08:48

Високоудійна - це скільки в літрах?
Я волію рахувати виходячи з ціни, за якою завжди можна здати. А все, що більше - так сказати, бонусом буде.
Сарай зробити, думаю, не проблема. Сіно зараз корові начебто ніхто не заготовляє... Купують. Випасати де є. Залишився тільки гній та робота.
Дуже все гарно виходить...

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #5 Galinka » 26.02.2017, 09:41

За браком часу скажу коротко що моїй корові 8 років може і помиляюся.
Так от вона пройшла пік лактації 5-7 років ... відразу додам при хорошому годуванні і утримуванні він може відсунутися ще на кілька років. Але їх, як правило довше 10 не тримають. Хоча корови і живуть до 18 років
Рентабельна продуктивність корови приблизно до 10 років. При хороших умовах
продуктивність залежить від породи.
У нас поширена чорно-строката порода. Вона невибаглива. Крім того корову важливо правильно роздоїти після отелення, а це цілий комплекс заходів.
Корову можна утримувати на м'якій підстилці, на соломі, підстилаючи по потребі. Видаляти раз на рік навесні. Так роблять у селах.
Крім сіна 2-3 тонни потрібна соломи стільки ж приблизно, соковиті корми (коренеплоди).

Fainka
Аватара
Fainka
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год

Сообщение #6 Fainka » 26.02.2017, 16:15

Батьки вже як років 10 не тримають корову, молоко купують у сусідів, і прекрасно себе почувають. Та й роки вже не ті, щоб тримати корову. У батька замість корови - пасіка. Ось там і працюємо всі дружно, і легше і більший прибуток дає.

Hetyf
Hetyf
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #7 Hetyf » 26.02.2017, 18:11

Корову треба брати в комплекті з дояркою і бажано молодою та гарною.

Irisha
Irisha
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год

Сообщение #8 Irisha » 26.02.2017, 18:26

Корова на подвір'ї потрібна лише в одному випадку. Якщо у вас велика сім'я і багато малих дітей, яким потрібне нормальне якісне молоко, а не сурогат з магазину.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #9 Lariska » 26.02.2017, 18:44

Я дотримуюсь думки що вигідно тримати будь-яку живність від курки до корови, але для того щоб отримувати чи бачити ту саму вигоду необхідно важко працювати і не лише руками й ногами, а ще й головою. А ще потрібно щоб сам процес догляду за твариною чи процес вирощування вам подобався, якщо це робити примусово то шансів на успіх небагато. Тобто треба любити те що робиш і тоді успіх вам забезпечений в будь-якій справі.

Irisha
Irisha
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год

Сообщение #10 Irisha » 26.02.2017, 18:48

треба любити те що робиш і тоді успіх вам забезпечений в будь-якій справі
Золоті слова, гадаю найбільша біда українців, що вони роблять не думаючи для чого, бо звикли ходити на роботу, садити картоплю, пасти корову і т.д. А якщо до справи ставитись з любов’ю, то будуть зовсім інші результати.

Vovik
Vovik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #11 Vovik » 02.03.2017, 13:23

Ну якщо корову не вигідно тримати, то що ж тоді вигідно? Ви чого? корова завжди була годувальницею і все. Свині і птиця точно тоді не вигідні, якщо вже корова не вигідна.
Дивлячись яке молоко і яка жирність, кг сиру може виходити і з 6 літрів. У матері стояли саме такі каструлі і вона вже майже потім ніколи і не важила сир - знала що там у неї кг плюс мінус.... Це ж від жирності залежить і дивлячись яка корова. У нас були середні корови з хорошою жирністю, після отелення давали 25-27 літрів молока стабільно при 3 разовом доїнні. Потім молоко йде на спад звичайно, хоча дивлячись які корми. Але восени жирність молока збільшується у корів, хоч його і менше.
Та плюс якщо сир робити інший - а не бабусин розсипний, заливати його солодким молоком - то це зовсім інше. Скажу так, батьки досі б тримали корів, якби не обставини. Від корови дуже навіть нормально виходило по грошам - плюс своє молоко, масло, сир, сир (адже це теж багато чого значить). Сіно косили завжди самі (так тяжко, особливо коли було 2 корови).


Вернуться в «Велика рогата худоба»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость