Як доглядати за новонародженими свійськими тваринами

Описание: Форум про розведення великої рогатої худоби

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 19.11.2016, 21:54

Часто на новонароджених телят, ягнят і поросят нападають хвороби через те, що господарі, котрі доглядають їх, не зважають на особливості молодого організму.
Так, у молодняку площа тіла стосовно до маси більша, ніж у дорослих, і через це тепловіддача в них теж більша.
У перші години життя новонародженого температура тіла знижена. До кінця дня вона починає відновлюватися. Телята і ягнята легше переносять ці зміни, а от поросята часто переохолоджуються. Тому приміщення, де відбувається опорос, потрібно обігрівати. Порося, що тільки-но народилося, відразу необхідно добре обтерти й помістити під лампу.
У новонароджених спрацьовує система самозігрівання: щоби прогнати гарячу кров по всьому тілу, частіше б’ється серце, а щоб наситити тканини киснем і вивести з них вуглекислий газ, частіше дихання. Якщо ж у приміщенні волого, задушливо, гуляють протяги, то риніт і пневмонія молодняку забезпечені.
Або така ситуація: ви напоїли новонародженого, здавалося б, теплим молозивом, а малюку без причин раптом погіршало. Річ у тім, що питво повинне бути тієї ж температури, що й температура тіла новонародженого. Якщо молозиво холодніше хоча б на 10-15 градусів, то теля або порося починає тремтіти, відтак його організм витрачає значну частину енергії, і ще незміцнілі серце, легені зазнають додаткового навантаження. Новонароджений слабне. У кишківнику це тремтіння виявляється посиленням перистальтики, в результаті їжа надмірно швидко просувається по кишківнику, а відтак - пронос. Ви хапаєтеся за антибіотики, а вина зовсім не в інфекції. Враховуйте всі ці нюанси!

Вернуться в «Велика рогата худоба»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость