Що робити якщо корова проковтнула чужорідний предмет

Описание: Форум про розведення великої рогатої худоби

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 21.11.2016, 18:13

Велика рогата худоба схильна до травматичного ретикуліту. Це захворювання провокують гострі предмети, що потрапляють до шлунка корови. І за розтину там знаходять ножі, ложки, голки, спиці, дріт, цвяхи, камені, шматки дерева...
Узимку й особливо навесні в кормах стає дедалі менше вітамінів - вони поступово руйнуються. Через це у тварин псується апетит: з'являється схильність їсти глину, камені, скло, металеві й інші неїстівні предмети. Розвивається, як кажуть, "лизуха".
За неповноцінного й нерегулярного годування корова жадібно поїдає корм, недостатньо його пережовуючи. Якщо до сіна потрапить чужорідний предмет, вона і його проковтне, оскільки у великої рогатої худоби невисока чутливість слизової оболонки ротової порожнини. До того ж язик має велику кількість сосочків, спрямованих у бік горла.
Стінка сітки вкрита великою кількістю чарунок, через які сортуються частинки їжі. Металеві предмети можуть застряти в цих чарунках, не заподіюючи великої шкоди. У такому разі корова на вигляд цілком здорова. Але якщо в шлунку накопичується велика кількість тупих чужорідних предметів, його робота ускладнюється. Відтак погіршується травлення, і, як наслідок, знижується продуктивність тварини.
У тяжких випадках гострий предмет упирається в стінку сітки й може проколоти її. Але й це ще півбіди. Сітка розташована поруч з життєво важливими органами. І є небезпека, що під впливом її скорочення чужорідне тіло переміститься і травмуватиме печінку, легені, селезінку, очеревину, а то й серце. Крім того, разом з чужорідними предметами із сітки до пошкоджених органів проникає шкідлива мікрофлора, що викликає гнійне запалення, знижується апетит, періодично роздувається шлунок, змінюється жуйка, з’являється відрижка, частішає дихання. Тварина стає млявою, мало та обережно рухається, мукає, стогне. Через біль у травному тракті корова набуває характерної пози: згорблюється, витягує голову та шию. Щоб полегшити свої страждання, вона намагається частину тулуба поставити вище, наприклад, передніми кінцівками стає на годівницю. Лягає вона обережно, а коли встає, то спочатку піднімає передню частину тулуба.
За підозри на травматичний ретикуліт відразу ж звертайтеся до ветеринарного лікаря, котрий видалить чужорідний предмет або знебезпечить його. Але у важких випадках, буває, допомогу надати неможливо.

Щоб уникнути травматичного ретикуліту, надайте належну увагу профілактиці цього захворювання.

♦ Не розкидайте металеві предмети в місцях збереження кормів, у хліву, на пасовищах.
♦ Не пасіть і не годуйте тварин на будівельних майданчиках, поблизу звалищ.
♦ Якщо через відсутність пасовищ поруч з присадибною ділянкою вам доводиться випасати тварин на забруднених сміттям ділянках, то навесні очистіть їх від металевих предметів граблями, великим магнітом.
♦ Перш ніж годувати тварин, ретельно перетрушуйте сіно. Соковиті й зернові корми уважно оглядайте, щоби до них не потрапили ніякі чужорідні предмети.

Коні й свині теж можуть проковтувати різні предмети, але захворювання у цих тварин трапляється вкрай рідко, оскільки навіть гострі предмети виходять у них природним шляхом без будь-яких наслідків.

Вернуться в «Велика рогата худоба»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость