Молока хочу, а козенят не хочу, як бути

Описание: Молочне козівництво та вівчарство, розведення та утримання кіз та овечок. Годування, розведення, утримання

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 10 місяців 20 днів

Сообщение #1 Zavochica » 28.12.2016, 11:06

– Доброго дня. Розкажіть, будь ласка, про кіз. У нас в господарстві є пара кізок, вони обидві народжували навесні і зараз обидві дають молоко. Але одна вже погуляла знову з козлом, а інша ні. Та й не хочу я її до козла відводити. В цьому році так намучилась з козенятами, і від тих буде достатньо. Питання в іншому. Чи коза буде давати молоко, якщо її не зводити до козла? І як це вплине на надої?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #2 errror » 28.12.2016, 11:11

Багато тих хто тримає кіз бояться залишати на зиму непокриту козу і часто рубають тварину. Але це неправильно. Якщо коза вже народжувала козенят, вона може давати молоко круглий рік і без народження ще одного ягняти. Але його буде менше. Можна вчинити так з кітною козою: «запустити» її на півтора місяця, а потім роздоювати так само, як дійну. Природно, молока буде менше, але влітку на траві можна отримати цілком пристойний удій.
Є й інші варіанти: все-таки звести козу з козлом, а козлят у двомісячному віці продати або забити на м'ясо. При цьому козенят краще відлучати від кози відразу ж. Годувати окремо молоком, розбавляючи поступово кашею. Так ви збільшите удій від кози і будете в прибутку від козенят.

Вернуться в «Козівництво та вівчарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость