Коли парувати молодих кізок?

Описание: Молочне козівництво та вівчарство, розведення та утримання кіз та овечок. Годування, розведення, утримання

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 24.11.2016, 18:46

У більшості особистих господарств кізки перший раз покриваються рано, буває, коли їм від роду немає й року. Покриття відбувається стихійно, без відома господарів, коли кізки гуляють у загальній череді. Фізично вони ще недорозвинені, недостатньої ваги - 28-30 кг, а вже змушені витрачати сили на виношування козенят. Ось чому досвідчені козівники намагаються не допустити здрібнювання тварин, адже недорозвинена кізка принесе дрібних козенят, а ті, у свою чергу, ще дрібніших.
Щоб молоді тварини до пасовищного сезону "розквітли", їм більше випоюють молока в молочний період, добре підгодовують.
Восени деякі досвідчені козівники першу охоту в кізок пропускають, якби вона бурхливо не переходила. Хочуть дочекатися, щоб молодняк побільше набрав "тіла". Чи парувати в другу охоту, чи відкласти до третьої залежить від розвитку кози, маси й пори року. Якщо в час другої охоти кізка важить понад 40 кг і надворі вже жовтень, її парують. До кінця листопада незалежно від черговості охоти всі матки в череді мають бути покриті.
Трапляється, ще кізки покриваються у віці до трьох місяців козликами такого ж віку. Якщо господарі бачать, що самці стрибають на самочок, їх розділяють і утримують окремо. І так допоки вони не підростуть і не розвинуться фізично.

Вернуться в «Козівництво та вівчарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость