Сторінка 1 из 1

Молока хочу, а козенят не хочу, як бути

Добавлено: 28.12.2016, 11:06
Zavochica
– Доброго дня. Розкажіть, будь ласка, про кіз. У нас в господарстві є пара кізок, вони обидві народжували навесні і зараз обидві дають молоко. Але одна вже погуляла знову з козлом, а інша ні. Та й не хочу я її до козла відводити. В цьому році так намучилась з козенятами, і від тих буде достатньо. Питання в іншому. Чи коза буде давати молоко, якщо її не зводити до козла? І як це вплине на надої?

Добавлено: 28.12.2016, 11:11
errror
Багато тих хто тримає кіз бояться залишати на зиму непокриту козу і часто рубають тварину. Але це неправильно. Якщо коза вже народжувала козенят, вона може давати молоко круглий рік і без народження ще одного ягняти. Але його буде менше. Можна вчинити так з кітною козою: «запустити» її на півтора місяця, а потім роздоювати так само, як дійну. Природно, молока буде менше, але влітку на траві можна отримати цілком пристойний удій.
Є й інші варіанти: все-таки звести козу з козлом, а козлят у двомісячному віці продати або забити на м'ясо. При цьому козенят краще відлучати від кози відразу ж. Годувати окремо молоком, розбавляючи поступово кашею. Так ви збільшите удій від кози і будете в прибутку від козенят.