Як покращити апетит у свині

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 25.05.2016, 18:48

Коли я жив і працював у Яришеві, купив у Молдавії двоє поросят на відгодовування. Одне, як кажуть, капловухе, схоже на Миргородську породу свиней, а інше - чистої білої української породи.

Спочатку українське дещо відставало в розвитку від свого партнера, хоч годували їх однаково. Та й до їди воно було порівняно неквапливе. Посмокче трохи та й кружляє на подвір’ї або в загорожі.

Та якось діти залишили на подвір’ї ляльку «Ванька-встанька». Важило в ній поставлене так, що як би не кинув ту ляльку, вона тут же вирівняється.

Свинка підкинула рийкою ту ляльку раз-вдруге, а вона знову встає, вирівнюється. Тварина повторно нападає на неї, а лялька встає. Тоді свинка вже з люттю накидається на неї та цяцька не піддається.

Ту дивну картину спостерігав близько години. А коли ляльку підняв і заніс на веранду, - свинка мерщій побігла до корита і тепер пожадливо їла все, що там було.

Через два-три дні, коли свинка знову висмоктувала з годівниці лише рідину, мати кинула їй ляльку. Свинка поваляла її теж близько години, а тоді мерщій до корита. Тепер лялька стала "апетитною приправою".

А невдовзі українська свинка обігнала в рості миргородську і тепер добре їла уже й без ляльки. Хоч мати, як кажуть, зрозумівши, що й до чого, перед тим, як почати годувати, неодмінно проганяла свинок по подвір’ю та вулицях не менше години.

Щоденний, а іноді й два-три рази на день, моціон давав свої результати. Свинки добре їли і швидко росли. Першою досягла забійної маси свинка української білої степової породи. Незабаром пішла під ніж і миргородська.

Той досвід з лялькою повторили, коли натомість знову привіз з ярмарки дві однакові свинки. Ляльку по черзі валяли обидві, довільно паслись на вигоні, а коли вертали до корита, то їли так, ніби кілька днів нічого не бачили.

Є й інші дивні речі, які додають апетиту свиням. Якось приніс з лісу пізніх їстівних грибів, а коли почистив і ті лишки викинув під дерево, свинки не тільки з'їли ті очистки, а навіть землю довкіл перерили. Тоді спробував відварити очистки, а потім домішати до корму. Теж дієво: коритце вмить спорожніло. Тепер уже спеціально йшов до лісу по добавки. Збирав, правда, тільки їстівні гриби, побоюючись отруїти свинок. І так... аж до приморозків.

А ще було й таке. Коли після дощу на городі виповзають слизні, равлики, а на деяких рослинах вони прилипли на стовбурах чи гілках, свинки нестямно шукають ті ласощі. Отож, коли бував у лісі чи взагалі на сільській природі, неодмінно збирав те до окремої торби і приносив додому. Мати дозувала ту приправу до кормів. Свинки поїдали все.

Не скажу чому, але свинки набагато краще поїдають будь-які корми, коли вони приготовлені на дощовій, сніговій та навіть річковій воді. Можливо тому, що криничну чи водопровідну воду здебільшого хлорують. Але факт залишається фактом. Навіть спробував таке.
Приготував дві бовтанки. Одну на дощовій, а іншу - на водопровідній воді. Все інше відповідно. Поставив посудини поряд. Свинка накинулася на ту, що приготовлена на дощовій воді. А іншу лише понюхала і залишила.

А ось бобових, зокрема квасолі, свинки не їдять. Навіть борщу не хочуть, якщо там варилася квасоля.

Здавалось би, свиня! Але теж має свій норов і неабиякий, що, на мій погляд, слід би враховувати. Адже, якщо свинка добре, апетитно їсть, то сала та м'яса вона набирає швидко. А це - головне.

Та коли вже зайшла мова про відгодовування, думаю, варто сказати й таке. Краще ростуть і набирають масу свинки, коли в раціоні є молочні корми, зокрема, перегін молока, пахта, сироватка. Та й м’ясо і сало з таких тварин неперевершене. Зрозуміло, що до молочних продуктів додають борошно, висівки, дерть, а також рослинні корми, до того ж, краще варені або хоч напівварені. А ось дерть кукурудзи слід варити не менше 6-8 годин. Сиру дерть кукурудзи шлунок тварини практично не перетравлює і не засвоює. Користі з того ніякої.

З певною увагою та пересторогою потрібно згодовувати свиням комбікорм, макуху, шроти та інші продукти переробки олійних культур. Наявність у раціоні цих кормів позначається на якості м яса і сала. Воно порівняно тверде, погано уварюється, втрачає смак. А сало, коли й прохолоне, не біле, а майже прозоре, особливо ближче до шкірочки. Те ж саме спостерігається, якщо свинці постійно згодовувати кухонні відходи, чого не буває, коли тварина відгодовувалася на зернових кормах.

Певну особливість має беконне відгодовування свиней. Але то вже тема для окремої розмови.

Marina
Marina
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #2 Marina » 14.09.2016, 19:35

У свій час - у моїх свиней пропав апетит... І тоді я їх посадила на кілька днів на дієту і "пайку" зменшила, - апетит налагодився вже за пару днів, ще й здається став краще аніж був.
А ще мої свинки і поросята люблять парену картоплю, а хряк навіть не підходить, хоч картопля щедро присмачена сухим молоком (свині у мене в'єтнамські)... Ось такі "особисті" пристрасті в їжі.
І до речі - ніколи не помічала зменшення апетиту ні у свинок, ні у кнура, - коли свинки були "в охоті"...

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #3 Galinka » 15.09.2016, 12:14

Причин цьому може бути декілька. При неправильному прикусі, коли одна щелепа коротша за іншу, тварина погано їсть і відстає в розвитку. Також необхідно звертати увагу на колір шкіри і щетину, можливо відсутність апетиту - початок більш серйозного захворювання. При відсутності апетиту можна давати риб'ячий жир, що, досить-таки, недешеве задоволення. Також поросят що мають поганий апетит не можна годувати одним сухим кормом, давайте вологі мішанки, що поліпшити їх обмін речовин.
Через нестачу заліза в крові у поросят так само пропадає апетит, тому крім основного раціону, тварині необхідна мінеральна підгодівля. Це, як правило, деревне вугілля, подрібнена крейда, червона глина. Це стимулює розвиток шлунка і появу соляної кислоти, яка піднімає апетит тварини.

RULY
RULY
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #4 RULY » 15.09.2016, 12:26

Наиболее частой причиной отсутствия аппетита у поросят есть глисты, в таком случае их необходимо пролечить, а лучше заняться профилактикой (проколоть необходимые вакцины) и не допустить такого фактора.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #5 errror » 05.12.2016, 11:50

Якщо це захворювання, то краще звернутись до ветеринарного лікаря. Якщо захворювання виключити то швидше за все, зниження апетиту у свині – це реакція на стрес. Свині схильні до стресів. Це відбувається при підсаджуванні поросят під іншу свиноматку, зміні звичного раціону, зміни умов утримання, при дії дратівливих чинників, страху і т.д.

Vovik
Vovik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #6 Vovik » 09.02.2017, 16:14

Чому свині погано їдять або що робити коли свині нічого не їдять?

Відмова від корму або відсутність апетиту у свиней буває в більшості випадків з наведених нижче причин:

1. Не подобається їжа (наприклад, неякісна або з цвіллю).
2. У свиней стрес.
3. Неправильне утримання (жарко, занадто сиро, занадто темно, занадто холодно).
4. Нестача вітамінів групи В, А, Д, а також заліза і мікроелементів.
5. Захворювання різної етіології.

Andren
Andren
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #7 Andren » 25.04.2017, 08:06

Якщо ваша свинка перестала їси, то не варто гадати чому не їсть порося, чому відмовляється їсти, може в нього зубки болять, а може він простудився, а може… варто звернутись до ветлікаря і він вам точно скаже що не так з вашим свинтусом.

Мисливець
Мисливець
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 1
З нами: 6 часов 16 минут

Сообщение #8 Мисливець » Сьогодні, 09:50

На мою думку э вітаміни в ветаптеках.Одного разу я поглянув що мої свинки недоїдають і попробував їм вареної каші не дуже я тоді сухої дерті ячмінки їли но невиїдали а кинув їм вітаміни вони так пахнуть що аж повилизували но там дози потрібно знати.Я вього два рази сипав вітаміни і всьо.Аж поправились за тиждень як почали всьо вилизувати.Ну ще дуже корисно кисле молоко квашені огірки це все що можна в зимку дати їм побіше вітамінів у кислому.


Вернуться в «Свинарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость