Розведення травоїдних свиней – перспективний вид тваринництва

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 06.11.2016, 14:23

Травоїдні свині - це тварини, яких найвигідніше розводити сьогодні як у домашніх колективних господарствах, так і в фермерських. Від усіх інших сільськогосподарських тварин травоїдні свині відрізняються відносно коротким періодом поросності, багатоплідністю, високою продуктивністю, всеядністю та широкими адаптаційними можливостями. Це дуже вигідні тварини, тому що мало їдять, особливо зерна. В основному вони травоїдні і швидко розмножуються.
На жаль, останнім часом по Україні пройшли чутки про те, що в’єтнамська, корейська породи і мангал - це одна й та ж порода, але це зовсім не так. Це різні породи. Нині утримується декілька порід травоїдних свиней.

Мангал. Цю породу виведено шляхом схрещування дикого західноєвропейського кабана з карпатською мангалицею. Це зовсім невибагливі тварини. За зовнішнім виглядом вони нагадують дику свиню, проте мають масивніше й розвинутіше тіло, а також швидше ростуть. Дуже важливо знати, що вони невислочереві, а, отже, не мають схожості з в'єтнамською та корейською породами. Цю породу ми вважаємо елітою з-поміж травоїдних свиней. Кожен, хто бачив цих свиней, залишався під сильним враженням. Мангал належить до травоїдних свиней м’ясної породи.
Усім відомо: щоб виростити звичайну свиню, потрібно тонну зерна, а для травоїдних мангалів лише 200-300 кг.
У свиней породи мангал генетично закладена інтенсивність нарощування м'язової, а не жирової тканини. В Україні дуже мало подібних порід.
Для мангала однією з головних особливостей є їхня всеїдність. Свині поїдають як рослинні, так і тваринні корми, продукти їхньої переробки, різноманітні харчові відходи та технічні залишки. Взимку раціон складається з сіна, січки з кукурудзиння, коренеплодів, каштанів, жолудів, відходів борошномельного й спиртового виробництва, висівок, браги, кісток, субпродуктів низької категорії.
Головне - привчити поросят їсти все, а не лише буряки чи гарбузи. Влітку сіно й січка замінюють різнотрав'ям, падалицею фруктових дерев, ряскою. Свині цієї породи дуже полюбляють молоді пагони дерев, кору та коріння.
Не потребують особливих умов утримання. Якщо для корейської свинки взимку потрібне тепле приміщення, то мангали не мають у цьому потреби. Тримати їх можна як улітку, так і взимку на вигулі. Восени вони покриваються густою довгою шерстю від світло-бурого до чорного з сіруватим відтінком кольору, чим дуже нагадують дику мисливську свиню.
Також не слід плутати мангала з породою "мангалиця" (угорською пуховою свинею), яка за статурою нагадує свійську свиню і вкрита шерстю, подібною до баранячої. Це зовсім різні породи і не мають спорідненості.

Що ж до мангала то це доволі масивна тварина. Якщо маса дорослої корейської свинки становить 80-120 кг., то дорослого мангала - 300-380, а в деяких господарів і 420 кг залежно від умов утримання. Якщо планується відгодовування молодняку, то кабанчиків краще каструвати у віці 1-2 місяці, тоді вони швидко набирають масу.

Статевозрілими свинки стають у віці 5-7 місяців. Поросність триває 116-120 днів. Потомство у свинки легко народжується, корейська ж свинка в основному потребує допомоги. У середньому приплід становить 12-15 поросят.

Незалежно від кількості молока в свиноматки поросят з 3-5 днів підгодовуємо змащеним зерном ячменю, ріденькою бовтанкою, а також мінеральними кормами, такими як крейда, кісткове борошно, червона глина. У напувалках постійно тримаємо чисту воду. В тритижневому віці малюки вже самі гризуть буряки, яблука, їдять траву, сіно. До двох місяців поросята смугасті, згодом смугастість зникає. Відлучати поросят бажано в місячному віці. Через 5 днів після відлучення поросят свиню знову парують.
Свиням цієї породи не потрібно ніяких щеплень, вони мають сильну імунну систему. Якщо за корейською свинкою потрібен ретельний догляд, то для мангалів це зайве: вони можуть легко обійтися залишками підніжних кормів. Свині швидко звикають до людей, легко піддаються дресируванню і швидко звикають до свого житла, й навіть, коли відходять далеко від подвір’я, все одно повертаються назад по власних слідах. Вирощувати цю породу можна для різної мети: на м’ясо, заради молодняку, а також для дресирування мисливських собак та спортивно-мисливської мети.
Мангал уже утримують в багатьох областях України. Та щоб мати справді чисту породу, рекомендую перед купівлею порадитися з господарями, які утримують у себе цю породу, мають племінне поголів'я та подивитися на дорослих особин.

Вернуться в «Свинарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость