Хвороби копит у свиней. Якщо свинка закульгала

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 11.11.2016, 21:52

Фермеру, який розводить та вирощує свиней, слід бути уважним до того, як переміщується тварина в загороді, на пасовищі. Чи не спостерігається у їхній ході ознак кульгавості? А якщо так, то необхідно з'ясувати, чим це спричинено.
За порушення умов утримання та годування хвороби пальців у свиней можуть зустрічатися доволі часто в усіх порід та вікових груп і наносити значні збитки господарствам.

Найчастіше діагностуються травми копитець тварин у господарників, де в свинарниках поклали нерівні, з вибоїнами підлоги, на яких тварини утримуються без підстилки. На таких настилах травмується основа шкіри м’якушів та підошви, а також надзвичайно стирається ріг копитець. Спричиняти це може також нерівна дерев'яна підлога, в якій залишилися сучки або ж металеві предмети, відтак на пальцевих м'якушах з'являються червоні або вишнево-червоні плями, які розбухають. Протягом 3-4-х днів утворюється флегмона. У такому разі необхідно запросити спеціаліста ветеринарної медицини, який своєчасно розріже флегмону та зробить відповідну асептичну обробку.

Часто у тварин можна спостерігати забиття та рани на вінчику, а також защемлення одного з копитець у щілинах між дошками підлоги. За цих умов майже завжди відбувається розтягнення сухожиль. У згаданих умовах утримання свиней травми копитець можуть повторюватися та спричинювати утворення виразок на шкірі, які з часом некротизуються та покриваються бурим, з неприємним запахом, гноєм. Інколи розвиваються виразки, однак вираженої кульгавості не спостерігається.

Небезпечним є запалення м'якуша, роговий шар якого стає м’яким. На його поверхні утворюються щілини, а в них утворюється маса рогової тканини. Хода у свиней стає нестійкою, хиткою і тоді тварини спираються зачіпною частиною копитець. У даному випадку фермер може відбути лікування самостійно, видаливши змінену рогову тканину й на основі шкіри накласти пов'язку з рідкою маззю Вишнев-ського. За необхідності процедуру повторюють.

Великих неприємностей може завдати гнійне запалення копитцевого суглоба. В цьому разі по вінчику спостерігається припухлість, яка завдає тварині болю. Хворий палець порівняно із здоровим збільшуєтсья в 4-5 разів і в той же час у ділянці вінчика утворюється декілька свищів. За гнійних артритів спостерігається надмірна кульгавість. За розвитку гнійного процесу роблять оперативне лікування.

У деяких господарствах можна спостерігати тріщини на копитцевому розі тварини.

Причиною виникнення цього захворювання є сухість у загорожах та відсутність прогулянок. Тріщини з'являються на вінчику рогової стінки й поступово заглиблюються.

Проникнення тріщин до основи шкіри викликає її зараження та надмірну кульгавість. Для профілактики хвороби зволожують настили у загорожах, купають тварин та обрізують рогові тканини, що розрослися. За виявлення тріщин рогову тканину змащують несолоним жиром або дьогтем.

До хвороб копитець відносять їхню деформацію, яка виникає в умовах малорухливості, коли рогова капсула видовжується та деформується. Для профілактики хвороби копитця слід постійно оглядати та за необхідності обрізати.

Хвороблива хода, малорухливість, викривлення кісток у поросят спостерігається за нестачі в раціоні вітаміну D.

Клінічні ознаки згаданих хвороб подібні й характеризуються болючою припухлістю, виділеннями гною, кульгавістю та погіршенням фізіологічного стану. Ці процеси можуть затягуватися на тривалий період, а тому, аби цього не допустити, для огляду хворих тварин варто запросити лікаря ветеринарної медицини, котрий надасть-кваліфіковану допомогу і ви, шановні господарі, вирощуючи свиней, не матимете збитків від згаданих хвороб.

Вернуться в «Свинарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость