Утилізація курячого посліду або "золоте" дно

Описание: Всі види птахівництва, від приватного, до промислового. Інкубація, вирощування молодняка, догляд за птицею, забій і переробка

sveta
sveta
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #1 sveta » 17.10.2016, 10:22

Три роки я займаюся курками. Почала з 10 курочок, тепер їх штук 300, не враховуючи, що кожен сезон продаю 100-150 молодих курочок.
Коли курок було 10-20 послід був в радість (хороша підгодівля для рослин).
У міру того як поголів'я росло, росла і купа з послідом. Пропонувала сусідам безкоштовно брати - не хочуть, "Все згорить" - відповідають. Стало зрозуміло що пора подумати про переробку. За підсумками пошуку в інтернеті отримала кілька варіантів.
1. Компостні купи
2. Гранулювання
3. Дощові черв'яки
Але не один з варіантів не влаштовував, то чекати довго, то витрати дуже великі, а то і те й інше.
Все ж мої пошуки увінчалися успіхом. Тепер у мене практично безвідходне "виробництво". Мої курочки живуть в клітках і весь послід падає на піддони під кліткою, а там опил оброблений прискорювачем ферментації. Ось і все, процес пішов. При чищенні піддонів послід і опил перемішують.
Коли купа досягає 1-1,5-2 метра (кому як зручно) поливаю прискорювачем ферментації.
Тепер чекаємо, взимку 60 днів, влітку 30 днів.
Просівають, підсушують і добриво готове. Для зручності покупців фасую в пакети + інструкція по застосуванню.
Добриво виходить без запаху (не те що гранульоване).
Яйця гельмінтів і патогенна мікрофлора відсутні, немає насіння бур'янів.
Першу купу заклала позаминулої весни, перед посадкою воно було вже готове.
Скільки-то продала, але дуже мало. По-перше, сама не знала, що за добриво (довіряй, але перевіряй),
По-друге не було ніякої реклами.
Так, що річний садівничий сезон цього року у мене був експериментальним.
Результати вражали не тільки мене і мою сім'ю, а й сусідів.
Сусіди просили продати добриво.
Сподіваюся мій досвід будуть корисний для багатьох, адже таким способом можна робити добриво з будь-якого посліду і гною. Добриво стало вагомою частиною доходу мого невеликого господарства.
Удачі всім. Пишіть.

Natalka
Natalka
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год

Сообщение #2 Natalka » 02.11.2016, 13:01

Мої курочки живуть в клітках
Не шкода вам пташок мучити, чи курка - це не птиця? Мені б було шкода не випускати птицю зовсім на двір.

Вернуться в «Птахівництво»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость