Утримання качок для розмноження

Описание: Всі види птахівництва, від приватного, до промислового. Інкубація, вирощування молодняка, догляд за птицею, забій і переробка

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 10.01.2017, 08:45

Для цієї мети відбирають лише здорових, які дають гарне потомство качок. Інцухт (близькоспоріднене розмноження) трапляється нечасто. Незважаючи на це, в невеликому поголів'ї з невеликими тимчасовими проміжками для розмноження використовують чужокровних птахів, найчастіше селезнів.

Кількість поголів'я залежить від породи качок та їхнього використання. Якщо це винятково качки-несучки, то достатньо одного селезня на 6-8 качок, для м'ясних порід - на 4-5 качок. У більшому поголів'ї кількість селезнів варто зменшити, бо вони частенько зчиняють бійки, а це збуджує стадо, що негативно впливає на результати несучості й запліднення. Необхідно розділити поголів'я на невеликі групи. Доведено, що несучість качок, так само як і гусей, тим вища, чим менше птахів у поголів'ї.

Сімейні групи слід створювати вже в листопаді, тому що качки дуже важко звикають одне до одного. Щоб отримувати кращі результати щодо запліднення, качок краще утримувати на вигоні і надати їм можливість плавати у воді. Але для Дикунок і пекінських качок це необов'язково.

Пекінські качки починають нестися у віці 6-7 місяців, дикунки - в 7-8 місяців. Відповідно необхідно планувати виведення. На рік пекінська качка несе приблизно 180-200 яєць масою 60-70 г. За інтенсивного утримання дикунки дають стільки ж яєць із тією ж масою.

Качок на розведення тримають здебільшого лише один рік, крім тих випадків, коли йдеться про спеціальні породи. Качок, яких утримують тільки на розплід під час вирощування приблизно з 3-4-го тижня й у період росту не можна перегодовувати, аби уникнути ожиріння.

Приблизно за 4 тижні до початку кладки яєць качок можна годувати досхочу, тобто вони можуть з'їдати стільки корму, скільки захочуть. Корм має бути поживним, містити достатню кількість мінеральних речовин та вітамінів. У цьому разі найкраще виправдовує себе корм для несучок.

До приміщення немає високих вимог. У ньому має бути сухий настил і свіже повітря. Хоча качки - водоплавні птахи, вони не терплять брудний і вологий настил, реагуючи на нього зниженням несучості. Качок на розплід утримують на соломі, настеленій на землі. Новинкою є їхнє утримання у комбінації з дротяною решіткою, щоб зменшити використання дорогої соломи. На 1 м2 площі пташника можна утримувати 2-3 птахів. Гнізда завширшки 35 см і завдовжки 50 см, заввишки 40 см достатньо для трьох качок.

Вигул має становити 12-15 м2 на 1 качку за умови, якщо трава добре виросла, за поганого трав'яного покриву - від 15 до 20 м2.

Якщо не вистачає трави, можна додавати зелений корм. Вигідніше, звичайно, мати гарний вигул, тому що качки - доволі активні птахи з великою потребою у русі.
Дуже поширений спосіб уповільненого виведення й утримання дикунки в невеликих поголів'ях на сільських дворах. Тут утримують кількох качок на пасовищі і більшу частину корму вони знаходять самі. Увечері вони одержують невелику підгодівлю, що складається з м'якого корму, зерна й відходів кухні й саду. Перед періодом висиджування вони отримують також корм для несучок.

Вернуться в «Птахівництво»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость