Чому утворюється коренева поросль та способи боротьби з нею

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 07.06.2017, 19:10

Якщо плодові дерева почали утворювати поросль, значить, з деревами щось не так. Треба виявити причину, а заодно знищити всю поросль.

Якщо порослі утворюється небагато, це нормальне явище, яким можуть «грішити» вишневі, сливові дерева і навіть яблуні. Однак якщо не вживати заходів, то поросль легко обжене в розмірах материнське дерево і навіть почне плодоносити. Правда, зазвичай так буває в занедбаних садах, а там, де є господар, поросль знищується в самому зародку.

Як не можна знищувати поросль? Просто розкопати поросль до місця відходження від материнського кореня - прийом дуже шкідливий, так як від рани виросте цілий «віник» нових пагонів, які потім буде важче видалити, ніж просто між обрізаними на рівні грунту.

Якщо від порослі немає спасу, то пошукайте причини в посадці дерева. Можливо, воно у вас занадто високо посаджено, у нього оголені корені, з яких і росте поросль. У цьому випадку просто присипте дерево і коріння землею, попередньо вирізавши всю поросль і обробивши зрізи розчином залізного купоросу.

Також поросль може з'явитися через те, що ви занадто завзято взялися за обрізку дерева, відразу обрізавши всю крону.

Якщо ви помітили, що у дерева листя опадає раніше, зростання прищепи слабке і плодів у дерева мало, то, швидше за все, це несумісність прищепи з підщепою. Таке дерево краще замінити.

Також поросль може утворюватися через травми дерева, наприклад, через відлами. Всі рани треба обов'язково вирізати, зачистити, промити залізним купоросом і замазати садовим варом. А поки крона не відновиться - регулярно поливати дерево і підгодовувати перегноєм з золою.

Іноді поросль може з'явитися через не зняту вчасно бирку (після покупки саджанця). Дріт вростає в кору, перетягує її і ускладнює відтік поживних речовин в кору. В цьому випадку поросль - це ще не найгірше, дерево взагалі може загинути. Тому перетяжку треба знайти і дістати дріт з кори. Якщо немає ніяких видимих причин, а порослі від дерева все одно багато, то тут, швидше за все, є несумісність прищепи з підщепою. Буває, що дерево жене поросль через непомітні оку пошкодження від хвороб або морозів. Часто вони виявляються тільки на другий-третій рік. Так що не поспішайте, а поспостерігайте за деревом і точно визначте причину появи порослі.

Кардинальну обрізку дерева найкраще розтягнути на два-три роки, інакше дерево буде намагатися відновити баланс між кроною і пагонами, виганяючи багато порослі.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 7 місяців 20 днів

Сообщение #2 Олег » 19.07.2017, 05:01

Коренева поросль таки буває двох типів: коли з деревом щось не так або це нормальне явище.
Перший випадок стався з сливою ренклод Улена. Слива - не довгожитель, через прибл.30-40
років вона старіє. З власнокореневого дерева почали рости молоді паростки, довелося їх видаляти, а ще через пару років вона всохла.
Інша справа була з вишнею. Колега з Вінниці привіз вишню степову. Дозріває значно швидше, але урожайність не та, невисока, проте дає масу порослі. Виявилось, що це вона так розмножується.


Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя