Прививки в саду – практические уроки

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 10 місяців 16 днів

Сообщение #18 Nasredin » 23.02.2017, 17:08

Зараз за прогнозом на найближчі 2 тижня вдень температура в районі 5 градусів, а вночі не менше мінус 2, а в більшості днів плюсова, можна починати щеплення абрикоса, чи зачекати ще трохи краще?

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #19 eddbit » 24.02.2017, 15:47

можна починати щеплення абрикоса, чи зачекати ще трохи краще?
Гадаю що абрикос та інші кісточкові вже можна щеплювати, бо їх необхідно щепити до початку сокоруху, а для зерняткових ще зарано проводити.
Живу как умею и другим не мешаю

fuh
fuh
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 1 год

Сообщение #20 fuh » 24.02.2017, 21:32

Хто чим обмотує щеплення. Знаю що є спеціальна плівка яка сама розкладається з часом, гарно тягнеться, пропускає повітря, але такої в нашому місті не знайшов. То чим краще ізолентою чи просто плівкою, питаю не теоретиків, а практиків, хто використовував що саме і які результати.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 10 місяців 16 днів

Сообщение #21 Nasredin » 26.02.2017, 06:58

Ось знайшов по темі щодо термінів щеплення:

Як правило, час проведення прищепних робіт - початок квітня, коли приходить більш-менш стабільне тепло.
У садівників є більш точний тест: подряпайте кору на молодих гілках дерева. Під нею знаходиться тонкий шар - камбій. Коли він «прокинеться» - зазеленіє і стане вологим, то в дереві почнеться сокорух, значить, саме час приступати до щеплення.

Зверніть увагу: на момент щеплення на дереві вже можуть почати розпускатися бруньки, але сам держак-щепа повинен бути сплячим! Тому, щоб продовжити період щеплення, можна загальмувати пробудження живців. Для цього їх слід покласти в бурт - сніговий замет, прикривши чим-небудь, щоб сніг довше не танув. Так живці можуть зберігатися в сплячому стані до місяця (майте на увазі, що в холодильнику живці зберігаються набагато гірше - пліснявіють або сохнуть).
До речі, особливо важливо стежити за живцями вишні і сливи, які прокидаються найбільш швидко і стають непридатними для щеплення. Тому й щеплення кісточкових (вишня, черешня, слива, алича) рекомендується проводити в першу чергу.

Поради бувалого

- Всі паростки що з'являються на гілці нижче щеплення, відразу ж обламують, щоб сили дерева не йшли в їх ріст, обділяючи прищепу і заважаючи їй розвиватися.
- Щоб живець і гілка-підщепа зрослися краще, можна надіти зверху поліетиленовий пакет. Коли сонце почне припікати і на черешку з'являться зелені паростки, пакет потрібно зняти. Але робити це слід поступово: спочатку розріжте пакет, залишивши щілини, а потім зніміть його ввечері після заходу сонця.
- Обв'язку (ізоляційну стрічку) можна знімати тоді, коли на черешку відріс пагін на 3 - 4 см.

Georg
Georg
Повідомлення: 35

Сообщение #22 Georg » 12.03.2017, 08:05

Вчора з дружиною гуляли по базарі, та й попросив у продавця саджанців живці, він коли продає саджанці плодових дерев то обрізає верхівки. Погода була не дуже гарною то каже що не багато саджанців продав і були в нього живці лише сливи та персика. Отож і питання чи можна щепити персик на сливу, абрикос, чи може ще що?

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #23 eddbit » 12.03.2017, 08:10

Найбільш розповсюджене щеплення персика на аличу та сливу, можна спробувати і шанс є вдало щепити на абрикос, вишню, терн.
Живу как умею и другим не мешаю

gerbert
gerbert
Повідомлення: 16
З нами: 9 місяців 24 дня

Сообщение #24 gerbert » 12.03.2017, 10:57

Скажіть в кого є досвід щеплень за допомогою спеціального секатора для щеплень і за допомогою простого гострого ножа, або спеціального для щеплень. Чим легше щеплювати і в якому випадку кращий результат, чи є сенс купувати секатор для щеплень?

Nesmeyana
Nesmeyana
Повідомлення: 33

Сообщение #25 Nesmeyana » 12.03.2017, 12:32

Не то чтобы была необходимость делать прививку, просто из любопытства хочу попробовать или получится у меня. Подскажите какой способ прививки выбрать для новичка, который легче повторить, не наделав ошибок и получить более гарантированный результат.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #26 Ostap » 12.03.2017, 12:41

Найбільше у мене прижилося щеплень на косий зріз. Ніякого спеціального інструменту для щеплень не маю, звичайний гострий ніж, ізолєнта та садовий вар, ось і весь набір для щеплення. Пробував влітку окулірування - але щось не дуже успішно. У серпні якраз сонце пече, набігався я, спостерігаючи за своєю щепленою брунькою. Хоча, садівники кажуть, що окулірування краще і дає більш високі результати в майбутньому за плодоношення та розвитку дерева, ніж щеплення живцем. До речі, питання, у мене сусід - такий собі тихо божевільний садівник-любитель, місце щеплення мастить медом, і приживається воно у нього, як ні дивно! Яка в цьому суть, хто в курсі?

Natali
Natali
Повідомлення: 26
З нами: 8 місяців 9 днів

Сообщение #27 Natali » 13.03.2017, 14:38

Я в цьому році вже сливу прищеплювала, але поки не зрозуміло вийшло чи ні. Благо у мене зарості тернослива на ділянці, так що можна експериментувати скільки завгодно і підщепи спеціально готувати не потрібно. Кісточкові начебто треба прищеплювати раніше зерняткових, поки ще сокорух не почався.
У цій справі головне набити руку, а не відразу починати з сортових. Потрібно звикнути своїм інструментом робити швидкі зрізи і швидко поєднувати підщепу і прищепу. Я перед щепленням знущалася над порослю яка буде забиратися. Намагалася просто звикнути це швидко робити.

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 9 місяців 1 день

Сообщение #28 Angelisa » 13.03.2017, 18:27

Скажіть, не знаю як поступити, щеплювала абрикоси вже десь днів 10 назад, і місце щеплення накрила целофановим пакетом. Коли його потрібно буде знімати? Так кортить подивитись, що там всередині, прижилось чи ні. І коли, через скільки днів, зазвичай можна побачити чи вдале щеплення чи ні?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #29 errror » 13.03.2017, 21:58

Angelisa писал(а):Скажіть, не знаю як поступити, щеплювала абрикоси вже десь днів 10 назад, і місце щеплення накрила целофановим пакетом. Коли його потрібно буде знімати? Так кортить подивитись, що там всередині, прижилось чи ні. І коли, через скільки днів, зазвичай можна побачити чи вдале щеплення чи ні?
Пакети знімати тільки після того, як приріст досягне декількох сантиметрів. Пакет не зможе заподіяти шкоди здоровому приросту. Хоча бувало в мене що приріст скинув кілька листів, які прилягали до пакету. Але можна придумати укриття, при якому листя не будуть стикатися з пакетом.
Так що якщо приріст, який не вміщується вже набрав кілька сантиметрів можна знімати.

Angelisa
Аватара
Angelisa
Повідомлення: 24
З нами: 9 місяців 1 день

Сообщение #30 Angelisa » 14.03.2017, 20:57

Поясніть для неумєхі, ну як той пакет лишати на щепленні якщо він можна сказати облягає гілку, куди там буде рости листя, адже йому не буде зовсім місця. До речі моя цікавість сьогодні перемогла і я зняла пару пакетів якими вкривала щеплення і як мені здається вони живі, бруньки маленькі але набубнявіли. Я потім назад наділа пакети. Але ж поясніть може на пальцях, а ще краще на відео чи на малюнках, як той пакет вдягти, щоб у ньому листя могло рости.

Solana
Solana
Повідомлення: 40

Сообщение #31 Solana » 14.03.2017, 22:04

Пакетики потрібно брати з щільного поліетилену, такі пакетики з зіп-замком, який обрізається ножицями. Всередину цього пакету можна помістити лист кондитерського паперу у вигляді трубки для захисту прищепи від прямих променів сонця. Цей папір використовується для випічки, він не вбирає в себе воду, а також не пліснявіє.

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29

Сообщение #32 Miho » 16.03.2017, 19:57

Багато садівників пишуть що пакети можна знімати вже через 2 тижня, лише робити це поступово і бажано не в сонячну погоду. Спочатку зробити невеличку дірку в пакеті, через пару днів розширити її, а потім і взагалі зняти.

Eko
Eko
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #33 Eko » 19.03.2017, 19:29

Я пробував минулим літом прищепити яблуню на яблуню шляхом окулірування в т-подібний розріз. Прижилася брунька, росте. Робив окулірування в серпні, кора відмінно відокремлювалася. Ну і прищеплював не на сонячній стороні дерева.

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 8 місяців 19 днів

Сообщение #34 Ruslan » 19.03.2017, 20:17

Літератури по даній темі достатньо, тому, опускаючи теорію, хотілося б поговорити про практику. Насправді хитрощів, щоб щепити дерево, особливих немає. Очі, як кажуть, бояться, а руки роблять. Головне почати.
Опишу свій досвід. Точніше помилки, які робив коли пробував прищепити гілку з одного дерева на інше.

1. Необхідно мати правильно заточений ніж. Купити такий, думаю не вийде. Те, що є в магазинах, не дуже підходить. Тому після довгих невдач, вирішив зробити самостійно. Заготовка, в моєму випадку, шматок полотна для різання ж.д.рейок, якщо правильно його ідентифікував. Теж, що звичайне полотно, але шириною сантиметра чотири, а товщиною три міліметри. Техніку заточування не буду описувати бо це не по темі цього форуму. Один лише нюанс. Точиться тільки з однієї сторони, інша залишається прямою. Чим гостріше кут заточування, тим працюватиметься легше. У мене пішло дві години при наявності точила. Не варто брати заготовку з високовуглецевої сталі, наприклад небезпечну бритву. Зробити щось вийде, але будуть відламуватись шматочки вістря і ніж доведеться викинути.
Точимо до ефекту "гоління волосся на зовнішній стороні передпліччя". Ручку краще зробити товстішою. Так легше контролювати кут зрізу.

2. Строки щеплення. Зрізання живців восени і прищеплення їх в березні у мене чогось не пішло. Тому чекаю розпускання листочків (хоча це вважається помилкою:)). Приблизно щоб з монету 5 копійок були. Конкретно дати не називаю, для різних регіонів вони будуть різними. Прищепу ріжу з середини крони, там живці зазвичай отримають мало світла, тому мають досить серйозний життєвий потенціал. До речі, в підручниках це теж вважається помилкою. Там радять різати на південній частині крони. Але, там вони зажирілі і після щеплення починають хворіти.
Чому саме з листям. Обрізавши черешки при щепленні і залишивши приблизно 0,5-1 см їх, через тиждень можна вже визначити, прижилося щеплення чи ні. Досить покачати їх пальцем, якщо легко відпадають біля основи, чекайте хорошого зростання, все вийшло.

3. Техніка. Методом проб і помилок вдалося з'ясувати, що не треба жаліти хорошу гілку підщепи, якщо хочете отримати реальний результат. На що прищепите, те і отримаєте. Тобто на дереві потрібно вибирати гілки-лідери. Тоді і щеплення на них буде добре розвиватися і встигне визріти до зими (що, до речі, важливо).

Всякі способи зрізів, починаючи з поліпшеною копулірування, вважаю прерогативою майстрів, які це роблять з любові до мистецтва. Щеплення "розщіп" і "за кору" виправдовують себе своєю простотою і кількістю позитивних результатів. Хоча ніхто не забороняє експериментувати. У мене виходило, але гірше.
Знаряддя праці (ніж), руки, сам держак повинні бути чистими. Інакше великий ризик , що пилинка потрапить в зріз, а це гарантія невдачі.
Прищеплювати в дощ не можна (скільки на цьому я прищеп занапастив! Навіть під навісом і укриттям. Дерева як відчувають. Містика.
Рівний зріз за один раз не вийде! Все це казки, що зріз робиться одним рухом. Потрібно просто намагатися його акуратно вирівняти. Чим пряміше він буде, тим вище шанс, що все приживеться.
Шари камбію(зелена смужка на зрізі) хоча б з одного боку зіставити обов'язково.
Після з'єднання прищепи з підщепою замазую держак садовим варом. Весь! Якщо так не зробити, то він висохне. Також пробував одягати поліетиленовий пакт з ватною кулькою всередині (як скрізь радять), але вітром його замотує навколо черешка, і враховуючи велику парусність, збільшується ризик відламу. Якщо робити кілька щеплень відразу, краще спочатку зробити їх, а вже потім бруднити руки варом.

Я не майстер садівництва, тому з повагою поставлюся до критики по відношенню до мого опусу.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость