Підготовка плодових дерев до зими

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Laura
Laura
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Laura » 09.09.2016, 21:07

Добридень! Я восени посадила саджанці 3-річні сливи, вишні. І ось тепер мучуся, як би їм допомогти перезимувати, чи варто вкривати, білити. Врятує взагалі якесь укриття від заморозків? Або це зайвий клопіт. Поділіться будь ласка своїми секретами. Ще від зайців як рятуєтеся? Читала про лапник і колготки, якими обмотують стовбури. А сучасні є технології? Прошу вибачити, якщо мої питання здадуться не серйозними. Може хто пояснить чи можливо взагалі захистити свій сад від зимових втрат, якщо на дачі не проживаєш? Чи не на 100%, а хоча б трошки. Щоб потім себе не звинувачувати, що не зробив самого простого і всім крім тебе відомого?

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #2 admin » 09.09.2016, 21:11

Самий надійний захист від зайців - огорожа навколо ділянки з "рабиці". На висоту 1,5 м. Решту Ви перерахували.
Якщо скелет дерева на основі зимостійкої підщепи (вставки), то захищати від морозобоїн не потрібно. Навчіться робити щеплення і будуйте свої деревця самостійно (плодові розплідники халтурять). Свої дерева жодного разу не білив (з 78 року).
У припущенні жорсткої зими без снігу (а раптом?) можна мульчувати пристовбурні кола будь-яким ґрунтом (15см), навесні прибрати. Верх витримає, якщо сорт не дуже ніжний. Оберніть його панчохами / колготами / газетами пухко.
Але гадаю не варто "мучатись", зима буде м'якою. Хоча і примхливою. До настання періоду плодоношення це неважливо. Навчіться правильно годувати, зимостійкість підвищиться. На 99% "захистите".


Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость