Как охранять плодовый большой сад

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Ostap
Ostap
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Ostap » 13.09.2016, 09:33

Появилась лихая идея заложить большой плодовый сад. Уже теоретически выучил основы как и где можно купить землю, даже присмотрелся к ценам, к примеру, в нашем регионе, 6 га, возле трассы, стоят чуть больше 10 тыс. у.е. Но главным пока для меня и не очень понятным стоит вопрос, как охранять этот сад, когда он начнет плодоносить. Понятно, что до этого еще далеко, но как мне кажется, охрана сада станет одним из главным вопросов, которые я пока не представляю как решать. Нанимать сторожей, которые будут круглосуточно дежурить или может кто знает другие варианты с использованием технических решений. Буду благодарен за советы.

Mark
Аватара
Mark
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Mark » 13.09.2016, 17:12

Охорона саду - перша і найголовніша задача. Крадуть все, що можна вкрасти. Поки сад молодий - крадуть саджанці (викопують і несуть на ринок), коли з'являться плоди, то крадуть плоди. Якщо населений пункт поруч, то крадуть всі: дорослі і діти. Діти - окрема проблема.
Перше - побудувати паркан. У мене зроблений з арматурної сітки на стовпах з 50-ї труби (стовпи забетоновані), висота огорожі 160 см. Довжина периметра близько 2-х км.
Коли поставлений паркан, то всередині потрібно пустити собак (не менше 2-х). Бажано алабаїв, вони великі, невибагливі, генетично орієнтовані на захист території і поза нею нікого не чіпають. Кавказькі вівчарки націлені саме на людину і можуть загризти дрібного злодюжку. Електронні засоби ставити недоцільно через помилкові спрацьовування, хоча все залежить від розміру ділянки і прилеглої території. Залишати сад без охорони не можна. Якщо зрозуміють, що охорони немає, винесуть все і швидко.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость