Закладаємо квіткові бруньки на наступний рік

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 02.10.2016, 17:28

У плодоносних дерев практично всі бруньки можуть стати плодовими при гарному догляді. Але на це сильно розраховувати не можна, так як основний урожай буде закладений на плодових бруньках, які зараз формуються в кронах дерев. Закладка бруньок починається після зростання гілок - в кінці липня - серпні.
Літні сорти формують бруньки раніше, середні і зимові - пізніше. Також в спекотне сухе літо бруньки формуються швидше, ніж в дощове і сире. На відміну від плодових, закладка ростових бруньок йде під час бурхливого зростання пагонів. Завершується закладка квіткових бруньок навесні наступного року.
Всього на формування бруньок потрібно 80-90 днів. Причому кількість їх визначається до осені, а якість - навесні. Тому доглядати за деревами треба як після плодоношення, так і до цвітіння.
Головною причиною періодичного плодоношення дерев вважається погана пристосованість їх до посушливих умов. Якщо сад регулярно поливається, то, швидше за все, дерева будуть плодоносити щорічно.
Друга причина періодичності в занадто сильному навантаженні плодами в урожайний рік. В результаті квіткові бруньки практично не закладаються, зате в безурожайний рік квіток закладається дуже багато і дерева знову періодично плодоносять.
Щоб виправити ситуацію, рекомендують під урожайний рік проводити сильну обрізку, а під час неврожайного обрізку практично не проводити. Вчені підрахували, що на деревах яблунь в урожайні роки закладається 50-120 тисяч квіток, в той час як для плодоношення достатньо всього 1,5-3 тисячі квіток.
Дерево, що заклала таку велику кількість квіток, не може їх прогодувати. Тому вони обсипаються, продовжує обсипатися і зав'язь. Корисна зав'язь становить всього 5-8% від загальної їх кількості.
Запустити періодичність плодоношення можуть стихійні лиха у вигляді сильних заморозків, від яких гинуть квітки, несприятливі умови для запилення, дощова погода під час цвітіння дерев.
Також підсилює періодичність і пізній збір плодів, особливо якщо мова йде про зимові сорти яблунь і груш.
Знаючи причини періодичного плодоношення, можна домогтися від рослин щорічних врожаїв, для чого треба забезпечити сильний щорічний приріст, поліпшення світлового режиму. Для цього вирізають загущені гілки, зменшується кількість квіток в урожайний рік, виконуються наперед шкідливі наслідки після заморозків...

Дуже важливі підгодівлі

Перше підживлення азотними добривами при такому стані дерев проводиться після осипання зайвої зав'язі.
У роки з високою врожайністю для ліквідації періодичності плодоношення необхідно проводити спеціальний захід - позакореневе підживлення плодових дерев через листя.
Позакореневе підживлення в кількості трьох-чотирьох проводять у другу половину літа і восени (серпень, вересень, жовтень).

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость