Снігозатримання: навіщо воно потрібне?

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Lariska » 02.10.2016, 20:45

В останні роки зима у нас примхлива: то у неї снігу не допросишся, то завалить так, що і в сад без лопати Не вийдеш. Таке природне мінливість не дуже добре відбивається на сад і город. Тому в саду найкраще вдатися до снігозатриманню.
Зрозуміло, що мало хто буде робити спеціальні щити і встановлювати їх для затримки снігу. Зате кожен може в погожі зимові дні розім'ятися з лопатою - перекидаючи сніг з міжрядь на кущі смородини та агрусу, вкриваючи снігом троянди і півонії. Також корисно підсипати сніг до стовбурів персиків, черешні та абрикоса. Таке утеплення врятує стовбур дерева і кореневу систему від впливу зимових морозів.
Насипані снігові вали і горбки будуть додатково затримувати сніг в саду. А це обов'язково позначиться на врожаї. Корисно укрити снігом грядки суниці садової, посадки цибулинних, грядки, засіяні під зиму, газони...
Нещодавно для снігозатримання застосовували барикади з шиферу, фанери, картону, пов'язані в пучки стебла трави або очерету. Працюють такі перепони непогано, але зовнішній вигляд ділянки перетворюється на зразок Майдану. Тому тим, кому небайдужий зовнішній вигляд ділянки, більше підійдуть валики зі снігу, які роблять на городі або в саду.
Для цього потрібно озброїтися лопатою. У городі валики можна робити довільно. А в саду валики потрібно робити так, щоб снігом були укриті пристовбурні круги, а сніг зсипається з міжрядь.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость