Коли краще садити дерева: весною чи осіню

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Docent
Аватара
Docent
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #1 Docent » 06.10.2016, 07:23

Читав, але не склалось єдиної думки коли ж все таки краще закласти сад. Саджанці планую купувати, тому різниці для мене немає, хочу підійти до цього питання з точки зору правильної агротехніки націленої на більш високий процент приживлюваності молодих саджанців дерев.

RULY
RULY
Повідомлення: 12

Сообщение #2 RULY » 08.10.2016, 20:49

Если в двух словах то бытует мнение что осень – лучшее время для закладки сада, и при то чем раньше, тем лучше. Хотя, как показывает практика, однозначных ответов нет и быть не может, потому что решающим фактором остается погодные условия, а их предсказать нельзя.

Veprik
Veprik
Повідомлення: 9

Сообщение #3 Veprik » 11.10.2016, 13:09

Однозначно осенью лучше сажать как деревья, так и кусты, если не будет природных, а точнее погодных катаклизмов. И почему нельзя предсказать, а прогноз погоды зачем?

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27

Сообщение #4 Ostap » 11.10.2016, 16:27

Звичайно, кожен має право мати свою думку. Але я поділюся своїми спостереженнями. Я весь сад садив тільки навесні. Йдеться про яблуні, звичайно, груши, сливи, смородину і т.д. Я не розумію, що значить купити восени, прикопати, а садити навесні? Що заважає купити яблуню восени і посадити її по-людськи відразу як годиться? Прикопати - це земелькою присипати. Навесні відразу видно, як себе саджанець поведе. Погодьтеся, що навесні для дерева і умови створюються природою більш сприятливі для приживлюваності. Якщо восени посадили, відразу дерево потрапляє в стресові ситуації, мороз. А коріння, як правило підрубані і за такий короткий період дерево не в змозі утворити численні усмоктувальні коріння. Склався просто, я вважаю, стереотип, що садити треба восени. Дивлячись у кого які умови. Я за весняну посадку.

Egorka
Egorka
Повідомлення: 14

Сообщение #5 Egorka » 11.10.2016, 16:39

Я теж вважаю за краще все садити навесні. Причому раніше садив просто інтуїтивно, коли і порадитися не було з ким. Зараз саджу навесні вже за звичкою, та й результати минулих посадок позитивні.
А ось, до речі, негативний результат осінньої посадки.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #6 eddbit » 12.10.2016, 20:27

Взагалі можна садити і навесні, і влітку, і восени. Але ось причина, чому краще цього не робити в тому, що якщо посадити пізньою весною, то коріння не розвинуться нормально, а кущ або дерево почне нарощувати нові гілки, квіти. Коротше кажучи коренева система буде пригнічена і не розвинеться нормально. Саме через це кущ і буде хворіти і не буде рости на одному рівні з деревами або кущами, посадженими восени. Наведу аналогію з суницею, саме її моя дружина змусила висаджувати минулої осені. Якщо полуницю посадити навесні, то це літо вона витратить всі сили на зростання, а якщо її посадити восени, то на наступний рік вже можна чекати урожай.
Окрема історія з саджанцями із закритою кореневою системою. Такі саджанці можна садити і навесні, і влітку, і восени. Питання лише в тому, що потрібно дати рослині спочатку акліматизуватися, що мається на увазі. Так як такі рослини найчастіше ростуть в теплицях, то при посадці в грунт під прямі промені сонця ризикуєте отримати опік. Треба такі дерева спочатку ставити на відкритому повітрі в тіні, потім виносити потроху на сонце, а потім вже залишати на довше, коротше кажучи провести загартування рослини. Ну а потім вже посадка.
Живу как умею и другим не мешаю

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость