Як захистити плодові дерева від весняних заморозків

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 18:48

Весняні заморозки – причина втрати великої частини врожаю, а також зниження його якості. Найбільш вразливими частинами квіток є рильця маточок. Тому часто можна спостерігати таке явище: дерево цвіте, але плодів не утворює, тому що відповідальні за їх розвиток рильця просто вимерзли.

Найвищою стійкістю до холодів дерева і чагарники володіють взимку, але зберігається вона недовго, і до того ж у різних сортів вона буває різною. Поступово в міру «відтавання» рослини втрачають здатність чинити опір морозу. Найбільшої шкоди їм можуть завдати поворотні весняні заморозки під час вегетації, які ушкоджують бутони, квітки і зав’язі. Залежно від стрибка температури нижче О ° С виділяють заморозки слабкі (від -0,1 ° С до -2,0 ° С); помірні (від -2,1 ° С до -4 ° С) і сильні (температура опускається нижче -4 ° С).

Найбільше від весняних заморозків страждають слабо морозостійкі сорти дерев і чагарників, а також рослини з раннім періодом вегетації: персики, абрикоси, черешні. Рідше страждають вишні, груші та яблуні. Пошкоджує мороз і кущі червоної і чорної смородини, а також квіти суниці. Найбільшої шкоди рослинам завдає мороз у південних районах, в місцях, де вегетаційний період починається раніше.

Досить поширеним методом є захист від заморозків за допомогою зрошення, або дощування. Під час цього процесу маленькі крапельки води замерзають на бруньках і квітках, виділяючи в навколишнє середовище тепло, що дозволяє утримувати біля рослин температуру близько 0 ° С. Однак цей метод вимагає, щоб зрошення було безперервним до припинення заморозків. Затримка надходження води навіть на кілька десятків секунд спровокує переохолодження і загибель квіток, які ви хочете вберегти.

Найбільш практичним і часто використовуваним садівниками способом порятунку від заморозків є укриття рослин. Матеріал, що використовується як укриття, повинен володіти малою теплопровідністю (грубий гофрований папір, плівка, солом’яні або очеретяні мати). Високі дерева і чагарники важко вкрити за допомогою цих матеріалів, ними найкраще вкривати грядки з суницею.

Після виявлення пошкоджень, завданих заморозками, дерева і чагарники не слід рясно удобрювати азотом, тому що при недостатньому плодоносінні вони будуть дуже сильно нарощувати зелену масу. Додаткова порція азоту може спровокувати надмірне зростання, що вплине на слабке закладання квіткових бруньок на наступний рік.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость