Як виростити сад на піщаному ґрунті

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 13.11.2016, 20:21

Як правило, ділянки під індивідуальні сади виділяють на ґрунтах непридатних для культивування польових та городніх культур (піщані, заболочені тощо). Про те, як посадити сад на такому ґрунті і доглядати за ним постараюся розповісти із власного досвіду.

На піщаному ґрунті посадкові ями для садіння яблунь викопував діаметром 2 м і завглибшки 0,6 м у вигляді напівсфери. Дно ями вистеляв шаром глини товщиною 10-20 см. Це для того, щоб при поливах поживні речовини не вимивалися в товщу піску, а залишалися в ямі.

Решту об'єму ями заповнював родючим ґрунтом.

Позаяк дерева починають плодоносити через 5-8 років, то в першу чергу на ділянці слід посадити сад і, природно, ґрунт готувати під дерева, а після того, як будуть посаджені дерева, то можна буде готувати ґрунт під городні культури і квітки.

Пісок із викопаних ям рівномірно розгорнув по ділянці, а дерева висадив наче на клумбу на 30-35 см вище від рівня піску на ділянці, тобто на ту висоту, до рівня якої планував насипати родючий ґрунт для грядок. Але перед тим, як завозити і насипати ґрунт для грядок, необхідно ділянку вкрити шаром глини товщиною 5-15 см.

Для груш (на насіннєвій підщепі) і для горіхів ями слід копати глибшими, адже їхнє коріння проникає набагато глибше, ніж у яблунь. А під вишню і сливу ями можна копати всього лише завглибшки 35 см (добавивши ще 35 см - висота клумби), позаяк корені цих плодових порід розміщуються у верхньому шарі ґрунту.

Зважаючи на те, що наш сад на піщаному ґрунті і лише верхній насипний шар родючий, то основна частина коренів знаходиться у верхньому шарі ґрунту. Тому перекопувати землю біля дерев не можна, позаяк можливе травмування їхнього коріння із-за чого дерева хворітимуть і значно гірше плодоноситимуть.

Удобрюю дерева в саду компостом. Для цього на ділянці маю три ями приблизно таких розмірів: глибина 60-70 см, діаметр 100 см. Ями викладені цеглою або листковим металом. Кожну яму почергово заповнюю бур'яном впродовж одного року. Протягом двох років бур'ян та інші органічні рештки в ямі перегнивають і тоді перегній просіюю через металеву сітку з великими вічками і рано навесні вношу в пристовбурні круги. Крім того, при прополюванні грядок виполотий бур'ян пару днів пров'ялюю на сонці, а затим складую у металеву бочку на 200 л і заливаю водою. Через тиждень, а іноді й більше, коли бур’ян в бочці добре забродить і вода насититься поживними речовинами, все це проціджую через сито і водою поливаю дерева, городину, квіти. А тверді рештки з бочки поміщаю в чергову компостну яму. За такого природного удобрення все чудово росте і немає потреби вносити ніяких інших додаткових добрив.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость