Календар робіт в саду

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Vovik
Vovik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Vovik » 20.11.2016, 12:54

Думаю буде для багатьох корисна тема де будуть перелічені всі необхідні роботи в саду які необхідно виконувати на сьогодні. Для мене особливо цікаво знати час та дату обприскування дерев, зокрема, абрикосу та персику, які часто хворіють на таку хворобу як моніліоз і від того чи вчасно вони будуть оброблені залежить який буде урожай цього року. А проґавиш залишишся швидше за все взагалі без урожаю.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #2 errror » 20.11.2016, 13:26

Погоджусь що тема потрібна тож спробую дати кілька загальних порад стосовно догляду за садом у листопаді.

Порада 1. Зазвичай восени рекомендують робити осіннє перекопування пристовбурних кіл під деревами і кущами для знищення зимуючих в грунті шкідників. Але цього робити не треба, оскільки перекопування ґрунт губить. Досвідчені садівники не перекопують. Навпаки, завалюють бур'янами і компостом пристовбурні круги, особливо по периметру крони, де розташована зона сисних коренів. У центрі біля самого стовбура коренів, що пошкоджується від морозів немає, там знаходиться тільки «водопровідно-каналізаційна» система. Вони такі ж зимостійкі, як і деревина. Все опале листя вони також не прибирають, а навалюють в пристовбурні кола. Шкідники виявляються глибоко похованими під цим шаром.
Порада 2. Збудників хвороб і шкідників знищують пізнім обприскуванням дерев і кущів розчином будь-якого мінерального добрива високої концентрації. Найпростіше для цього скористатися сечовиною, взявши 500-700 г добрива на 10 л води. Якщо листя ще не опало, обприскуйте прямо по ньому. Треба їх примусити віддати все, що накопичили, рослинам і відмерти. Особливо ретельно обприскуйте кінці гілок - на них яйцекладки попелиці. Добре пройдіться по всіх гілках, стовбуру і грунті в пристовбурних кругах. Ранньою весною (в кінці березня) цю процедуру слід повторити.
Порада 3. Якщо стоїть суха осінь, сад обов'язково треба добре напоїти водою. Якщо рослини підуть в зиму зневодненими, вони можуть висохнути від морозів, особливо річні молоді прирости.
Порада 4. В кінці місяця можна вносити під кущі і дерева перепрілий гній і компост, можна внести перегній під півонії та інші багаторічні квіти, але теж по периметру крони, а не в центр. Під вишні і сливи слід додатково внести по піввідра золи.
Порада 5. В кінці місяця треба зрізати багаторічні айстри і хризантеми і теж внести під них золу, хоча б по склянці під рослину.
Порада 6. Пора поставити укриття над трояндами, клематисами, а також нагорнути півонії, східні гібриди (лілії), хризантеми, іриси.
Порада 7. В останніх числах місяця можна провести захід по очищенню стовбурів і гілок від лишайників. Для цього треба їх обприскати 7-10%-им розчином залізного купоросу (приблизно три столові ложки без верху на один літр води). Буквально через 3-4 дні лишайники обпадуть самі. Таке обприскування ні в якому разі не можна робити під час вегетації.
Порада 8. Чи треба вносити гній або перепрілий компост в пристовбурні кола? Органіку, в тому числі гній, треба вносити після закінчення сокоруху, інакше вона може викликати небажане в таку пізню пору зростання гілок. Але вносити її треба не в пристовбурні кола, а по периметру крони - туди, де знаходяться коріння.
Порада 9. Що робити, якщо в кінці літа не внесли необхідний для росту коренів фосфор і калій? Як то кажуть, «поїзд пішов». Зараз ці добрива вносити безглуздо. Єдине, що ще можна зробити, - це внести в грунт добриво AVA, тому що воно не розчиняється водою і, відповідно, не вимивається з грунтів ні осінніми, ні весняними водами.
Порада 10. Можна викопати кореневу селера, цибулю-порей і зрізати брюссельську і качана капусту.
Порада 11. Найбільш вдалий час для обрізки ягідників і плодового саду - це пізня осінь. Рани після обрізки слід змастити зеленкою або перекисом водню, а потім натуральною олійною фарбою, або бітумом (чорним лаком для металу), або дуже рідким садовим варом.
Порада 12. Якщо ви ніколи не саджали ярий часник восени замість весни, то спробуйте посадити його під зиму в ті ж терміни, в які ви зазвичай садите озимий часник. Робити це треба точно так же, як при посадці озимого часнику. Часник вдається на славу.
Порада 13. В листопаді зазвичай висаджують цибулинні рослини, зокрема тюльпани і гіацинти. Перед посадкою будь-які цибулинні рослини непогано б замочити на півгодини в розчині препарату «Максим» проти гнилі або в розчині «Фітоспорін», або хоча б в розчині марганцівки. У траншею внести перепрілий компост, потім шар грунту 10 см, потім шар піску 2-3 см. Досить внести щіпку добрива AVA, але можна обійтися і столовою ложкою золи. Розставте цибулини на пісок і повністю засипте їх піском. Зверху слід насипати будь-яку пухкий грунт або торф висотою, що дорівнює двом діаметрам цибулин (приблизно 10 см).


Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость