Що варто вкривати в першу чергу від морозів

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Svetlica
Svetlica
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #1 Svetlica » 02.01.2017, 12:24

Синоптики обіцяють морози на Різдво до мінус 20, при тому що снігу фактично немає і грунт промерзне добре при такому морозі. Ось і питання чим вкривати і що в першу чергу, маю на увазі дерева та рослини посіяні на зиму або зимуючи – суниця і т.д.

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #2 Bogdan » 02.01.2017, 21:54

Гадаю все треба вкривати в такі морози, маю на увазі що посіяно під зиму – і суницю, і часник, цибулю та ін. А також молоді дерева, особливо теплолюбні – персик, абрикос.

Kapelka
Kapelka
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 43
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #3 Kapelka » 07.01.2017, 19:18

Шановні, морози застали чомусь зненацька і суниці під снігом сантиметрів 2-5 зустріли морози під 20 градусів. Питання чи виживе чи навряд? Та накривати трохи забагато, немає стільки ні тирси, ні листя, ні сил. То що ж робити? Чи покластись на милість всевишнього та чекати весни?

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #4 Solana » 09.01.2017, 12:56

В мене схоже питання, скажіть фахівці, чи хто особисто має досвід. Морози без снігу були днів зо два. Морози до 20, а снігу практично не було, але, повторюсь, лише 2 дні, а потім насипало снігу добряче, то чи вимерзла суниця за ці 2 дні чи ні, які шанси у процентному відношенні?

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #5 errror » 15.04.2017, 20:53

За прогнозами вже на наступному тижні практично у всіх регіонах України очікуються ранкові заморозки до – 4, що може стати критичним для більшості плодових дерев та овочевих рослин. Що робити щоб мінімізувати шкідливий вплив заморозків та вберегти хоча б частину врожаю. Приведу найбільш популярні способи, які можуть допомогти в таких ситуаціях.

З хмизу, соломи, опалого листя садівники роблять димові купи (1 м у висоту і 1,5 м завширшки). Зверху присипають їх гноєм і шаром ґрунту (2-3 см). З підвітряного боку в купах протикають палицею отвори і підпалюють суху органіку.

Повільно жевріючи, вона створює димову хмару, що затримує тепловіддачу грунту. Це рятує рослини при заморозках до – 4°С. Одна купа розрахована на площу 10 кв. м і на 15 год димлення. Аналогічно діють і продаються в садівничих магазинах димові шашки.

При зниженні температури до – 2° в садах і городах проводять позачерговий полив. Завдяки йому тепло з глибини грунту передається на поверхню, утворюючи туман, який попереджує доступ холодного повітря до рослин. Цьому ж сприяють і бочки з водою, розставлені на ділянці. А при заморозках до – 5° допоможе дощування (обприскування рослин водою зі шланга з розбризкувачем).

Скоринка льоду буде мати температуру -1, покривши квітки і молоді пагони, збереже на їх поверхні тепло і запобіжить обмороження.

Рослини на грядках при похолоданні до – 7° можна уберегти від замерзання тільки з допомогою укриття. Сходи моркви, цибулі, суниці покрийте агроволокном. Обв'яжіть мішковиною ягідні чагарники.

Картоплю нагорніть до самої верхівки.

Розсаду городніх культур накрийте підручною тарою: картонними коробками, скляними банками, пластиковими пляшками, а зверху засипте соломою. Врахуйте, що парники і теплиці під час заморозків можуть підвести! Обкладіть їх з усіх сторін солом'яними матами або накиньте на рослини всередині них газети.

Багато садівників роблять омолоджуючу річну обрізку кісточкових культур (слив, вишень) в розрахунку на те, що навесні буде потрібно час для розвитку молодих пагонів, а тому цвітіння на них буде запізнілим і плоди сформуються, коли заморозки вже минуть.

Щоб яблуні, груші, суниці зацвіли пізніше, для них проводять ранній полив (ще по снігу), підвищуючи тим самим вологість і зберігаючи прохолоду в саду. Навколо ягідних чагарників замети накривають товстим шаром мульчі або роблять дощатий настил. Це затримує танення снігу і пробудження бруньок на деревах.

Як розпізнати наближення заморозків

Дізнатися заздалегідь про наближення заморозків дозволяють не тільки прогнози погоди, але і народні прикмети. Якщо до вечора різко похолодало, небо безхмарне, вітру немає, відсутня на траві роса, то до світанку чекайте морозу. Особливо остерігайтеся за рослини, посаджені на північних схилах та в низинах, де скупчується холодне повітря.

Його потоки завжди стеляться по землі і загрожують в першу чергу городнім культурам і ягідних кущів.

Порятунок підморожених рослин

Якщо ви не встигли прийняти відповідні заходи і рослини замерзли, спробуйте їх врятувати. Перед світанком обприскати холодною (не теплою!) водою або розчином: по 2 г марганцю, міді і бору на 10-літрове відро води. Кущики розсади укутайте ганчіркою або соломою. Відтанувши поступово, вони можуть ожити. Загиблі томати здатні дати міцні бічні пагони. Щоб допомогти відновитися коріння посадок, розрихліть грунт і пролийте його слабким розчином комплексних добрив. Так ви збережете хоча б частину майбутнього врожаю.

1979
1979
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #6 1979 » 16.04.2017, 09:42

Погода не дуже радує. Морози які прогнозує метео для більшості дерев можуть бути останніми, на жаль. Вихід для себе бачу лише в укритті всього що можна. Маленькі дерева буду обв’язувати спанбондом або навіть самі гілки ганчірками. Виноград так само не відкривати ,а хто відкрив назад класти на землю і чимось присипати – тирса, листя, торф. Що вкриєте то переживе, а інше – можна лише молитись.


Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость