Побілка дерев: Білити чи не білити дерева. Чим білити?

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

fuh
fuh
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #1 fuh » 10.02.2017, 22:16

Чим краще білити дерева, щоб довше трималася побілка? Я фарбую стовбури звичайною водоемульсійною фарбою для зовнішніх робіт, вистачає на 2 роки, але щодо екологічності такого способу сильно сумніваюся, один плюс - не ростуть лишайники на таких стовбурах, а то я б втомився їх очищати. Звичайної побілки, що продається в магазинах, вистачає до першого дощу і прощай краса та захист дерев від опіків та шкідників.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #2 errror » 11.02.2017, 08:52

Про питання чи білити, на мою думку, це не обговорюється - білити.
Або пізно восени або наприкінці зими (лютий).
Мета побілки - зменшити температурні перепади в ранньовесняний період (лютий - квітень), коли вдень +10, вночі -10.
Ясно, пізньої осені білити якось комфортніше (снігу немає, і не так холодно).
Інша можлива мета - уповільнити пробудження дерева з метою втекти від заморозків під час цвітіння. Але для цього побілити стовбур - мало. Потрібно білити майже всю крону. Пензлем - дуже важко.
До речі, для перерахованих цілей зовсім не обов'язково білити весь стовбур (гілки) - досить з південної сторони (інше питання, що негарно виглядає).
Побілка дерев в травні - з тієї ж опери, що і фарбування снігу. 100% показуха.
Щодо питання чим білити - можна вапном, можна купити готовий розчин. Продаються побілки на основі крейди, в які додано мідний купорос і фіксує клей ПВА.
Приготувати вапняний розчин який не змиє перший дощик можна і самому: на відро об'ємом 10 л взяти 2-3 кг свіжогашеного вапна або крейди, 50-100 г казеїнового клею, 400-500 г мідного купоросу, попередньо розчиненого в гарячій воді. Розчин розбавляють водою до густоти сметани.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 11 місяців 12 днів

Сообщение #3 Nasredin » 11.02.2017, 08:57

Плодові дерева вирощую десятки років, і білив, і деякі роки не білил, різниці не відчув, швидко зрозумів що це безглузда справа. Ні яких опіків після весни в умовах Київської області ні разу не бачив, а вже дорослим деревам ніякі опіки в принципі не страшні.
Швидше побілка це деякий захист від перезимовавших шкідників що лізуть по дереву з землі.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Повідомлення: 28
З нами: 1 год

Сообщение #4 TerelF1 » 11.02.2017, 09:31

Плодові дерева вирощую десятки років, і білив, і деякі роки не білил, різниці не відчув, швидко зрозумів що це безглузда справа. Ні яких опіків після весни в умовах Київської області ні разу не бачив, а вже дорослим деревам ніякі опіки в принципі не страшні.
Швидше побілка це деякий захист від перезимовавших шкідників що лізуть по дереву з землі.
Цілком погоджуюсь.
Білити дерева, особливо дорослі - немає ніякого сенсу. Їм ніякі "сонячні опіки" не страшні.
Шкідникам фарба ніяк не заважає дістатись до крони дерева. За зиму фарба облазить, і до весни, коли їй саме час "попрацювати", її практично немає.
Молоді деревця закривають на зиму гіллям від зайців, мишей. Лапник і від весняних поверхневих перепадів температур захистить. Навіть газета з плівкою підійде для затінення кори.
А коли кора стане грубою, почне тріскатися - тоді ніякі побілки не потрібні.
Ось щіткою по весні пошкрябати кору - це як омолодити дерево, дуже корисно.
Внизу розстелити плівку, все що зішкрябали - спалити.

Veterok
Аватара
Veterok

Сообщение #5 Veterok » 11.02.2017, 10:14

Білити треба 2 рази в рік. Рецептів побілки в неті повно. Вода + глина + мідний (залізний) купорос + 100 гр мила + 50 гр столярного клею.

TerelF1
Аватара
TerelF1

Сообщение #6 TerelF1 » 11.02.2017, 10:22

Розкажіть навіщо? Зайнятися більше нічим?
А в армії, коли плац підметуть, теж шини машин білять 2 рази на рік до 1 травня і 6 грудня.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #7 Lariska » 11.02.2017, 10:52

Хтось проводив експерименти стосовно наскільки пізніше починає квітувати побілене дерево аніж не побілене. Тобто взяти одні сорти дерев на одній ділянці і в однакових умовах освітлення, половину побілити стовбури, а половину залишити не біленими і подивитись які дерева почнуть раніше цвісти, якщо є затримка цвітіння то на скільки днів.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26

Сообщение #8 Vovik » 11.02.2017, 10:58

Я фарбую стовбури звичайною водоемульсійною фарбою для зовнішніх робіт, вистачає на 2 роки, але щодо екологічності такого способу сильно сумніваюся, один плюс - не ростуть лишайники на таких стовбурах, а то я б втомився їх очищати.

Водоемульсійною фарбою білити недобре, утворюється плівка яка не дає молодому дереву дихати. Краще обмотувати білим папером або газетами дерева до 3 років, кора у них тонка, еластична, якщо їх побілити дихати їм буде важко, будуть розвиватися гірше.

Nesmeyana
Nesmeyana
Повідомлення: 33

Сообщение #9 Nesmeyana » 11.02.2017, 11:03

Водоемульсійною фарбою білити недобре, утворюється плівка яка не дає молодому дереву дихати
Наскільки мені відомо, водоемульсійна фарба якраз дихає і захищає не тільки від сонячних опіків, але й від комах - шкідників.

Natalka
Natalka
Повідомлення: 20

Сообщение #10 Natalka » 11.02.2017, 11:06

Більшість пише що необхідно білити саме молоді дерева, а інші пишуть що саме молоді не можна бо кора гладенька і буде погано дерево дихати. Старі білити сенсу взагалі немає, почитала топік так і прийшла до єдиного висновку білити чи ні.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #11 Galinka » 11.02.2017, 11:13

Сад побілений ще восени. Почищені стовбури, лишайник змитий губкою водою з додаванням залізного купоросу. Побілене. Давно помітила, яку готову побілку не купи, все одне змивається після перших дощів. Набридло це мені і я стала діяти так: купую пачку клею шпалерного з серії дорожче (вистачає його надовго), побілку в пакетах крейдяну любу та мідний купорос. Розводжу жменьку клею, кілька пакетів побілки та додаю у воду мідний купорос. Тримається навіть до наступної осені. Морозобоїна тільки на Мелбі була в цьому році, і то вище місця побілки, зовсім вже високо. В цьому році вище свого зросту побілила все.

Tosik
Tosik
Повідомлення: 30

Сообщение #12 Tosik » 11.02.2017, 15:04

Білити зараз стовбури дерев сніг заважає – шар товщиною десь сантиметрів 30. Я ось що надумав, а чи можна підгортати молоді дерева снігом вкриваючи маже всю крону. Я нагорнув на дерево висотою метра півтора майже до його верхівки гору снігу, чи не завадить це дереву і вбереже від сонячних опіків.

Solnce
Аватара
Solnce
Повідомлення: 43

Сообщение #13 Solnce » 11.02.2017, 15:40

До питання про те, чи потрібно взагалі білити. Білити можна і потрібно тільки дорослі старі дерева, молоді не рекомендується. Молоді деревця будуть погано рости, так як пофарбував їх пори закриються і сповільниться газообмін. А дорослі дерева будуть тільки раді, якщо ви будете їх білити, адже таким чином ви їх захищаєте від впливу шкідників, а також від мохів, що з'являються на основі товстих гілок.

Viano
Viano
Повідомлення: 10

Сообщение #14 Viano » 11.02.2017, 15:49

Як на мене то сад де дерева побілені виглядає більш доглянутим. Навіть якщо б побілка не несла в собі захисних функцій, то для декору і охайності саду нею не слід було б нехтувати – але це моя думка, може кому ліньки або не подобається, це його власне уподобання.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #15 eddbit » 12.02.2017, 11:58

а чи можна підгортати молоді дерева снігом вкриваючи маже всю крону. Я нагорнув на дерево висотою метра півтора майже до його верхівки гору снігу, чи не завадить це дереву і вбереже від сонячних опіків.

У дерева вразливе коріння, надземна частина і бруньки у тому числі витримують сильні морози, яких в нашому регіоні практично не буває. Як правило утеплюють снігом тільки прикореневу зону, тобто насипаючи снігу під стовбур і утоптуючи його добре, що б миші не могли свої ходи робити. Так як зробили, Ви, в принципі нічого страшного, одне але, якщо є в окрузі ті ж мишки - для них це буде ідеальне житло. Тепленько і корою молодого деревця можна поласувати.
Живу как умею и другим не мешаю

Veterok
Аватара
Veterok

Сообщение #16 Veterok » 12.02.2017, 12:25

До речі, з приводу мишей. Мені чомусь здавалося, що вони повинні жити в норах в землі, а не в снігу чи я помиляюся?

Hetyf
Hetyf
Повідомлення: 20

Сообщение #17 Hetyf » 12.02.2017, 12:32

а чи можна підгортати молоді дерева снігом вкриваючи маже всю крону. Я нагорнув на дерево висотою метра півтора майже до його верхівки гору снігу, чи не завадить це дереву і вбереже від сонячних опіків.

Ви все зробили правильно, особливо, якщо взяти до уваги нинішню сувору для України зиму. При морозі нижче - 25 - 30 градусів вимерзнути до рівня снігу можуть навіть дорослі посадки. Що ж стосується одноліток - то ймовірність цього практично стовідсоткова. Так що навіть якщо вкрили саджанці снігом "з головою", то це тільки на краще. Не зайвим буде підкидати снігом стовбури старих дерев. Справа в тому, що в лютому сонце вже досить високо і хоча дні морозні, але сонце світить на стовбур майже під прямим кутом, це призводить до розігріву стовбура, починається сокорух. Коли ж вночі вдарить сильний мороз, сік замерзає і на стовбурах в результаті утворюються рани.
Так що стовбури треба або обв’язувати підходящим матеріалом (якщо синтетичним, то це ще врятує і від зайців, де вони є) або восени побілити вапном, щоб стовбури не нагрівалися, або прикидати снігом, якщо такий є. Зараз цього добра вистачає з надлишком. А щодо того, що щось зіпріє під снігом - дурниці. Зіпріти можуть озимі культури під великим шаром снігу і при тривалих плюсових температурах, саду така напасть не загрожує. От лише сніг до весни розтане, а весняні заморозки можуть повертатись і після танення снігу під деревами нагорнутого вами.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость