Коли краще обрізати дерева в саду

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #1 Novachok » 27.02.2017, 20:20

Сад в мене молодий, ну навіть не сад а з десяток дерев, і поки що мало знаю як за ним доглядати. Щось родить, щось не дуже, а хочеться щоб родило гарно та побільше і щороку. Тож читаю потроху, дивлюсь відео на Ютубі і нібито для себе зрозумів що саме зараз найкраща пора для обрізування дерев, правильно я міркую, хочеться послухати підтвердження своїх висновків від більш досвідчених.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #2 Teofiopol » 28.02.2017, 20:29

Щодо термінів то сьогодні обрізав свої дерева, бо рахую що потрібно це робити до початку сокоруху, і коли на вулиці вже не так холодно, щоб приємно було працювати. До речі на вишні вже помітне набухання бруньок, хоча на інших деревах ще поки ні. Так що можна сказати я вже навіть трохи спізнився з обрізкою.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 214
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #3 eddbit » 01.03.2017, 12:04

Зазвичай обрізку дерев проводять навесні, як тільки середньодобова температура підніметься вище нуля градусів. Всі зрізи особливо в діаметрі більше 1 см обов'язково покрити садовим варом або олійною фарбою.
Живу как умею и другим не мешаю

Pomidor M
Аватара
Pomidor M
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #4 Pomidor » 01.03.2017, 13:00

Обрізку проводять в різних регіонах по різному. Зазвичай коли закінчаться морози, і більше не передбачається, і до набрякання бруньок. Зазвичай в Україні це припадає на березень. Варто ще згадати, що існує два види обрізки - укорочення і проріджування. При укороченні обрізаємо гілку десь на третину, що стимулює проростання бічних бруньок. При проріджуванні обрізаємо гілки повністю. При укороченні головне зробити правильний зріз, під 45 градусів і на 2 мм вище бруньки. При повному зрізанні гілки бажано обходиться без пеньків, вони заважають загоєнню. Спершу зрізаються сухі та поламані гілки, а потім вертикальні. Мета обрізки - потрібно зробити так, що б гілки йшли в сторони, а не вгору і не всередину.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #5 Nasredin » 01.03.2017, 20:33

Обрізати дерева можна в будь-який час, але краще всього обрізку робити навесні або восени, при цьому треба дотримуватись техніки обрізки. Для цього раджу почитати поради садівників, тут складно пояснити кількома словами, загальними словами можна сказати, дерева не пускати у висоту вище 3,5-4 діаметр крони не допускати ширше 4 метрів, обрізати треба так щоб вам було зручно збирати врожай і прибирати сушняк.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #6 errror » 05.03.2017, 17:50

Коли найкраще обрізувати дерева? Певна річ, ранньої весни, як мине загроза сильних морозів і до початку вегетації. Винятком є ліани (актинідія, виноград тощо), котрі при весняному обрізуванні «плачуть» соком, тому їх слід обрізувати восени одразу після листопаду.
Але доречне й інше питання: чи потрібне обрізування взагалі? Тут однозначної відповіді бути не може. Адже обрізування живих гілок, на вирощування яких витрачено багато життєвих сил (і ще чимало їх піде на загоєння ран), призводить до послаблення рослин. Тому будь-яке обрізування рослинам небажане. Їм потрібне чисто санітарне обрізування засохлих, зламаних гілок, пеньків, чистка відмерлої кори, щоб сприяти росту молодих гілок.
Обрізування виправдане ще й тоді, коли треба формувати, підтримувати, омолоджувати крону, регулювати урожай, а ми не хочемо, бо не вміємо, все це робити іншими, менш варварськими засобами. Слід усвідомлювати, що дерева з правильно сформованою кроною менше потребують обрізування, ніж ті, що росли самі по собі.
Коли вже виникає потреба в обрізуванні дерев, то слід дотримувати основних правил виконання цієї роботи.
Насамперед, перш ніж приступати до обрізування, потрібно чітко усвідомити його мету. Якщо його проводять в перші роки після садіння, то воно спрямоване на формування крони (формуюче обрізування). Коли крона сформована, переважно застосовують підтримуюче обрізування. Мета його — зберегти прийняту форму крони, не допустити виходу з-під контролю обростаючих гілок. У зрілому віці дерев основним є регулююче обрізування, яке регулює квітування та навантаження дерев врожаєм. І, нарешті, з віком настає черга омолоджуючого обрізування.
З’ясувавши мету обрізування, слід вибрати методи його виконання: вкорочувати гілки, загущуючи тим самим крону обростаючими пагонами, чи вирізати їх на кільце, проріджуючи крону. Тут слід пам’ятати, що вирізування гілок — крайній захід і до нього слід вдаватися лише тоді, коли гілку вже ніяк не можна використати (послабити ріст, відвести в інший бік, змінити її призначення).
Далі слід заздалегідь уявити наслідки обрізування: як. дерево буде виглядати в перший та наступні роки, тобто чітко уявити, куди і наскільки виросте за літо кожний пагін із залишених бруньок, які саме і скільки бруньок закладе новий пагін, у що перетворяться залишені гілки, особливо лідируючі.
Потім слід оглянути дерево або кущ у цілому і намітити загальний план обрізування, його хід, переходячи від загального до часткового. Тут потрібно спочатку визначити ті гілки, котрі заважають і безперечно зайві. Подумки уявити, як буде виглядати крона без них, і тільки після цього можна різати. Обробивши їх (відгинання, вкорочення, вирізування), слід знову оглянути крону і ще раз скоригувати загальний план обрізування. Коли крона почищена (зайве вирізане), легше розібратися із залишеними гілками. Слід оглянути кожну залишену гілку, особливо лідерів, і визначити та видалити зайві пагони. Нарешті, треба оглянути залишені пагони подовження, уявити, куди і як ростиме приріст з коленої залишеної бруньки. Зайві або невдало розташовані бруньки видалити.
Потрібно також обов’язково враховувати сортові особливості росту і плодоношення дерева. І, щоб усі операції виконати швидко, вправно, без надмірного травмування дерева, необхідно освоїти раціональну техніку обрізування.


Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость