Пластилін лікує рак дерев

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

Vanik
Аватара
Vanik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 17
З нами: 11 місяців 23 дня

Сообщение #1 Vanik » 05.03.2017, 18:51

Хоч дуже великого досвіду ще не маю, але з пластиліном мені доводилось в садівництві мати справу, про що і хочу розповісти. Зауважу також, що садівництвом займаюсь в основному з цікавості, а не заради якоїсь вигоди, тому багато експериментую.
Щепив одного року в середині лютого 4 деревця груші. Живці використовував як нормальні, так і з сплячими бруньками. Коли прийшла весна, то всі щепи почали розвиватись, лише із сплячими бруньками запізнювались на 3—4 дні. Однак щепи були дуже слабкими, утворили по 3—4 маленьких листочки, а далі і зовсім припинили ріст.
На нещеплених деревах приріст досягав уже 10—15 см, а мої щеііи не подавали ніякої надії. Свою невдачу я зарахував на раннє щеплення. І тут згадав про пластилін. Хочу зауважити, що я уже знав про його корисні властивості. Познімав усі бандажі і добре обмазав місце щеплення пластиліном. І сталося просто диво: щепи дуже скоро ожили та інтенсивно пішли в ріст. На осінь приріст становив 0,7—1,1 м.
Хочу розповісти і про лікувальні властивості пластиліну. Йдеться про хворобу, яку в народі називають раком дерева, тобто коли на стовбурі або на гілці утворюється чорна пляма, кора присихає, а якщо стовбур невеликого діаметра., то за літо пляма може покрити його повністю і дерево гине.
Якщо такій рані вже кілька років, а дерево живе і бореться з хворобою, то вона набуває вигляду ямки. Слід зауважити, що ні в якому разі не треба розчищати краї рани, бо можна пошкодити живі тканини. Замість цього слід щільно замазати всю рану, а особливо краї на стику живих клітин з мертвими, розм’якшеним пластиліном. Товщина покриву — не менше 5 мм. Протягом літа на окремих деревах рани заростають на 5 см і більше. У спекотливі дні слід перевірити замазку, бо в процесі заростання краї пластиліну відстають і їх треба знову притиснути й добре розтерти, щоб зберігалась герметизація. Якщо дерева ще тонкі, то краще зробити бандаж.
Vita est bella

Veronika27 F
Аватара
Veronika27 F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 11
З нами: 1 місяць 2 дня

Сообщение #2 Veronika27 » 21.09.2017, 15:52

Нам не помогло. Бывает такое? Или что-то неправильно делали? Грушка погибла.

Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость