Коли та чим обприскувати дерева весною

Описание: Загальні питання вирощування плодових та декоративних дерев

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 15.05.2016, 12:24

Посадка саду – це всього лише перша сходинка до отримання фруктів. Кожній рослині на ділянці потрібно турбота. Обов’язковою процедурою в догляді за садом є обприскування дерев навесні. Цей захід дозволить уникнути безлічі захворювань, а також позбавить від комах-шкідників. Ефективна профілактика проти хвороб і шкідників складається з декількох обробок насаджень спеціальними препаратами (фунгіцидами, інсектицидами). Розглянемо найбільш популярні з них, а також визначимо коли і чим варто обприскувати сад.

Чим обробляти насадження

Найчастіше садівники застосовують обприскування дерев навесні мідним купоросом. Фунгіцид відмінно справляється з паршею, борошнистою росою, гнильними захворюваннями, а також п’ятнистостями. Застосовувати його можна цілий рік за будь-яких погодних умовах. Для більшої ефективності в боротьбі зі збудниками хвороб і проти комах в мідний купорос додають вапно (співвідношення сухих сумішей 50:50). В результаті вийде склад ніжно-блакитного кольору, так звана бордоська суміш (рідина).
В яблуневих, вишневих і сливових садах проводять обприскування дерев навесні залізним купоросом. Фунгіцид має дію аналогічну мідного купоросу, але додатково насичує рослини залізом (елемент бере участь у багатьох окисних процесах). По суті обробка залізним купоросом – це не тільки профілактика проти захворювань, але і позакореневе підживлення залізом. За 1 сезон не бажано обробляти насадження більше 2 разів даними фунгіцидом.
Обприскування дерев навесні ДНОК застосовується в фермерських садах, оскільки препарат вважається досить токсичним. Незважаючи на швидке розкладання в грунті, використовувати засіб поблизу житлових будинків не рекомендується. ДНОК активно бореться з паршею, коккомикозом і п’ятнистостями, знищує яйця мідяниць, попелиць, кліщів і щитівок. При роботі з препаратом потрібно бути вкрай уважним і акуратним, засіб може викликати інтоксикацію, проникаючи через шкіру.
Обприскування дерев навесні сечовиною також має кілька функцій. По-перше, речовина ефективно бореться з більшістю захворювань (парша, моніліоз, коккомикоз, гнильні захворювання). По-друге, засіб активно знищує яйця і лялечки шкідників. По-третє насичує рослини азотом (активуючи вегетаційні процеси). Карбамід – відмінне азотне добриво для позакореневого підживлення.
Останнім часом популярності набирає обприскування дерев навесні біопрепаратами. На відміну від хімічних засобів вони абсолютно не зашкодять рослині (якщо неправильно розвести фунгіцид, він завдасть хімічні опіки). Біопрепарати – це комплекс бактерій, які активно витісняють шкідливі мікроорганізми. Біозасоби використовують для профілактики захворювань, але вони не особливо ефективні в боротьбі з комахами.

Коли проводити обприскування дерев

З препаратами розібралися, тепер визначимо коли проводити обприскування дерев і кущів навесні. Обробка саду проводиться мінімум три рази за сезон: до розпускання бруньок, під час і після цвітіння. Кожна процедура несе свої функції, тому пропускати заходи вкрай не бажано. Розглянемо для чого проводиться обробка насаджень.
Обприскування дерев ранньою весною проводиться з метою знищити шкідників, що перезимували на рослинах (в корі або на гілках). Для таких цілей відмінно підійде солярка. Вона покриє маслянистою плівкою плодоноснік, чим перекриє комахою доступ до кисню. Само собою, велика частина лялечок і яєць вимре вже протягом декількох годин. Обов’язково до розпускання рослини потрібно обробити речовинами проти парші, моніліозу, коккомікоза, клястеріоспоріоза і плямистостей. З даними завданнями добре справляються бордоська рідина або мідний купорос.
Обприскування дерев навесні до цвітіння – це процедура, в першу чергу спрямована на знищення личинок шкідників. Сюди підійдуть інсектициди широкого спектра дії, карбофос (засіб на основі карбаміду) або звичайна сечовина.
Обприскування дерев навесні під час цвітіння проводиться двічі: при “розкритті” бутонів і після опадання 75% пелюсток. Переслідувана мета: боротьба проти комах і знищення збудників гнильних захворювань. Часто використовуються фунгіциди в комбмінаціі з інсектицидами або комбіновані засоби (продаються в спеціалізованих магазинах).
Обприскування дерев навесні після цвітіння – “закріплює” процедуру. Обробка саду сприяє виробленню імунітету на захворювання, а також “добиває” комах. Тут застосовуються комбіновані склади.

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #2 Solana » 02.03.2017, 10:55

Скажіть будь-ласка, а бордоська рідина вона дощем змивається, тобто якщо пішов дощ практично відразу після обприскування то можна вважати що дарма кропила?

Galina
Galina
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #3 Galina » 08.03.2017, 21:30

Зрозуміла для себе що дерева потрібно обприскувати ранньою весною до розпускання бруньок, і для себе вирішила що буду це робити бордоською рідиною – старий перевірений засіб. Але за прогнозом завтра у нас тепло, ось і вирішила що буду робити це завтра. Але… вже післязавтра і далі цілий тиждень за прогнозом будуть у нас щодня дощі. Тож і думаю чи варто завтра обприскувати, адже вже післязавтра все змиється дощем. Може вже зачекати коли мине цей дощовий період, бо за прогнозом у нас цілий тиждень щодня дощі. Чи все таки обприскати завтра? Хто що порадить?

Padron
Padron
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 9
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #4 Padron » 08.03.2017, 21:41

Я більше люблю карбамід (мочевина). Ось у нас в магазинах також продаються комплекти, суміші для раннього весняного обприскування. В даному випадку це карбамід. Також з мідним купоросом. Отже, тут комплект на 10л води, в який входить 700г карбаміду та 50г мідного купоросу.
Чому мені подобається більше карбамід, ніж бордоська суміш?
Найголовніше це те, що карбамід ще і служить добривом. Потрапляючи на гілочки, він трошки всмоктується через кору, через бруньки, і ранньою весною дерево отримує дуже гарну підмогу для старту у вигляді азотного добрива. Вони дуже добре стартують.
Друга перевага карбаміду в тому, що він затримує вегетацію. Бруньки дерев, які ми обприскуємо карбамідом будуть прокидатися на тиждень пізніше інших. А відповідно ці дерева і зацвітуть на тиждень пізніше.
У чому тут перевага пізнього цвітіння? Таким чином, ми зменшуємо ризик потрапляння квітів, ранніх таких, як персики, абрикоси, ранні сливи під пізні весняні заморозки.
Третя перевага карбаміду. Отже, ця суміш, рятує нас, знищивши торішні спори парші, різні всякі яйця шкідників.
І стосовно питання чи можна перед дощем, то карбамід попадає у середину листа вже за півгодини, і якщо після обприскування дощу не буде хоча б півгодини, то можна вважати що мети ви досягли, захистивши свої дерева від купи болячок.

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #5 Zavochica » 08.03.2017, 21:43

Карбамідом бризкати агрус і смородину вже пізно, бруньки набубнявіли, а дерева ще можна, і краще цього не відкладати бо за тиждень вже і на деревах бруньки набубнявіють.

Sadovnik
Sadovnik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 4
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #6 Sadovnik » 09.03.2017, 07:41

Потрапляє на листя і всмоктується - зрозуміло, користь, а в даній ситуації багато препарату пролітає повз своєї цілі – гілок дерев і розсіюється по ділянці, що-то, але ж дуже мала частина, потрапляє на гілки, бруньки, стовбур, висихає, залишається на місці. Добре. На наступний день йде дощ, весна все-таки, все змивається (ну ладно, частина всмокталась в кору, встигла) і який сенс всіх наших рухів? Мені не зрозуміло. Якщо обробляти бордоською сумішшю при висиханні залишається плівка активної речовини, ефект розтягнутий за часом довше і більше користі, а при карбамід з купоросом? Гроші витратили, час теж, а дощ змив на землю добриво. Не розумію сенсу.

Ostap
Ostap
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #7 Ostap » 09.03.2017, 07:53

Друга перевага карбаміду в тому, що він затримує вегетацію. Бруньки дерев, які ми обприскуємо карбамідом будуть прокидатися на тиждень пізніше інших. А відповідно ці дерева і зацвітуть на тиждень пізніше.

Якби все було так просто, то ніхто б, під час цвітіння, не користувався димовими шашками, солом'яними купами, димарями і т. п. Швидше за все, хтось припустив, а сарафанне радіо рознесло, теорію щодо затримки цвітіння плодових дерев оброблених карбамідом.
Якщо спробувати розібрати питання в теоретичному аспекті, то, як би все логічно. Карбамід це азотне добриво, він стимулює вегетацію (не затримує, як писав Padron, а саме стимулює) і за рахунок посиленого росту пагонів, генеративні бруньки можуть запізнюватися у своєму розвитку. У зернових оброблених сечовиною, відтерміновуються строки збирання, це факт. А ось у плодових – це питання. Можливо, це буде відбуватися, якщо обробку провести в більш пізню фазу, наприклад, «зелений конус». Можливо, але не факт. Це потрібно перевіряти. Так, що при ранньовесняній обробці карбамідом, відмінностей немає, ні в цвітінні, ні приросту пагонів. Хто не згоден переконайтесь самі, обробивши одне дерево, а друге обробіть тою самою бордоською сумішшю.

Teofiopol
Teofiopol
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год

Сообщение #8 Teofiopol » 09.03.2017, 09:51

Якщо стоїть зараз туман, а з завтрашнього дня обіцяють дощі чи варто обприскувати дерева бордоською сумішшю?

Solana
Solana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 40
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #9 Solana » 09.03.2017, 19:33

Гадаю варто створити тему або продовжити в цій про схему обробки на цілий рік. Щоб дбайливий господар завчасно міг заготовити необхідні препарати для обробки саду.

Natali
Natali
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 4 дня

Сообщение #10 Natali » 13.03.2017, 14:21

У мене на ділянці немає дорослих дерев – лише3-річні і трохи старші. Чим їх можна обробити чисто профілактично? Начитавшись інтернету, думаю в бік обприскування 1% розчином карбаміду і 3% бордоської суміші. Зараз як раз фаза «зеленого конуса» у вишні, зерняткові поки сплять.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #11 Lariska » 13.03.2017, 14:26

Natali писал(а):У мене на ділянці немає дорослих дерев – лише3-річні і трохи старші. Чим їх можна обробити чисто профілактично? Начитавшись інтернету, думаю в бік обприскування 1% розчином карбаміду і 3% бордоської суміші. Зараз як раз фаза «зеленого конуса» у вишні, зерняткові поки сплять.
'
3% бордоська рідина. Кращого засобу профілактики грибкових інфекцій поки не придумано і не варто щось вишукувати новомодне. Обприскувати потрібно при температурі не нижче +10 градусів. Краще вранці, коли тихо і безвітряно. Відмінно допомагає від парші та бурої плямистості кісточкових, також непогано проти кучерявості листя персика.

Natali
Natali
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 4 дня

Сообщение #12 Natali » 13.03.2017, 14:27

Lariska писал(а):Обприскувати потрібно при температурі не нижче +10 градусів.
Дякую, про це не чула, а чому необхідна така температура для обприскування бордоською?

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #13 Lariska » 13.03.2017, 14:32

Якщо чесно, не знаю, колись читала, і так відклалось в голові, і завжди перед обприскуванням дивлюсь на прогноз погоди.

Natulik82
Natulik82
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год

Сообщение #14 Natulik82 » 26.03.2017, 19:05

Чоловік обприскував сад тижня 2 назад бордоською сумішшю, а я начитавшись в Інтернеті про користь обробки дерев мочевиною і побачивши її в магазині купила. А тепер читаю точні пропорції зрозуміла що нею потрібно було обприскувати ще до початку набухання бруньок. А вже всі кісточкові мають добре набубнявівши бруньки, тож не зрозуміло чи варто обприскувати, чи ні, і які пропорції можна по набухлим брунькам?

Kartoplyar
Kartoplyar
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 12
З нами: 1 год

Сообщение #15 Kartoplyar » 26.03.2017, 21:44

Можливо помиляюсь, але мені здається що не можна вже обробляти дерева в яких набухли бруньки моче виною. Весною до набрякання можна моче виною, і вже восени після листопаду. Моче вина може попалити листя, тому весна – обробка бордоською сумішшю і Хорус та Скор.

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #16 Zavochica » 27.03.2017, 07:07

Системи захисту плодових дерев від парші і плодової гнилі (моніліоз).

Обробка ранньою весною
Рано навесні з початком набухання бруньок потрібно обробити дерева препаратами які містять мідь - бордоська рідина.
3%-м розчином бордоської рідини ретельно промивається крона дерев.
Ранньою весною відбувається поширення спор грибних захворювань вітром, а дане "блакитне обприскування" не дає спорам прорости.
Препарати які містять мідь не викликають звикання (резистентності) у збудників хвороб. Якщо після обробки пройдуть дощі, необхідно повторити обробку.

Поява зеленого листка (фенофаза)
З появою на деревах перших листків необхідно застосовувати 1%-ий розчин бордоської рідини, аж до початку цвітіння.
Після цвітіння обробку бордоською рідиною необхідно припинити.
Для обробки дерев застосовуйте чергуючи такі препарати: Делан, Хорус. Скор, Стробі, Терсел.

Обробка дерев восени
Пізнє-осіннє обприскування дерев і пристовбурних кіл проводять 5-7%-м розчином карбаміду (сечовини).
Проводити дане обприскування необхідно в теплі осінні дні (жовтень) при температурі вище +10.

Скільки разів необхідно обробляти дерева даними препаратами:
На дачних ділянках після цвітіння саду досить 2-3-ох захисних обробок будь-яким їх вищевказаних препаратів, але їх треба чергувати.
Для підживлення дерев і швидкому проникненню захисного препарату в тканини листя рослин ми рекомендуємо до складу робочої суміші додавати макро-, мікродобрива або 1%-ий розчин сечовини.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #17 Novachok » 27.03.2017, 07:34

Zavochica писал(а):Препарати які містять мідь не викликають звикання (резистентності) у збудників хвороб. Якщо після обробки пройдуть дощі, необхідно повторити обробку.
Тобто після кожного періоду дощів варто повторювати обробку бордоською рідиною? А в нас вже тижня 2 йдуть дощі і за прогнозом таке буде ще як мінімум тиждень, то що робити? Чекати коли закінчиться цей період дощів, чи кропити скоріше як трохи хоча б підсохнуть дерева в маленьке вікно без дощику?


Вернуться в «Загальні питання по садівництву»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость
Боты: Ahrefs [Bot]