Колоновидна алича місця не займає!

Описание: Все про вирощування плодових дерев на присадибних ділянках

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 23.04.2017, 17:23

Алича – дуже врожайна рослина, яка щороку дає сині або жовті плоди. Розміри плодів сучасних сортів дійшли вже до 60-80 г. Є окремі примірники, що дають плоди навіть під 100 г. Наприклад, сорт Глобус або Озарк Прем'єр. Дегустатори, правда, відзначають, що смак аличі більш простий в порівнянні зі сливою. Але аличу набагато менше вражають шкідники і хвороби, а значить, можна збирати екологічно чистий урожай.

Недолік аличі – надмірно висока врожайність. З одного дерева запросто можна зібрати більше 80 кг плодів. Цього вистачить і на закрутки, і варення, і на продаж на ринку. Тому найчастіше садівники садять колоновидну аличу. Вона займає мало місця і дає кілька відер плодів – достатньо, щоб поїсти і накрутити варення.

Перед посадкою дерева треба враховувати, що алича не переносить посуху, боїться сильних морозів, у неї можуть підмерзати квіткові бруньки. Значить, для її посадки треба вибирати сонячне місце, захищене від зимових вітрів, куди легко провести полив.

В посадкові ями вносять золу і мінеральні добрива – все, що душі завгодно, крім гною. Добрива прикривають шаром землі в 15 см. Насипають посадковий горбок і на нього садять деревце.

Перед посадкою коріння саджанця оглядають і підрізають всі поламані. Звертають увагу на колір зрізу: якщо він бурий, то його зрізають до білого. Після цього корені вмочують у бовтанку, яку роблять з глини прямо у викопаній ямі в саду. Такі саджанці краще приживаються і майже не дають випадів. Корисно в бовтанку додати трохи Актари. Це захистить корінці від личинок хрущів і дротяників. Таку ж дію має і препарат Престиж.

Садять аличу на відстані 4 м один від одного, а колоновидну можна садити на відстані 40-50 см з міжряддями 2 м. Колоновидними зазвичай заповнюють просвіти в плодоносному саду.

Терміни посадки навесні дуже стислі. Треба постаратися висадити дерева до розпускання бруньок. Втім, є приклади успішних посадок і вже дерев що вже прокинулись. Занадто пізня посадка може послабити рослини.

Садити рослини треба так, щоб коренева шийка після усадки виявилася на рівні грунту. Якщо посадити глибше, то на важких і вологих грунтах можлива навіть загибель дерева. Плодоносити заглиблені дерева будуть слабо.

Шкідники і хвороби аличу майже не ушкоджують, але деякі сорти, особливо великоплідні, треба обприскувати в цілях профілактики рано навесні, до цвітіння, Конфідором і Хорусом, після цвітіння – Фуфаноном і Топазом, під час наливу плодів – Геральдом і Ридомілом.

Вернуться в «Плодові дерева»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость