Чому всихають черешні і що робити?

Описание: Все про вирощування плодових дерев на присадибних ділянках

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 errror » 15.05.2017, 20:30

Усім гарні черешні – і смачні, і урожайні, і невибагливі. Тільки є у них дві біди. Рослини дуже високорослі, а так як обприскати верхівки не виходить, то звідти починаються і всі біди черешні.
В першу чергу навесні з'являється моніліоз. Від нього сохнуть верхівки пагонів. Зазвичай все починається під час цвітіння. Квітки стають як обпалені вогнем. Листя теж засихають, поступово хвороба просувається вниз і може викликати навіть всихання великих гілок.
Зараз від моніліозу рятуємося препаратами Хорус (під час цвітіння 2 г на 10 л води), Тілтом відразу після цвітіння і Стробі – у міру потреби влітку. Всі засохлі гілки треба зрізати верхівки з захопленням здорової частини на 10-15 см і спалити.
Під час дозрівання плодів ягоди раптом починають гнити. Найчастіше це відбувається від того, що в них відклала своїх гусениць вишнева муха. Вони виїдають м'якоть і викликають загнивання плодів. Врятувати урожай можна, обприскавши дерева під час цвітіння Конфідором, Іскрою золотою або Фуфаноном.
Якщо плоди скоро поспіють, обробку проводять або Агровертином, Іскрою-біо, Фітовермом... Після такого обприскування ягоди можна їсти вже через три-п'ять днів. Менше пошкоджуються мухою ранні сорти (Ярославна, Червнева рання, Валерій Чкалов та ін).
Був у мене неприємний інцидент з черешнею. Два дерева пропали від чумацького блиску. Якщо вірити фахівцям, то це рідкісне захворювання. Але судячи з усього, стало зустрічатися воно частіше, ніж раніше. Плоди виходять у хворих дерев з повітряними бульбашками в м'якоті. Листя відливає сріблом знову ж від таких же бульбашок.
Врятувати дерева важко – обприскування фунгіцидами не допомагають. Треба спилювати уражені гілки і спалювати в надії, що це зупинить недугу. Спрацьовує це далеко не завжди. За хворими деревами треба організувати якісний догляд: регулярні поливи, підживлення, обробки від шкідників і хвороб. Іноді це спрацьовує.
Найгірше, коли черешні починають часто поливати. Закінчується це погано − пріє кора на кореневій шийці, і дерево може загинути, засихаючи буквально протягом двох-трьох днів. З-за частого поливу можна втратити дорослі дерева, що росли не один рік. Щоб цього не сталося, поливайте черешню не частіше одного разу в два тижні. Не садіть поблизу неї суницю, малину і овочі, що вимагають частих поливів.
Якщо на черешні з'явилися крапельки камеді, відколупайте парочку від кори. Якщо під нею акуратна кругла дірочка, значить, це робота короїда. Сильно уражені гілки треба вирізати і спалити, інші обприскати розчином Бі-58. Постарайтеся краще доглядати за хворими деревами – короїд їсть тільки ослаблені.
Якщо дірочки немає, значить, треба рідше поливати дерева, частіше обприскувати від хвороб, зокрема, від коккомікозу і моніліозу.

Вернуться в «Плодові дерева»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость