Кури породи Адлерська срібляста

Описание: Все про породи та кроси курей

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 16.05.2016, 10:23

Адлерська срібляста порода курей одна з кращих м'ясо-яєчних порід. М'ясо-яєчні породи курей поєднують в собі кращі якості м'ясних і яєчних порід. Поєднання смакових якостей м'яса і кількості яєць роблять їх найпопулярнішими птахами фермерських господарств.

Адлерська срібляста порода курей була вперше виведена в краснодарському краї в Росії. Оскільки місцем появи першої птиці цієї породи вважається Адлерська птахофабрика, то порода отримала відповідну назву - Адлерська Срібляста. Варто зазначити, що для виведення цих незвичайних птахів довелося добре попрацювати. Для цього селекціонери відібрали цілий ряд інших порід курей - Руську Білу, Нью-Гемпшир, Юрловську, Першотравневу і Білого Плімутрока. В результаті такого схрещування і з'явилася Адлерська срібляста курка.

adler.jpg


Ось текст з книги "Генетичні ресурси сільськогосподарських тварин в Росії і суміжних країнах":

"Порода виведена на Адлерській птахофабриці Краснодарського краю протягом 1951-1965 рр. Шляхом складного схрещування курей п'яти порід;

1) півні першотравневої породи злучалися з російськими білими курми, помісі розлучалися "в собі". F1, F2
2) F2-курочки з високою несучістю і життєздатністю схрещувалися з півнями нью-гемпшир з метою поліпшення їх м'ясних якостей. Вийшли F3.
3) Поміси розводились "в собі", в F4 добирали однотипних особин за екстер'єром і м'ясною скоростиглістю.
4) F5 - До відібраних курей підсаджували півнів породи білий плімутрок для подальшого вдосконалення м'ясних форм птиці.
5) В F6 відбирали птахів, що відповідають "стандарту". Частина курей популяції F6 схрещуються з юрловськими півнями"

Особливістю Адлерський сріблястих курей, стало колумбійське забарвлення оперення (добові курчата жовті), отриманого від Юрловської та Першотравневої порід. Косиця (закруглені пір'я хвоста) і рульове пір'я крил чорного кольору. Адлерські кури середньої величини, компактної статури, з довгим глибоким тілом, широкою і прямою спиною. Постава спини майже паралельна землі, трохи спускається до хвоста. Живіт добре розвинений. Груди глибокі, повні. Кістяк міцний, досить потужний, але не грубий. Голова кругла, невелика, але досить широка, пропорційна тілу, з червоними невеликими гладкими вушними мочками, зігнутим дзьобом жовтого кольору. Гребінь середній по величині, листоподібний, прикрашають його п'ять рівномірно вирізаних зубців. Очі червонувато-мідного відтінку, живі, опуклі, круглі. Червоне гладке обличчя, сережки так гладкі і червоні, округлої форми. Грива на шиї помірно розвинена, сама шия середньої довжини. Досить довгі крила щільно притиснуті до корпусу. Ноги середньої довжини. Гомілки трохи виступають, мускулатура добре розвинена. Сильні плесна жовті, широко розставлені. Хвіст невеликого розміру, щільно зімкнуті, загальна форма округла. Косиці недовгі, сильно вигнуті. Курку відрізняють від півня більш витончена легка голова і стоячий гребінь меншого розміру. Неприпустимими недоліками вважаються занадто довгі коси, гребінь на бік, надто висока постановка корпусу, тонка, подовжена шия.

Сьогодні порода курей Адлеровська срібляста широко поширена в Ставропольському і Краснодарському краях, а також в Азербайджані. Якщо судити про збільшення поголів'я цих птахів, то варто відзначити, що в якщо в 1975 році налічувалося 110000 голів, то в 1990 році ця цифра склала вже 2644000 голів. На даний момент Адлерські кури популярні у всіх країнах пострадянського простору. Ці птахи спокійні, доброзичливо ставляться до людини і легко піддаються селекції.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Вернуться в «Породи кур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость