Кури породи Амераукана

Описание: Все про породи та кроси курей

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 16.05.2016, 11:21

Кури породи Амераукана походять родом з США. Історія їх появи така, в 1970 роках шляхом схрещування безхвостих курей Араукана, несучих блакитні яйця, з американськими місцевими породами курей, з'явилися перші кури Амераукана. Основним поштовхом для виведення нової породи курей, послужило проведення Світової Ярмарки в Монреалі в 1967 році, коли в Північну Америку були привезені небачені кури, які несуть блакитні, зелені та бірюзові яйця. Офіційно Американська асоціація птахівництва прийняла в стандарт породу Амераукана лише в 1984 році. Багато любителів називають Амераукана Великодніми курми через різноманітність кольорів їх яєць. Справа в тому, що в Сполучених Штатах так називають всіх курей, які несуть яйця незвичайного кольору. Це твердження обурює фахівців в сфері птахівництва, оскільки порода курей Амераукана є унікальною, має високі стандарти і вимоги до зовнішніх параметрів, в тому числі форми, ваги, забарвлення, мочок вух, гребеня.

Напрямок породи вважається яєчно-м'ясним. Оперення у курей Амераукана гладке щільне, ноги голі, борода і баки на голові. Характер курей Амераукана спокійний, легковажний, легко керований. Ці кури непогано літають.

У Амераукана багато забарвлень. На сьогоднішній день Американською асоціацією птахівництва офіційно визнано 8 кольорів: чорний, білий, червоно-коричневий, блакитний, сріблястий, пшеничний, пшенично-блакитний, темно-жовтий. Існують так само і інші забарвлення, в тому числі і лавандове. Крім основної породи існує також і карликовий, декоративний різновид Амераукана - Бентам (Bantam). Зовнішній вигляд Амераукана відрізняється такими рисами: У птахів дуже щільне оперення і пух на всьому тулубі, присутні характерні бакенбарди і борода, які утворюють три окремих пучка пір'я і практично приховують голову. Ноги широко розставлені, середньої довжини, біля основи голі, білого, синього або сірого кольору, по 4 прямих пальця. Очі великі, виразного червоно-коричневого кольору. Гребінь горохоподібної форми, нагадує ланцюжок гірських вершин, який починається від дзьоба і закінчується вгорі голови. Посередині гребінь вище, ніж з боків. Мочки вух маленькі, овальні, червоного кольору, у півнів колір більш яскраво виражений, ніж у курей. Хвіст середньої довжини, розташований під кутом 45 градусів, у півнів він зігнутої серповидної форми. Дзьоб сильний, вигнутий. Крила досить великі, добре розвинені, що дозволяє Амераукана літати. Колір яєць різноманітний, найчастіше зустрічається в блакитній гамі, але присутні також сірі, сині, зелені, коричневі, рожеві і оливкові тони.

Найцінніше в курей Амераукана, це колір їх яєць, колірна гамма яких досить широка - від світло-синього до темно-синього, від зеленого, кольору хакі до оливкової, від рожевого до коричневого.

Жива вага дорослих півня і курки Амераукана: 3-3,5 кг. і 2-2,5 кг., бентамки 850-950 і 750-800 г. Вага яйця: 60-64 г, у бентамок 40-43 г. Несучість на рік: 200-255 яєць в рік.

Інстинкт насиджування у курей Амераукана погано розвинений. Тривалість продуктивності: до 2-х років. Якість м'яса Амераукана вельми висока, м'ясо ніжне, за смаком схоже на перепелине.

Адаптованість до клімату у курей Амераукана хороша, до будь-якого клімату (спека або холод) вони звикають легко. Тип утримання у них вигульний. Характерні, специфічні захворювання для даної породи відсутні.

Переваги: Найважливішою відмінною рисою цих курей є багатобарвність їх яєць. Саме багатобарвність, тому що одна і та ж курка може знести яйце як блакитного, так і іншого, з описаних вище кольорів. Курка починає нестися через 5 - 6 місяців після народження. Амераукана мають дуже високу продуктивність - їх несучість складає 200 - 250 яєць на рік. Продуктивність триває до 2-х років. Кури і півні дуже швидко набирають м'язову вагу, м'ясо білого кольору, має високі смакові якості, за смаком і ароматом нагадує перепелине. Амераукана дуже прості в утриманні. Завдяки своєму оперенні птахи дуже витривалі і здатні з легкістю переносити заморозки. Добре витримують як холод, так і спеку.

Недоліки: З видимих недоліків можна відзначити дуже низький рівень розвитку інстинкту насиджування. Можуть мати місце окремі випадки агресії півнів Амераукана по відношенню до інших птахів, а також прояв ворожості до людей. Таких тварин рекомендується ізолювати.

Вернуться в «Породи кур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость