Кури породи фавероль

Описание: Все про породи та кроси курей

Viano
Viano
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 10
З нами: 1 год 3 місяця

Сообщение #1 Viano » 23.01.2017, 06:58

Хоча ми й пенсіонери, але утримуємо домашніх птахів, тобто наших улюблених курей і хочемо запропонувати свою розповідь про цих чубатих. І ця наша розмова про наших улюблених курочок породи фавероль.
І так. Усе почалося з пташиного базару. Саме там ми придбали курчат з півником цієї породи. Й вони нам видалися такими гарними, що ми не могли пройти повз такої краси, щоб їх не купити. Ну, і, звичайно ж, ми придбали цю живу красу природи. Й вона у нас прижилася. Тож, тільки уявімо собі: курки пухнасті, на голові - чубчики, а по боках голови - бакенбарди, а в півня шия і погляд очей, як у орла. Колір пір'я сріблястий, шоколадний і яскравий, просто розмаїття відтінків. І ось уже понад десять років ця порода
чудово почувається у нашому господарстві.
До речі, ця порода родом із Франції і має назву тої провінції, де її виведено. А ще, окрім краси, кури цієї породи виявилися і невибагливі до утримання та годівлі. І навіть зими витримують без утеплення звичайного приміщення, щоправда, своє приміщення ми належно освітлюємо.
Тут буде доречно зауважити і про здоров’я цих птахів. Раніше ми тримали курей різних порід і, на жаль, лише третя частина курчат виростала до дорослого віку, хоча, аби зберегти їх, застосовували вакцини й різні спеціальні препарати. А нині ми просто забули, що й кури можуть хворіти.
Чим ще корисна порода курей фавероль? Якщо звичайні наші й уже, скажімо так, обжиті породи, які ми утримували раніше, неслися рік, а наступний могли "відпочивати", то кури породи фавероль можуть без перерви нестися не один чи два, а навіть три й чотири роки підряд. До того ж кури цієї породи з кожним роком доволі добре набирають і вагу.
Кожну господиню, безумовно, цікавить, чи смачне м’ясо цих порід, як воно вариться. Скажімо, п'ятирічну курку варять так само, як і звичайну.
Курочки набирають до 3-3.5 кг, півні, якщо їх відгодовувати, можуть досягти й удвічі більшої маси. За рік курки несуть 180-190 яєць світло-коричневого кольору.

Як оцінює базар породу цих курей?
Уже доводилося продавати курчат - їх розкуповують відразу. Чому? Річ у тім, що в них належна маса та й на вигляд вони доволі гарні, а ці властивості курей, зрозуміло, господині швидко оцінюють.
В Україні цієї породи курей, на жаль, ще мало, але, віримо, що за всіма своїми показниками, особливо своєю витривалістю, ця порода гідна того, аби її розводити у присадибних господарствах.

Вернуться в «Породи кур»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость