Коли і як викопувати цибулини тюльпанів

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 42
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 158
З нами: 1 год 1 місяць
Сайт

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 22:11

Багато квітникарів вважають, що тюльпани можна посадити і забути про них на кілька років, а то й десятиліть. Це абсолютно неправильне твердження. Вся справа в біології тюльпанів. Справа в тому, що цибулина тюльпана має звичай з кожним роком йти все глибше в грунт. Спочатку на штик лопати, потім глибше і глибше. Зрештою сили цибулини не вистачає на те, щоб навесні вигнати стрілку з грунту і вона гине. Друга особливість цибулини тюльпана в тому, що їй для формування гарної квіткової стрілки і гарного цвітіння в наступному році необхідний період спокою в досить теплих умовах - +25°С. Тому цибулини бажано вкопати і дати їм можливість «дозріти» при необхідній температурі.

Коли ж викопувати тюльпани? Все залежить від тієї кліматичної зони, в якій ви живете. На півдні це роблять в середині червня, в Середній смузі - в липні. Але про час, що тюльпани пора викопувати, вони вам і самі підкажуть: коли стебла і листя стали жовтіти, можна брати вила і йти збирати урожай тюльпанових цибулин.

Більш точний час викопування цибулин тюльпанів ви зможете визначити по чешуйкам цибулин. Просто підкопайте одну рослину і дістаньте цибулину. Якщо почали утворюватися коричневі захисні «одежинки», значить тюльпани готові до викопування.
Що буде, якщо ви затримаєтеся з викопування цибулини? А буде ось що: стебло легко відокремиться від цибулини і при викопуванні ви її можете не знайти, або пошкодити її лопатою.

Чим викопувати цибулини тюльпанів? Багато хто віддає перевагу викопувати лопатою. Кому-то зручно совком. Але краще все-таки віддати перевагу вилам, так як при викопуванні вони не зашкодять цибулинам.

Після того, як ви дістанете цибулини разом із стеблами, не поспішайте їх роз'єднувати. З стебла ще будуть надходити поживні речовини, тому розкладіть їх де-небудь в тіні, на легкому протязі, щоб вони просохли. Через 15-20 діб можна легко видалити залишки старих коренів, прибрати стебла і розібрати цибулини за розмірами і в такому вигляді їх можна зберігати до самої посадки.

Вернуться в «Квітникарство»Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость