Коли і як викопувати цибулини тюльпанів

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 admin » 17.05.2016, 22:11

Багато квітникарів вважають, що тюльпани можна посадити і забути про них на кілька років, а то й десятиліть. Це абсолютно неправильне твердження. Вся справа в біології тюльпанів. Справа в тому, що цибулина тюльпана має звичай з кожним роком йти все глибше в грунт. Спочатку на штик лопати, потім глибше і глибше. Зрештою сили цибулини не вистачає на те, щоб навесні вигнати стрілку з грунту і вона гине. Друга особливість цибулини тюльпана в тому, що їй для формування гарної квіткової стрілки і гарного цвітіння в наступному році необхідний період спокою в досить теплих умовах - +25°С. Тому цибулини бажано вкопати і дати їм можливість «дозріти» при необхідній температурі.

Коли ж викопувати тюльпани? Все залежить від тієї кліматичної зони, в якій ви живете. На півдні це роблять в середині червня, в Середній смузі - в липні. Але про час, що тюльпани пора викопувати, вони вам і самі підкажуть: коли стебла і листя стали жовтіти, можна брати вила і йти збирати урожай тюльпанових цибулин.

Більш точний час викопування цибулин тюльпанів ви зможете визначити по чешуйкам цибулин. Просто підкопайте одну рослину і дістаньте цибулину. Якщо почали утворюватися коричневі захисні «одежинки», значить тюльпани готові до викопування.
Що буде, якщо ви затримаєтеся з викопування цибулини? А буде ось що: стебло легко відокремиться від цибулини і при викопуванні ви її можете не знайти, або пошкодити її лопатою.

Чим викопувати цибулини тюльпанів? Багато хто віддає перевагу викопувати лопатою. Кому-то зручно совком. Але краще все-таки віддати перевагу вилам, так як при викопуванні вони не зашкодять цибулинам.

Після того, як ви дістанете цибулини разом із стеблами, не поспішайте їх роз'єднувати. З стебла ще будуть надходити поживні речовини, тому розкладіть їх де-небудь в тіні, на легкому протязі, щоб вони просохли. Через 15-20 діб можна легко видалити залишки старих коренів, прибрати стебла і розібрати цибулини за розмірами і в такому вигляді їх можна зберігати до самої посадки.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 4 місяця 18 днів

Сообщение #2 Олег » 19.07.2017, 04:23

З дечим можна погодитись, дещо просто не вірно, а дещо - просто "залежить".
Колись, років із 30 тому, я мав колекцію тюльпанів сортів зо 300-400, майже усіх садових груп.
З тих часів і досі у мене залишились Дарвінові гібриди типу Лондон, Оксфорд і т.п.
Жодного разу я їх не викопував, не пересаджував. За ці роки виросли кущі і вони зараз у напівтіні. Щороку цвітуть. За потребою, викопую тюльпани приблизно у 1-й декаді червня, не чекаючи пожовтіння листя. Ці тюльпани групи Тріумф, для вигонки взимку. Ніколи не зберігаю при +25 і вище, бо наступного сезону із них виросте лише 1 (один) листок, хоч і великий. Та ми ж не корови, листя не їмо.
Те, що цибулини тюльпана заглиблюються у землю щораз глибше - вказує на те, що у Вас ростуть лише Дарвін-гібриди. Ну, може ще гібриди з середньоазійськими т.фостера, грейга, кауфмана. Бо саме вони дають столони. Садові ж голандські тюльпани зазвичай столонів не дають. Тому, голандські фірми вже давно ДГ не вирощують: через столони їх важко копати машинами.
Справді, за кольором покривних лусок можна визначити зрілість цибулин. Наприклад, у Прибалтійських країнах найбільші фахівці рекомендували тримати тюльпани на вигонку в грунті доти, аж їхнє листя цілком не висохне і почне шелестіти. Чому? Бо казали,що тоді цибулина усе візьме з грунту. Проте, ми живемо в Україні, а не в Прибалтиці, у нас чорнозем а не пісок. У нас зустрічаються у дикому стані види тюльпанів, а отже, у нас грунтово-кліматичні у мови для них близькі до оптимальних. Нам не треба застосовувати складні мішанки макро- та мікроелементів, як мій колега з Риги Яніс Каспарсонс на своєму щирому пісочку. Цибулини у мене завжди були більші І без добрив.
Замисліться над тим - чому у Польщі лише " Лясек і п"ясек"(лісок і пісок) ? Відповідні і врожаї.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #3 Lariska » 19.07.2017, 06:54

Боже як цікаво читати ваші пости, ніколи не бачила як ви пишете «у дикому вигляді» тюльпани. Та й завжди думала що Польські фермери не скаржаться на врожаї, і нам багато чому потрібно в них вчитись, а є й бачу у нас фахівці, у яких варто вчитись. Олег дозвольте вам подякувати від мене особисто та від всіх тих, хто отримає нові знання про рослини.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 100
З нами: 4 місяця 18 днів

Сообщение #4 Олег » 19.07.2017, 23:04

Дякую за добрі слова :)
Проте, насправді, майже нічого нового я не написав, все це можна знайти, якщо добре пошукати. У Польщі я був І знаю, як там. Повірте, умови для тюльпанів у нас кращі.
У них так само є миші, щурі та ін. Тому доводиться з цим боротись.
Так, в Україні зустрічаються дикорослі види, напр. Т. сільвестріс (лісовий), Т. Шренка та ін.

Вернуться в «Квітникарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость