Традесканція очищає повітря в кімнаті

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Возраст: 43
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 9 місяців

Сообщение #1 admin » 18.05.2016, 09:15

Цю кімнатну рослину можна зустріти практично в кожній квартирі. Тим більше що ця культура має багато різновидів - вибирай на будь-який смак!

А прибула до нас ця рослина з тропічних і помірних регіонів Америки. Традесканція прижилася в Європі і отримала нинішню назву від імені садівника англійського короля Карла I - Джона Традесканта, який описав її. Хоча в народі її часто називають ще й «бабські плітки», ймовірно, через довгі звисаючі пагони.

Вважається, що традесканція - одна з найбільш легких у догляді кімнатних ампельних рослин. Однак трапляється й так, що пагони пересихають або починають надмірно галузитися, але при цьому втрачають листя, що іноді наводить господинь на думки про невірний догляд або загибель рослин з невідомої причини.

А проблема вирішується просто. Справа в тому, що, як і всі сукуленти, традесканція не терпить рясного поливу. При надлишку вологи рослина витягується і стає непривабливою.

Традесканції можуть рости в будь-якому грунті, їх вирощують не тільки в кімнатних умовах, але і в відкритому грунті. Більшість видів традесканції легко вкорінюються у воді в будь-який час року, швидко дають коріння в місцях вузлів. Правда, з віком стебла біля основи оголюються.

У кімнатах традесканції потрібно розміщувати так, щоб її довгі сланкі пагони вільно звисали. Краще розмістити її на яскравому світлі, уникаючи прямих сонячних променів, до речі, в тінистих місцях листя тьмяніють.

Періодично треба обприскувати рослини теплою водою. Підгодовувати слід тільки фосфатними і калійними добривами, уникаючи азоту.

Якщо хочете, щоб рослина мала густе листя, в зимовий час застосовуйте штучне досвічування лампами денного світла. При оголенні стебел проводите омолодження, сильно обрізаючи все стебел і скорочуючи їх на 1/3 довжини, або замінюйте старі рослини новими, отриманими з живців.

Можна присипати стебло в місці вузла землею, а потім відсадити молоду рослину. Густу зелень пагонів достатньо легко отримати і шляхом прищіпки, що підсилює розгалуження.

Традесканція дуже хороша і як ампельна, і як грунтопокривна рослина. До речі, її можна підсаджувати в діжки до великих рослин, щоб кімнатні вихованці виглядали більш декоративно. Для цих же цілей в один контейнер можна висадити кілька видів рослин або посадити їх в окремі горщики, а потім скласти композицію.

Варто відзначити, традесканція цінується за те, що очищає і зволожує повітря в кімнаті, нейтралізує електромагнітне випромінювання. А ще ця рослина містить комплекс поживних і лікарських речовин. Акваріумісти ставлять горщик з молодою традесканцією на скло, що лежить на бортах акваріума, для того щоб відростаючи стебла рослини опускалися в воду і утворювали гарний зелений килимок на її поверхні.

Вернуться в «Квітникарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость