Цикламени

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #1 Lariska » 30.01.2017, 11:04

Коли закінчуються літні турботи на городі і в квітнику, більше уваги можна приділити кімнатним квітам. Цикламени - чудові кімнатні рослини, які квітують взимку. На кожній рослині квітує цілий букет вишуканих квіток, одночасно на кущі буває до 20 квіток, схожих на різнокольорових метеликів: від елегантно білих та ніжно-рожевих до пурпурних і двоколірних.
На відміну від багатьох кімнатних рослин, цикламени можна вирощувати з насіння. Найкраще пророщувати його в торф’яних таблетках. Краще взяти посуд з пінопласту (він добре утримує тепло), заповнити його теплою, м'якою водою в такій кількості, як того потребують торф'яні таблетки Джиффі. Потім розкласти по одній насінині в кожну таблетку. Все це запакувати в поліетиленовий пакет, утворюючи з нього міні-парник.
Поставити його в тепле місце з температурою плюс 20-25°С, але не під прямі сонячні промені. Якщо торф'яних таблеток немає, необхідно пам'ятати, що грунт для цикламенів має бути легким, бажано суміш листяної землі, перегною та піску. Насіння злегка присипають грунтом і обережно зволожують посіви. Насіння перед висіванням бажано замочити в слабкому розчині марганцівки на 12-15 годин. За оптимальних умов, сходи з'являються через 4-5 тижнів. До появи сходів не слід допускати пересихання грунту. Проти чорної ніжки або в разі загнивання сіянців можна полити грунт перед сівбою превикуром (0,15%) чи фундазолом (0.05%). Оптимальна температура для пророщування насіння плюс 17—18°С, для росту рослин 18-21 °С вдень і 15-18 вночі, кислотність грунту рН 6.0-6.5. Коли насіння проростає, утворюється потовщення рожевого кольору - це майбутня бульба, потім викидається перший листочок у вигляді невеличкого гачка. Спочатку рослина розвивається дуже повільно до того моменту, коли утвориться міні-бульба і на ній не з'являться корінці. Після того, як почнеться більш інтенсивний ріст цикламена, з'являтимуться справжні листки. В цій фазі розвитку необхідно починати загартовування рослин, періодично привчаючи їх до умов навколишнього середовища.
Молоді рослини двічі пікірують, вперше у фазі двох перших справжніх листочків. Згодом розсаджують у горщики діаметром 7-8 см. Через 6-8 тижнів рослини пересаджують у горщики діаметром 12 см. У горщик рослину треба висадити так, щоб верхівка бульби була на рівні з грунтом. З ростом бульби її верхня частина, на якій закладаються бутони, має бути над землею. Потрібно регулярно підживлювати рослини і розставити їх на притінене місце, в спекотну погоду регулярно збризкувати водою. Рослини зацвітають через 28-32 тижні після сівби.
У народній медицині бульби цикламену використовують для лікування гаймориту.
Успішне вирощування цикламена потребує певного досвіду і дотримання всіх вимог агротехніки його вирощування! Адже від сівби насіння до перших квіток мине майже цілий рік, але коли ви їх дочекаєтесь, усі труднощі будуть забуті і ви отримаєте справжнє задоволення.

Nasredin
Nasredin
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 56
З нами: 9 місяців 17 днів

Сообщение #2 Nasredin » 30.01.2017, 22:29

Хочу сказати, що цикламен штука небезпечна, але дійсно допомагає при гаймориті. Один раз закапав більше ніж треба, думав роз'їсть мозок, але обійшлося.
Взагалі можу дати ще декілька порад як використовувати цикламен для лікування гаймориту:
- при закапуванні голову потрібно дуже сильно відкинути, бажано навіть покласти на шию валик (щоб не потрапило в горло, неприємне відчуття
- закопувати не більше двох крапель
Результат приголомшливий, цикламен покапав тиждень, але тепер зовсім інший стан - ні загострень, ні сильних головних болів. Через півроку обов'язково повторю.

Tetyana
Tetyana
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 32
З нами: 11 місяців 18 днів

Сообщение #3 Tetyana » 30.01.2017, 22:35

І гарні на вигляд, і від гаймориту лікують, що для мене актуально. Захотіла і собі таку квітку, але їх стільки сортів продається. А є якась різниця в лікувальних властивостях різних сортів, чи всі цикламени можна застосовувати для лікування гаймориту?

Zavochica
Аватара
Zavochica
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 9 місяців 26 днів

Сообщение #4 Zavochica » 31.01.2017, 12:44

Хочу наголосити що при пересадці цикламена ні в якому разі не можна заглиблювати кореневу шийку, а при поливах ні в якому разі вода не повинна потрапляти в розетку листя і обов'язково повинна бути м'якою відстояною. І ще є два великих АЛЕ. Влітку цикламенам необхідне свіже повітря і температура 20° С (ідеально: тінисте місце в саду), а взимку температура повинна бути 14° С (в крайньому випадку не нижче 10° С і не вище 18° С). Якщо цикламену жарко, то листя у нього не стоять вгору, як солдатики, а лежать; чому рослина починає виглядати неестетично. Але ж хочеться, щоб рослина не просто виживала, але й цвіла і радувала око. Цикламен дійсно розкішна рослина, якщо вона отримує все, чого хоче. У мене ніколи не було цикламенів з-за цих двох АЛЕ. Якщо я в чомусь неправа зі своїми теоретичними знаннями, прошу мене поправити.

Hada
Hada
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 9 місяців 14 днів

Сообщение #5 Hada » 02.02.2017, 09:38

У мене один цикламен в магазинному горщику прожив шість років, листя на скидав, цвів майже постійно. Листя були з білими цятками, красиві, великі, квітки рожеві, великі. Минулої осені мені чоловік подарував ще один цикламен, з дрібними листочками і квіточками. Великий цикламен пережив зиму і помер. Дрібний зараз скинув листя, з горщика вилізла бульба, до цього з землі нічого не стирчало... Підкажіть, що робити?

Вернуться в «Квітникарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость