Азалія – норовлива принцеса

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #1 Lariska » 18.03.2017, 10:17

На 8 березня подарували чудову квітку, яка виглядає неймовірно, що аж не віриться що вона жива. Настільки квітки досконало чудово виглядає, що я просто закохалась в неї і не дивлячись на досить важку агротехніку вирішила будь що зберегти її та по можливості розмножити. Отже почитавши та добре уяснивши її потреби можу розповісти про тонкощі догляду за цієї капризулею під назвою – Азалія.
Отже ваша чудо-квітка азалія вже дома. Зазвичай пару тижнів-місяць я даю їй звикнути до нового місця розташування та освітлення. Потім витягаю з горщика і обрізаю мочалку коренів на 1 см зверху і 1 см знизу, потім роблю 4 вертикальних надрізу на земляному комі приблизно на 1 см глибиною (як торт, але не до кінця розрізаю, звичайно ж). Прочитала цей спосіб в надрах інету і дуже ним задоволена. Підготовлену таким чином азалію саджу в свіжий грунт. Його можна приготувати самостійно, головне, щоб він був кислий, але я зазвичай беру грунт для азалій, додаю туди річкового піску і дрібно нарізаної соснової кори.
Після пересадки дивлюся за станом рослини - якщо треба, можна накрити її пакетом, в якому потрібно зробити дірочки. Але зазвичай навіть не накриваю, просто обприскую кожен день. Відразу ж після пересадки поливаю і обприскую водою.
Приблизно через 3-4 тижні вже видно, що азалія прижилася і випускає нові листочки.
Поливаю у міру підсихання верхнього шару, пересушування не любить, одразу ж опускає вушка. Але і на надлишок води сигналізує коричневими кінчиками листя, так що потрібна золота середина. Азалії я практично не підживлюю.
Дуже добре азалія реагує на щоденне обприскування, відразу ж надзвичайно розпускається.
Укорінювати живці не пробувала, але читала, що це відбувається довго і важко.

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 11 місяців 11 днів

Сообщение #2 Galinka » 14.05.2017, 07:19

Хочу розповісти про свою азалію. Головне на мій погляд це те що їй необхідно зазвичай дуже часті поливи, адже листя багато, також і коріння. І в купленому мною в магазині горщику фактично взагалі не було землі, а одне коріння. Води наливала щодня по пів літри, і все це випаровувалось, а раз не поллєш, вже листя поникло. Десь місяць назад висадила на двір, в тіні будинку. Зараз вона перецвіла, але по листю видно що почуває себе чудово, не дивлячись на заморозки, які буди пару днів назад, і доходило у нас до мінус трьох. Тобто хочу наголосити, що влітку азалію краще тримати на вулиці, але в тіні, там вона буде себе чудово почувати.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 8 місяців 7 днів

Сообщение #3 TerelF1 » 08.06.2017, 21:45

Купив азалію. Квітки вже починають опадати, тобто цвітіння добігає кінця. Виходить у мене пізній сорт азалій? Підкажіть, може бути хто-небудь знає який саме сорт?
Мені зараз варто з нею що-небудь робити, перевалювати в нормальний горщик або поки не чіпати і просто поливати поки не відцвіте до кінця?

Люси
Люси
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 2
З нами: 2 місяця 20 днів

Сообщение #4 Люси » 09.06.2017, 05:28

TerelF1, зачекайте перецвіте, тоді перевалите. З поливом - без фанатизму.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 95
З нами: 1 місяць 23 дня

Сообщение #5 Олег » 19.07.2017, 02:53

Взагалі-то азалії - це рододендрони. Проте, садоводи назвали рослини для вирощування у кімнатних умовах азаліями. Є безліч видів і сортів. У тому числі і садових а не лише кімнатних.
Якщо рослина вічнозелена, тобто листя на зиму не скидає - таку звуть рододендроном.
Якщо скидає - азалією. Проте, у мене є рододендрон сіхоте-алінський, що скидає лише частину листя у сувору зиму, є й курумські азалії, котрі листя не скидають.
А садові азалії, що ростуть досить високими кущами (мого росту, і вище) усі скидають листя.
Основна умова доброго росту - кисла, піщана земля з домішкою торфу. Така у мене на дачі.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #6 Lariska » 19.07.2017, 06:57

Гадала що азалія то виключно кімнатна рослина. Тобто ваша азалія (рододендрон) зимує на вулиці? В мене зараз росте у відкритому грунті, але вона не виросла набагато більшою, ніж була у горщику, такою і лишається, хіба що листя має більш яскраве та насичене.

Олег
Олег
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 95
З нами: 1 місяць 23 дня

Сообщение #7 Олег » 19.07.2017, 22:49

З ботанічної точки зору - саме так. Всі ці рослини називаються одним ім"ям: рододендрон.
Проте, у садівництві таки з назвами різниця є. А саме, незимостійкі, котрі не витримують навіть заморозків, звуть азаліями індійськими. Однак вирощують і більш стійкі гібриди, родом з Японії, так звані "куруме", або курумські азалії. Деякі з них зимують у відкр. грунті, напр. у мене вже років із 10 росте, нормально зимує і рясно цвіте "Кермезіна". Це невисокі кущі з дрібним овальним листям. Квіти у них також невеликі діаметром, зате їх багато.
Західноєвропейські грунтові азалії високорослі, скидають листя, цілком зимостійкі. І є ще невелика група сортів, видів, гібридів, проміжних - частину листя скидає, частина зимує. Напр. названий Сіхоте-алінський, канадський. Вони цінні дуже раннім цвітінням, напр. у квітні.
Усі мої азалії та рододендрони ростуть у саду. Кімнатні не тримаю, бо треба мати з ними терпіння: своєчасний полив, відпочинок у прохолоді, пересадки, підживлення.

Вернуться в «Квітникарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость