Чому гниє коріння у півоній?

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

Светланка
Светланка
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 8
З нами: 5 місяців 30 днів

Сообщение #1 Светланка » 29.05.2017, 13:23

Кілька кущів півоній стали остаточно пропадати. Коли я вирішила їх пересадити, думала місце для них невдало вибрала, виявилося, що їх коріння буквально згнило, стали бурого кольору з білим нальотом. Що трапилося з півоніями і що робити щоб у майбутньому такого не було, а то дуже шкода моїх улюблених квіточок?

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #2 Lariska » 29.05.2017, 13:47

Я чудово розумію почуття прикрості, коли улюблена квітка ні з того, ні з сього починає в'янути. Я тут накидала коротенький списочок, сподіваюся, що він кому-небудь виявиться корисний. Наприклад сіра гниль (Botrytis cinerea) дане захворювання вражає весь кущ півонії, з особливою силою зазвичай пошкоджуються пагони що відростають навесні.
Проявляється сіра гниль загибеллю молодих пагонів, які як правило біля основи обламуються. Близько землі стебло гниє стаючи чорного кольору. Стебла як правило теж відмирають, що веде до загибелі квітки, оскільки захворювання вражає кореневу систему. Затяжна, холодна весна, скачки температури можуть спровокувати захворювання.
Найчастіше дане захворювання вражає півонії, а також за умов близького залягання грунтових вод, крім усього цього, укриття півоній на зиму гноєм може також спровокувати хворобу. Боротися з цією хворобою можна лише видаленням уражених частин, при цьому уражені стебла необхідно спалити. Також необхідно провести обприскування грунту бордоською рідиною.
Також поширена (на жаль) борошниста роса. Як правило півонії хворіють на цю хворобу ближче до кінця літа. Захворювання проявляється появою характерного нальоту на листках. Хвороба великої шкоди рослині не завдає. Я рекомендую обприскати кущ розчином соди кальцинованої з невеликим додаванням мила. Із захворювань півонії також варто згадати філлостікоз, при якому листя покриваються невеликими плямами характерного бурого кольору з помітним обідком фіолетового кольору. Надалі плями світлішають, припадаючи темними точками. Якщо її запустити, то ця хвороба може викликати відмирання листя. З даної капостю, я раджу боротися за аналогією з сірою гниллю.
І нарешті власне коренева гниль. Дану хворобу як правило можна виявити намагаючись пересадити рослину або при розподілі бульби. При ураженні кореневою гниллю бульби набувають бурий відтінок і гинуть. В умовах вогкості на бульбах з'являється характерний наліт. Джерелом інфекції, як правило служить сам грунт, або бульби вже уражені хворобою. Найбільш дієвим способом боротьби я вважаю ретельний візуальний огляд бульб. При найменшій підозрі слід безжально вирізати пошкоджену частину. Варто також продезінфікувати бульби в розчині мідного купоросу.

Вернуться в «Квітникарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость