Бегонія домашня

Описание: Ділимося досвідом з вирощування садових та кімнатних квітів

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Lariska » 09.06.2017, 07:39

Така рослина, як бегонія (Begonia) відноситься до найвідомішого і численного роду сімейства бегонієві. Цей рід об'єднує близько 1 тис. видів різноманітних рослин, які в природних умовах можна зустріти в горах, причому вони воліють рости на висоті 3-4 тис. метрів над рівнем моря, також вони поширені у вологих тропічних лісах і субтропіках. А ще дані рослини зустрічаються в горах Індії, на Малайському архіпелазі, в Гімалаях, в Шрі-Ланці та в західній частині Африки. Існує думка про те, що бегонія родом з Африки, а потім вже ця рослина потрапила в Америку та Азію. На сьогоднішній день в Африці росте більше 1/3 всіх видів цієї рослини.
У 17 столітті чернець Шарлем Плюм'є знайшов бегонію і зробив її опис. Це сталося в процесі експедиції на Антильські острови, мета якої була збір рослин. Їм було виявлено 6 різних видів такої рослини, яку він назвав в честь М. Бегона, що був губернатором о. Гаїті, з яким монах дружив. На сьогоднішній день ця рослина користується величезною популярністю і її культивують як у кімнатних умовах, так і в саду. Нижче буде розказано про кімнатну бегонію і про те, як правильно її садити, як за нею доглядати, яким чином її можна розмножити і багато іншої цікавої та корисної інформації.

Особливості бегонії

Крім існуючих у природі приблизно 1 тис. видів, ще є близько 2 тис. гібридів цієї рослини. У зв'язку з цим усередненого опису даної рослини просто не існує. Плюс до всього такі рослини в різних класифікаціях ділять на декоративно-квітучі і декоративно-листяні, листопадні та вічнозелені, багаторічні і однолітні, сланкі і високорослі, кореневищні і бульбові. Квітникарі вирощують в домашніх умовах безліч видів бегоній, і за всіма ними потрібно доглядати при культивуванні в домашніх умовах приблизно однаково.

Як доглядати за бегонією

Бегонія, вирощена в домашніх умовах, потребує сталості. У зв'язку з цим їй необхідно вибрати певне місце в кімнаті, де квітка буде стояти весь час. Це місце повинно бути добре освітлено, але при цьому рослина не повинне зазнавати впливу прямих променів сонця. Декоративно-квітучі види особливо світлолюбні, у зв'язку з цим для їх розміщення рекомендується вибрати підвіконня західної або східної орієнтації. Найкраще рослина почуває себе при температурі повітря 18 градусів у будь-який час року. Проте в літній період вона здатна витримати і деяке підвищення температури.
Так як ця рослина тропічна, то їй необхідна висока вологість повітря. Однак при цьому зволожувати листя квітки з пульверизатора не рекомендується, тому що після даної процедури на її поверхні утворюються плями коричневого забарвлення. Для того щоб підвищити вологість повітря (особливо це стосується зимового періоду, коли повітря висушується приладами опалення), потрібно піддон перевернути і вставити у піддон більшого розміру, потім поверх нього встановлюється ємність з квіткою. Навколо вставленого піддону треба насипати керамзит і намочити його, при цьому треба стежити за тим, щоб він постійно був зволоженим.
Бегонія має потребу в просторі, в зв'язку з цим при виборі для неї місця на підвіконні, де вже стоять інші рослини, треба цей факт обов'язково враховувати. Також даній квітці необхідне систематичне провітрювання, при цьому її необхідно оберігати від протягів і надмірно високих або низьких температур повітря. При недотриманні даних умов квітка почне в'янути, а також скине листові пластини і квіточки.

Вибір грунту і горщика

Перш ніж приступити до безпосередньої посадки бегонії, необхідно вибрати найбільш підходящий для неї горщик. Для такої рослини рекомендується вибрати горщик невеликого розміру, який повинен бути виготовлений з кераміки. Так, діаметр ємності повинен перевищувати величину системи коріння квітки всього на 3-4 сантиметри. Якщо ж його посадити в більш об'ємний горщик, то рослина може постраждати від перезволоження ґрунту, а також в цьому випадку вона зацвіте дещо пізніше. Готову грунтосуміш для посадки можна купити в магазинах, але при бажанні ви її зможете приготувати власними руками. Для цього з'єднаєте листову землю, пісок, верховий торф, дернову землю (можна замінити перегноєм), взяті в співвідношенні 2:1:1:1. Кислотність грунту повинна бути приблизно рН від 5,5 до 6,5.

Посадка бегоній

Ємність, призначену для посадки бегонії на 1/3 заповнюють дренажним матеріалом. Потім на нього треба укласти дво- трисантиметровий шар деревного вугілля, що необхідно для попередження розвитку гнилі. Після цього треба помістити в ємність саму квітку разом з грудкою землі і залишиться лише заповнити всі порожнечі землесумішшю. Коли рослина буде посаджена, її потрібно полити. Садити бегонію рекомендується у весняний час з другої половини березня, після того як рівень освітленості і тривалість світлового дня стане придатною для її зростання. Якщо бульбова рослина, то вона потребує попереднього пророщуванні. Для цього бульби укладають поверх субстрату у ящик (не заглиблюють), і ставлять у нормально освітлене, прохолодне (від 16 до 18 градусів) місце за рівнем вологості повітря від 60 до 70 відсотків.

Як правильно поливати бегонію

Якщо бегонія вирощується в кімнатних умовах, то її просто необхідно поливати правильно. Така рослина любить вологу, проте частого поливу вона не потребує. Набагато важливіше, щоб вологість повітря була досить високою, в іншому випадку кінчики листових пластин почнуть засихати. Однак влітку в спеку бегонію треба поливати більш рясно, але при цьому потрібно уникати застою рідини в кореневій системі. Поливати треба водою кімнатної температури, яку слід відстояти протягом не менше 24 годин. Полив рекомендується робити тільки після того, як просохне верхній шар ґрунту на півтора сантиметрову глибину. Взимку рослини слід поливати рідше і помірно, якщо ж у вас бульбові види, то в цей час року їх не поливають зовсім.

Підгодівля бегонії

Для того щоб бегонія нормально росла і розвивалася, її потрібно вчасно підгодовувати. Починати підживлення декоративно-квітучих видів треба після того, як настане період бутонізації. Підгодівлю проводять 1 раз в 2 тижні і використовують для цього рідке комплексне добриво для квітучих рослин. Коли почнеться формування зав'язей, рослина буде потребувати підгодівлі калійно-фосфорними добривами (Зав'язь, Бутон). Добривами, що містять азот, треба підгодовувати лише декоративно-листяні види, в іншому випадку цвітіння декоративно-квітучих видів може не початися взагалі.

Як пересаджувати

Для того щоб рослина нормально розвивалося, її треба систематично пересаджувати. Пересадку проводять на початку весняного періоду, до того, як почнеться вегетаційний період. Про те, що рослина потребує пересадки, кажуть її корінці, які починають показуватися з дренажних отворів. Рослину слід витягнути з ємності і акуратно видалити з залишки субстрату. Потім коріння слід опустити в розчин марганцевого калію, забарвлення якого повино бути світло-рожевим. Після цього корінці потрібно акуратно промити, видаливши залишки грунту, використовуючи для цього добре відстояну воду. Потім проводиться огляд системи коренів і видаляються ті ділянки, на яких є гниль. Після того як коренева система підсохне, рослину треба висадити в ємність більшої величини. Як це правильно зробити, було описано вище. Після пересадки бегонію потрібно поставити на її звичне місце. Перший час вона буде мати потребу в частому поливі.
Молоденькі рослини пересадити досить просто, і вони нормально реагують на дану процедуру. Однак дорослі екземпляри пересадити дещо складніше, тому що у них є безліч густих тендітних листових пластин. У зв'язку з цим після того, як квітці виповнюється 3 роки, її рекомендується розділяти на кілька частин.

Бегонія взимку

Вічнозелені види мають слабко-виражений період спокою. Бульбові види потребують досить тривалому періоді спокою. Особливості догляду за бегонією в зимовий час, коли спостерігається період спокою, безпосередньо залежить від виду. Кущові, а також декоративні види на цей час ставлять на місце, де температура повітря повинна бути від 15 до 22 градусів і буде висока вологість (для цього можна на гарячі труби опалення повісити зволожені ганчірки або придбати зволожувач повітря).

Способи розмноження бегонії

Розмножити таку рослину можна насінням або вегетативно (стеблами, листовими живцями, поділом куща або бульби або кореневища). Найбільш простим і швидким способом є вегетативний.

Вернуться в «Квітникарство»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость