Туристичний навігатор для піших походів у Карпатах

Описание: Туризм в Україні та за кордоном

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #1 admin » 07.08.2016, 11:53

З розвитком технологій стає можливим подорожувати самостійно чи в компанії друзів таємними куточками нашої, і не лише, країни без провідника, користуючись гаджетами з встановленими навігаторами. Хочу розповісти про таке програмне забезпечення, бо сам зовсім недавно шукав, який навігатор вибрати для піших туристів, щоб на ньому були позначені пішохідні доріжки в горах, зокрема в Карпатах.

Зразу відмічу що подібних програм, вагон і, як кажуть, ще причіпок, але кожну перепробувати досить складно. І вибирати, так як робив я сам програму для навігації по горам, можна доволі довго, поки знайдете те що шукали. Я сам переглянув та випробував близько 10 навігаторів, тобто програм, які встановлював на свій телефон, поки не знайшов те, що мені було необхідне. А необхідно було щоб навігатор показував тропи на карті і моє положення, і все це без підключення до Інтернету, а виключно по GPS.

Забігаючи трохи вперед зразу дам назви програм, які можна легко завантажити Google Play, вони безкоштовні, вміють показувати ваше місцезнаходження на карті, і показують марковані і немарковані тропи, про які навіть не завжди знають місцеві мешканці. Я особисто встановив собі 2 програми, які провели мене по багатьом незнайомими місцям в наших Карпатах, обидві мають свої переваги та невеличкі недоліки, але разом з тим добре виконують ті функції, заради яких, їх і варто встановлювати на свій телефон або планшет.

Перша програма для навігації - Maverick: GPS Navigation. В неї є безкоштовна версія, а також і платна, яка включає додаткові карти. Але і безкоштовні карти гарно показують тропи та стежки в Карпатах, і ваше положення на них, що дає змогу не заблукати на гірських стежках.

Друга програма навігації для піших туристів - AlpineQuest GPS Hiking. Програма також має платну і безплатну версії, і також безплатна виконує всі покладені на неї задачі – вивести вас в заплановану точку та повернути назад.

Завдяки цим двом програмам знайшов багато цікавих та нових для себе, і маловідомих маршрутів в Карпатах, про які розповім в інших постах. А поки спробуйте рекомендовані програми і ви побачите що можна вирушати в гори і без провідника.

Якщо хтось знає ще цікаві та корисні програми навігації для піших туристів – діліться досвідом.

Цікавих вам маршрутів!

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #2 errror » 17.08.2016, 09:25

Завантажив обидві програми – вони практично ідентичні, так що гадаю залишити одну з них. Дійсно добре по ним орієнтуватись і не лише в Карпатах, а в будь-якому пішому чи поході на велосипедах. Одне трохи погано немає україномовної чи російської версії програми. Написав розробникам AlpineQuest чи не планують вони зробити переклад на українську мову своєї програми, поки не відповіли.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #3 errror » 19.08.2016, 07:11

Ще одне знайшов цікаву программу для пішохідних походів - Quechua Tracking. На мій погляд в ній кращі карти, і є можливість записувати трек, швидкість, висоту і т.д. Було б також добре щоб була російська чи українська версія. Спробуйте, і порівняйте, побачите що сподобається.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #4 admin » 21.08.2016, 20:35

Errror дякую вам за програму, вона дійсно гарна, особливо гарно показує карпатський регіон, але в мене чогось немає надписів багатьох назв, наприклад гір. А є на карті такі відмітки навіть як каміння, потічки, водоспади – класна програма, щиро дякую. До речі в моєму регіоні, де я живу (Хмельницька обл.) програма не показує туристичні маршрути, стежки і т.д. Взагалі я поки так і буду мати в своєму телефоні три вищезгадані програми. Може ще хтось розповість якими програмами користується для навігації в піших походах.

turist
turist
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #5 turist » 03.09.2016, 18:27

В режимі офлайн на телефоні використовую OsmAnd.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #6 admin » 05.09.2016, 09:27

Дякую за всі згадані програми – кожна заслуговує на те щоб бути випробуваною в умовах походу. Але на тепер переді мною постало питання автономності, телефон має гарну батарею, легко вистачає на добу інтенсивного використання, ще є повербанк, але цього хватить максимум на 2 доби, а якщо йти на більш тривалий термін? Вихід – підзарядка на сонячних батареях, пропозицій яких на Аліекспрес ого-го. Хтось використовував, може поділитись враженнями після використання? Бо читаючи відгуки на Аліекспрес не можу зорієнтуватись, один пише що взагалі від сонця не заряджаються, інший пише що працює все гарно.

Felic
Felic
Повідомлення: 10
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #7 Felic » 08.10.2016, 10:43

В режимі офлайн на телефоні використовую OsmAnd.
чудовий навігатор для піших туристів. Користуюсь вже ним другий сезон для гірських походів - не разу не підвів. Якби він ще був українською чи російською - ціни б йому не було, але й по англійські вже звик.

Zelens
Zelens
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #8 Zelens » 11.10.2016, 13:36

Якби він ще був українською чи російською

Пошукайте в налаштуваннях, там є російська мова

Nesmeyana
Nesmeyana
Повідомлення: 33
З нами: 1 год

Сообщение #9 Nesmeyana » 12.11.2016, 14:18

Підказала чоловіку про навігатор для туристів OsmAnd - він був вражений моїми знаннями. Каже звідки я знаю таке, а я кажу - дівчата з нашого села все про туристичні навігатори знають.

Zelens
Zelens
Повідомлення: 17
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #10 Zelens » 15.11.2016, 17:23

Трошки не в тему, але хто як під заряджає свої телефони в поході, адже коли включений навігатор то максимум що зарядки телефону вистачить то це на день. Є в мене повербанк, але я хочу купити такий, що заряджається від сонця. То є такий реально, що може зарядитись від сонця, бо на тому самому Алі є багато пропозицій але багато негативних коментарів стосовно того що практично зарядити їх не можна від сонця, а лише від розетки.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 28
З нами: 11 місяців 5 днів

Сообщение #11 TerelF1 » 21.05.2017, 21:26

В мене куплений на Алі повербанк, який ніби то повинен заряджатися від сонця. Він то заряджається, але настільки повільно, що можна вважати що не заряджається, наприклад за весь день він зарядився всього на одне відділення, тобто на 25 відсотків, враховуючи що він не був повністю розряджений. Тобто раджу не звертати особливі увагу на підзарядку від сонця при виборі повербанку.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #12 eddbit » 10.06.2017, 10:34

Для мене кращий навігатор який може без підключення до Інтернету сам скласти маршрут і не лише автомобільними шляхами, але й тропами карпатських гір, одночасно показуючи відстань за маршрутом та час необхідний для його подолання, і ім’я цій чудовій програмі - MAPS.ME. До того ж вона безкоштовна, і ще й до того ж карти можна легко завантажити також безкоштовно. На мою думку – краща програма-навігатор для андроїд. Встановивши її на телефон і навчившись нею користуватись, заблукати навіть в самих віддалених районах і забутих людьми, буде вкрай важко, хіба що акумулятор сяде, але то вже друга історія.
Живу как умею и другим не мешаю

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 8 місяців 17 днів

Сообщение #13 Ruslan » 03.07.2017, 08:34

MAPS.ME начал пользовать относительно недавно, действительно отличный навигатор, особенно для пеших туристов, хотя он позиционируется как навигатор для автомобиля, велосипеда, поездом и для пеших. Как автомобильный я бы не стал его использовать, а для пеших туристов, просто находка. Он покажет все источники воды на маршруте, покажет ваше положение на маршруте, проложит маршрут без наличия Интернета, покажет расстояние до выбранного объекта, на ходу перестроит маршрут, если вы сошли с него. В общем незаменимый помощник в пеших прогулках по незнакомым местам.

ECO-King
ECO-King
Повідомлення: 10
З нами: 8 місяців 27 днів

Сообщение #14 ECO-King » 10.09.2017, 18:30

Добре розкрита тема навігаторів для пішого туризму на сторінці форуму міста Яремче.

Вернуться в «Туризм»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость