Трекінгові палиці – іграшка чи необхідна екіпіровка в горах

Описание: Туризм в Україні та за кордоном

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 admin » 07.08.2016, 13:28

Після тривалих переходів цього року по карпатським горам задумався чи варто придбати собі на майбутнє трекінгові палиці, чи хто каже трекові палки – суть не змінюється, палиці на зразок лижних, тільки трохи коротші, та легші.

Мінуси та недоліки такого аксесуару в пішому поході – зайва вага та місце, а як кажуть в поході і голка важка.

Плюси – підтримка колін та розвантаження ніг, особливо в гірській місцевості.

Хто ходив довго та пробував спиратись на палку в горах, той більшість скаже що з палицею зручніше, та й ноги, особливо коліна будуть вам вдячні за таку турботу. А якщо ще до цього додати рюкзак кілограм на 15-25, то палиці стануть просто необхідним атрибутом таких прогулянок.

Але ще ж можна й замінити палки купленими в спеціальних магазинах з карбону чи алюмінію, на місцеві дерев’яні, тобто вирізати з підручного матеріалу в лісі. І така ж дерев’яна б уде служити вам вірою та правдою не гірше свого дорого розфарбованого та гарного дорого сородичу. Тим більше таку не шкода буде викинути по закінченні маршруту.

Отже є переваги у двох варіантах, навіть трьох:

Трекінгові палиці – розвантажують ноги та коліна, але займають місце;
Дерев’яні місцеві замінники палиць – не дуже зручні, зате не шкода викинути, не займають місце і так само розвантажують ноги та коліна;
Не користуватись взагалі палицями – якщо ви молоді, та ваші ноги повністю здорові, все одно варто пошкодувати суглоби ніг, адже на них колосальне навантаження, тобто, на мою думку це найгірший варіант.

Хто використовує палиці, порадьте чи варто купувати, чи можна й обійтись дерев’яними?

Я раніше взагалі не використовував, але в останній похід, коли пройшли дводенний маршрут за день, ноги та коліна добре давали про себе знати, і вже на другий день йшов спираючись на дерев’яну, виламану в лісу палицю, скажу що помітна різниця, і палиця все ж значно допомагає.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #2 errror » 02.09.2016, 21:28

Без палок йти далеко не варто, тим більше з важким рюкзаком. Крім розвантаження нижньої частини палки додають стійкості, що немаловажно в горах.

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 1 год 7 місяців

Сообщение #3 Bogdan » 03.09.2016, 07:10

Давно вирішив що трекінгові палки необхідні, але все ніяк не можу визначитись які саме купувати. На Aliexpress досить велика кількість пропозицій: алюмінієві, телескопічні, карбонові по ціні від 5 у.о. до 30. Тобто не дуже дорого, але як вибрати що саме для новачків стане більш доречним серед того різноманіття. Читав багато, але хочеться почути реальні відгуки хто вже використовував у походах такі палки.

Vadim
Аватара
Vadim
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 20

Сообщение #4 Vadim » 03.09.2016, 07:21

Купив на Aliexpress собі 3 пари трекінгових палиць – дешево і гарно виглядають. Звичайні китайські палиці - такі як у всіх брендів. Брав там по ціні близько 10 доларів за пару.
Одну пару поломив вже в кінці другого походу в останній день - мало не сам не поломився через неї (зламалися одночасно кінці). Другу продав ще дорожче чим купив через ОЛХ. З третьою вже третій сезон ходжу по Карпатам і поки нарікань немає – тобто висновок як повезе, може зламатись, а може прослужити довго. Да – всі з алюмінію, але легкі - щось 300 грам нібито обидві.

turist
turist
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 15
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #5 turist » 03.09.2016, 18:07

Трекінгові палиці – річ безсумнівно необхідна і до того ж вони часто можуть в буквальному сенсі зберегти ваше здоров’я а часом і життя, тому не раджу економити на них, а обирати перевірені часом та відомого виробника. Для прикладу, хороші палиці від Black Diamond - Trail 64-140 см, правда коштують на сьогодні 2650 (тут gorgany.com/teleskopichna-palka-black-diamond-trail.html).

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #6 admin » 23.09.2016, 12:35

Ще осінь на дворі, а вже подумки готуюсь до наступного літнього сезону, та його незмінних атрибутів для нашої сім’ї – піших походів. І вирішив не затягувати з вибором трекінгових палиць, тим більше AliExpress дарить купон на 5 $, чим я і вирішив скористатись цією можливістю, зекономити 5 доларів, та замовити, палиці з вуглепластику, або як у нас кажуть карбонові. Перед цим багато читав щодо вибору матеріалу з якого мають бути палиці, зупинився на карбоні. Плюси такого вибору – легкі, а мінусів трохи більше навіть аніж плюсів – зазвичай дорожче своїх побратимів з алюмінію, і не витримують навіть досить легкого поперечного навантаження. Тобто з ними потрібно бути уважнішим, але все це на мою думку, все ж компенсується їхньою вагою. Тому саме карбонові хотів собі – пропозицій на AliExpress вистачає, відсортував по кількості замовлень і почитавши коментарі, досить швидко вибрав собі палиці, які, можливо, буде можливість випробувати ще цієї осені, якщо приїдуть вони до нас в Україну швидко. Поки покажу які вони на вигляд, і обіцяю відгук після їх випробувань так би мовити в польових умовах. До речі ціна їх за пару – 44 $, а з врахуванням купона - $ 36.80.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27

Сообщение #7 Ostap » 23.09.2016, 13:35

Что за фирма, какой вес палок, длина? А лучше дайте ссылку на страницу магазина

RULY
RULY
Повідомлення: 12

Сообщение #8 RULY » 23.09.2016, 15:42

Трекінгові палиці і палиці для скандинавської ходьби це одне і те ж? Де придбати палиці для скандинавської ходьби якісні і за доступною ціною?

turist
turist
Повідомлення: 15

Сообщение #9 turist » 23.09.2016, 15:47

Варто нагадати, що при сходженнях в гори де і потрібні трекінгові палки, вони повинні витримати досить важкі умови експлуатації. Метал якщо ви погнули палицю об камінь, легко можна випрямити і продовжити сходження, а поламавши карбонові доведеться скласти їх та покласти до рюкзака, щоб не засмічувати довкілля, і не викидати прямо в горах. Хоча сам ходжу вже третій сезон з палками з карбону.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #10 admin » 23.09.2016, 18:20

Что за фирма, какой вес палок, длина? А лучше дайте ссылку на страницу магазина

Я додам краще декілька фото, там видно всі характеристики, та й посилання на Алі.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.

Bogdan
Аватара
Bogdan
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 25

Сообщение #11 Bogdan » 23.09.2016, 18:24

На вигляд гарні, не такі вже й дешеві, хоча в україньских магазинах карбонові набагато дорожчі. Випробуєте чекаємо на відгук.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271

Сообщение #12 errror » 24.09.2016, 06:52

Чесно кажучи, коли вперше побачив у незнайомого туриста зустрівши його на маршруті, трекінгові палки, помацавши їх, в першу чергу подумав, що вони якісь слабенькі... Почав міркувати про звичайні лижні палиці з переробкою невеликою. Але потім, дивлюся, люди ходять, і такі мужички під сотню кг, користуються. Задумався, може спробувати вже готовий виріб, брати що-небудь простіше, надійніше або, навпаки, технологічно просунуте...
Але ось товариші відрадили від карбонових крекінгових палиць, мовляв, вони легкі, звичайно, але алюмінієві міцніше, в це погодьтесь більш важливо аніж зайвих 50-100 грам...

Добавлено спустя 7 часов 12 минут:
До речі, вибачте, адмін що то за свято що
AliExpress дарить купон на 5 $, чим я і вирішив скористатись цією можливістю, зекономити 5 доларів
а він всім дарить, та на яких умовах, бо я щось нічого від китайського товариша не отримував безкоштовно.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор

Сообщение #13 admin » 04.10.2016, 12:24

Я чесно кажучи вже й не пам’ятаю деталі акції, але в мобільному додатку AliExpress часто є можливість отримати купон на скидку.

Vovik
Vovik
Повідомлення: 26
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #14 Vovik » 10.11.2016, 21:55

Вибачте, але хочу висловити свою думку стосовно цих палиць

Я людина зі стажем і можу сказати таке: вільні 2 руки важливіше 1 палиці.
І не фіга вони не врятують при падінні або не допоможуть запобігти йому.
Скільки не ходив і з палицями і без. Однозначно без них краще.
Це потрібно ну хіба що для людей похилого віку для простих маршрутів. А якщо впадете то палиця тільки завадить!

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213

Сообщение #15 eddbit » 22.12.2016, 19:02

Vovik, Завжди використовую палиці, бо частенько болять колінні суглоби, а саме завдяки ним коліна почувають себе значно краще
Живу как умею и другим не мешаю

Aleksandra
Aleksandra
Повідомлення: 8
З нами: 6 місяців 26 днів

Сообщение #16 Aleksandra » 30.06.2017, 15:33

Чоловік вже 3 роки ходить с палицями, каже що так коліна менше болять. Перший рік виламав з дерева, і ходив по горам – зручно що покористувався тай викинув, не потрібно купувати, возити з собою, але не завжди знайдеш гарну палицю. Зараз же купив дуже легкі, куди не йде обов’язково з ними, то й я вирішила собі купити, так що поки шукаю які саме.

Tosik
Tosik
Повідомлення: 30
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #17 Tosik » 05.07.2017, 18:08

Завжди ходжу с палицями і не обов’язково купленими, виламані по дорозі не набагато гірше виконують свої функції, особливо при спуску. По рівнині для мене палиці не потрібні.

Вернуться в «Туризм»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость