Грядка чи газон?

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 8 місяців

Сообщение #1 Lariska » 03.10.2016, 10:08

Дивні відчуття охоплюють, коли працюєш на землі. Спокійно, радісно, аж душа співає... Щоразу, повертаючись з дачі, відчуваєш приплив енергії від взаємодії з живою природою, рослинами, деревами, коли працюєш і отримуєш задоволення від того, що робиш. Коли те, що посадив, наливається соками, плодоносить і дає смачні якісні продукти для зцілений оздоровлення всієї родини.
Свого часу, вивчаючи роботи відомого психолога Маслоу, я усвідомила, що щастя людини залежить від деяких важливих факторів - наявності харчів, житла, безпеки тощо. Якщо людина не може забезпечити собі належний рівень цих необхідних факторів, то вона потрапляє у певну залежність від обставин.
А відтак, наявність продуктів харчування - це одна з необхідних умов для того, щоб людина або розвивалася далі, забезпечивши собі первинні необхідні умови, а бо ж усе життя думала про те, як нагодувати себе і своїх дітей.
Слід зазначити, що нині дедалі більшої популярності набирає тема вирощування газонів, декоративних кущів і дерев. І, навіть маючи присадибну ділянку, багато хто відмовляється від вирощування власних продуктів харчування. Цікаво, чому?
Здавалося б, питання забезпечення себе і власної родини повноцінними продуктами харчування є найпріоритетнішою справою, перший фактор необхідності для щастя людини, а ми - ні, краще газони, бо в наш час це дуже модна течія. Отруюємо ділянку для звільнення від різнотрав'я і засіваємо газонною травою. А за продуктами їдемо до магазину чи на ринок. А звідки ця продукція? Чи вона не генетично-модифікована, чи дотримано у її вмісті норми нітратів, скільки разів її обробляли і чим, аби вона добре зберігалася?
Де знайти відповідь на ці запитання? Вирощування продуктів для себе й своєї родини, на мою думку, нині надзвичайно важлива справа. Адже доступні прості ефективні технології вирощування продуктів. Відмовившись від перекопування, спланувавши грядки, освоївши секрети вирощування улюблених куль тур, поступово, крок за кроком ми отримаємо хороший і смачний результат. І тоді власні помідори й огірки будуть найсмачнішими з усіх, що є, та й картопля - та, що для себе, - така, що не можеш наїстися, і цибуля з грядки, і зелень, і баклажани власні, й перець, і морква, й буряки... А смак такий, що до продукції із магазину якось і рука не тягнеться. І поступово мода на газони, декоративні кущі й дерева пошириться і на власні грядки з вирощеною для себе доброякісною та смачною продукцією. І смак у таких овочів і фруктів виразний і насичений, і здоров’я від них тільки поліпшується. Та й поруч, під руками: вийшов зранку, а через кілька хвилин на столі - і зелень кропу, й петрушки, й цибуля, й молода картопля, й салати найрізноманітніші, й огірочки свіженькі. Скільки потрібно часу? Не так багато, якщо почати всього-на-всього з однієї грядки або з двох. І посадити лише те, до чого найбільше душа лежить і що найуживаніше до столу і найпростіше для вирощування. Це - петрушка, кріп, салати, цибуля-кущівка, кабачки, буряки, адже вони не потребують особливих навичок для догляду. А далі - вже за відчуттями. Головне - почати і відчути перевагу особисто для себе.
Однією з причин відмови від грядок із овочами є брак доступної і ефективної технології, яка давала б можливість отримувати власний високий урожай. Але сьогодні є достатньо інформації для тих, хто хоче розпочати цю справу.
Щоправда, дехто нарікає на відсутність часу. Хоча й для догляду за газоном також потрібен і час, і знання методів, як його правильно зробити, і підстригати його потрібно регулярно, і підживлювати... А в результаті що? Потрібно їхати або на ринок, або в супермаркет, бо газон - це не скатертина-самобранка, а лише певні види трав, а ми не кролі й не гуси, щоб тим харчуватися.
А відтак - можна розпочати з простішого, а потім, крок за кроком, розширити коло знань, і залежність від магазину поступово відпаде, їсти ж бо нам є що. Коли є що їсти, то якось простіше. Тоді й працювати можна трохи менше на когось, а краще на себе, на своїй діляночці.
"Землеробство" буквально означає «землю робити». Земля - це живий організм і ставитися до неї, доглядати її потрібно так само, як дитину чи улюблену домашню тварину. Таке ставлення додає сили землі й вона обдаровує нас щедрими врожаями. А це дає основу для фізичного і духовного життя людини. І тоді приказка "Чого бідний? Бо дурний. А чого дурний? Бо бідний" не матиме під собою ніякого підґрунтя.

Вернуться в «Про все на світі»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость