Де взяти органіку для мульчи

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Marina
Marina
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #1 Marina » 07.09.2016, 19:00

Без добрив не буде врожаю ніяких культур, майже. Може й буде але далеко не те що очікували. І перед більшістю городників та садівників стоїть питання де взяти органіку для того щоб удобрити грунт. Хвоя, сидерати, опале листя – все це мені відомо, але де ж тієї хвої стільки набрати, чи опалого листя, а його треба дуже багато і мішок-два нічого тут не допоможуть. Може в кого є які ілеї?

Smila
Smila
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 19
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #2 Smila » 08.09.2016, 10:21

Я намагаюся робити компост: складаю бур'ян та інші рослинні залишки в великі купи, але на полив цих куп не вистачає ні води, ні сил. Тому компост у мене виходить погано.
А ще я купую сухий курячий послід в мішках. Річ непогана, але моторошно смердюча, тому, щоб привезти мішок цього добра, мені доводиться довго і нудно умовляти чоловіка, а потім ще слухати по дорозі, як він задихається і страждає. :(
Інколи селяни возять щось віддалено нагадує коров'ячий гній, але селян мало, корів вони тримають все менше, і конкуренція за гній мені не по кишені і не під силу.
Тому моїм бідним рослинам доводиться задовольнятися малим.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224

Сообщение #3 Lariska » 08.09.2016, 10:32

У минулому році мені подарували машину відходів після вирощування печериць. Склад по виду - перепріла солома, торф, залишки грибниці. Заклали, як і компост, в бурт. Восени мульчувала під кущами, багаторічними культурами. З чуток - непогана штука, але захоплюватися не варто, так як в цій суміші багато антибіотиків. Але по дорозі на дачу бачу купи цих відходів майже на кожному городі. Хто-небудь пробував це, які враження?

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29

Сообщение #4 Miho » 08.09.2016, 17:16

Такая же ситуация и у меня, и земля у нас самая бедная в области - песок с известняком. Но я разбил свой город на три части - на одной картофель, на второй грядки с зеленью, а на третий весь сезон высеваю сидераты на зеленое удобрение, - горчицу, рапс, горох, а также кукурузу, одним словом какие семена есть, то и сею. Как только посевы поднимаются сантиметров на 20 - запахиваю, вернее перебиваю культиватором, и сразу же снова сею и заделываю тем же культиватором. На следующий год на этом месте сажаю картофель, на участке с прошлогодней картошкой сажаю грядки, а после грядок - сидераты, и так по кругу каждый год. И еще одно - у нас каждую осень сжигают тонны листьев, а я его собираю в компостные кучи, поливаю водой и накрываю пленкой, если идут дожди, то открываю и снова, когда намокнет -накрываю. Получается супер компост из которого потом почти не прорастают сорняки. Так что рекомендую тем, у кого нет органики.

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 162
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #5 admin » 10.09.2016, 17:16

Крім соломи і звичайної зеленої трави в різних варіантах (свіжа, підв'ялена, суха) розкладав раніше під деревами, кущами та квітами сухе торішнє листя навесні - добре підвищує родючість. Читав давним-давно про одного, який збираючи в парках велику кількість торішнього листя, перемелюючи її і поміщаючи на грунт за кілька років перетворив свою ділянку в надзвичайно родючу. Іншими словами скопіював природу, в якій родючість і гумус шляхом перегнивання трав і листя накопичується століттями і тисячоліттями і прискорив процес. Все так, як написано вище - поливу після цього практично не потрібно, така мульча запобігає випаровуванню вологи з ґрунту і досить швидко розпушує важкі грунти. Чим більший шар мульчи, тим краще рихлити ґрунт - це про солому (особливо, якщо закопувати), правда солома дуже повільно підвищує родючість. Я практично завжди при посадці дерев і чагарників кладу в посадочні ями товсті сухі стебла зонтичних рослин (дудник, купирь і т.п., що росте навколо), кілька разів навіть "очерет", тобто рогіз пробував. Крупно рублю лопатою (дається важко - краще спробувати садовий подрібнювач для гілок), змішую з гноєм, піском, чорноземом - добре, якщо частини стебел визирають назовні (сприяє потраплянню повітря всередину грунту). Класти бажано багато... Фактично те ж саме, як вирощування і перекопування сидератів ("зелене добриво"), тільки ростити нічого не треба - берете все готове в сухому або свіжоскошеному вигляді. Ой, вибачте, заговорився - це вже не мульча виходить, ніби не по темі розповідь.
Будьте обережні, є істотний мінус - рослинна мульча (особливо солома) дуже приваблює гризунів, які під нею починають рити ходи і пошкоджувати коріння. Мені з цієї причини довелося від неї відмовитися, так як на ділянці просто "мишаче беззаконня" плюс водяні щури.
Також неодноразово використовував в якості мульчі в квітниках і під чагарниками соснову перемелену кору (краще дрібної фракції). Дуже приємна штука. Лушпиння кедрового горіха на жаль пліснявіє.

Kleo
Kleo
Повідомлення: 14
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #6 Kleo » 10.09.2016, 17:23

Всі бур'яни залишаю на грядці – ось вам і мульча. Зірву і кладу під рослини. Нехай виглядає ділянка не так доглянуто, як у сусіда-пенсіонера, зате користь буде для грунту.

MelNik
MelNik
Повідомлення: 24
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #7 MelNik » 13.10.2016, 20:10

Ось спробую розумну річ сказати. Тільки навряд чи прислухається початківець садівник. Як я свого часу не особливо слухав, що мені не подобалося.
Мені говорили - не поспішай, все вимагає часу. І чималого. Сад повинен вирости, земля окультуритися / покращитися, садівник набратися досвіду.
А мені хотілося все швидше, побільше, красивіше і за останнім словом агронауки. Прямо тут і прямо зараз.

Так ось, розумна річ: не намагайтеся все замульчувати органікою в один момент. Якщо Ви не привозите у двір самоскидами органічну мульчу, то само-мульчування буде коштувати або великих фінансових витрат, або величезних Ваших фізичних зусиль. Робіть все поступово, шматочками. Поки набереться органічна мульча, прикрийте вільну землю будь-чим. І старий лінолеум в хід йде, і плівки-клейонки. Сидерати посіяти - прекрасно! У міру появи органічної мульчі, нею будуть закриватися все нові і нові ділянки.

Дивишся, через 3-4 роки, збудеться ваша мрія - все-все буде закрито органічною мульчею. А може на той час у вас з’являться інші завдання та ідеї з облаштування саду? І відсутність органічної мульчі вже не буде вас напружувати.

Ostap
Ostap
Повідомлення: 27
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #8 Ostap » 14.10.2016, 09:32

Мульчую грунт на грядках і доріжках вже 5 років. Результат видно. Грунт - важкий суглинок став м’яким. Раніше не можна було сапку увігнати-тепер лунки роблю руками. У нас селище міського типу - сіно годі й шукати, солома теж дефіцит. По всіх вулицях в квітні - травні йде покіс трави перед будинками - домовився з сусідами - бігаю з тачкою і збираю всюди, що скосили, восени та ж історія-гребуть опале листя-бігаю збираю, щоб не спалили. Все це тягну на город, скидаю в кучу. Трава в купі встигає перепріти - таку в червні стелю на грядки, листя лежать до весни в купі - навесні це вже мульча. Восени не мульчуйте - розведете мишей! На доріжках після кожного дощу сиплю тирса - й ходити приємно і перегниває не забираючи поживні елементи рослин. Також всю траву зі своєї ділянки використовую. Все одно не вистачає! Пробував відходи від грибів (солому) - потрібно додавати добрива. Спанбонд щільний хоч чорний-хоч білий погано - Новий він не пропускає воду! Його потрібно обов'язково пом'яти, випрати - а це клопітно дуже, та й дорого. Відходи соняшникова - добре, але від бур'янів не рятує і розкладається повільно, на другий рік ще валяється, а згрібати його важко, на осінь ж залишати не можна - знову ж миші (Мох, хвоя -це в нашому регіоні майже не росте. Газети - дефіцит. Картон від вологи деформується і просихає довго, шкідники під ним множаться, а рвати на шматочки - це ж безглуздий труд. Висновки мої: листя-під посівні, сіно - під розсадні, лушпиння-клумби, щебінь-дерева, спанбонд (тонкий і середній) - під полуницю, тирса - на доріжки. Да, ще-сусіди спочатку посміхались, що я "сміття всяке" на город тягну - тепер приходять за досвідом. Добре сміється той, хто з великим урожаєм і без сапи з лопатою обходиться! Порадьте ще що-небудь, щоб побільше і безкоштовно.

baldug
baldug
Повідомлення: 6
З нами: 1 год

Сообщение #9 baldug » 21.01.2017, 17:04

"Де взяти органіку для мульчи?" - принципово різних варіантів лише два: або брати десь на стороні; або виробляти органіку самому.

Перший варіант не вічний, так як сторонні виробники органіки тільки до пори до часу будуть розцінювати її як відходи та сміття. А з урахуванням думок, викладених Курдюмовим щодо органічного землеробства, обстановка з кожним роком буде сприяти зменшенню варіантів отримання зі сторони органіки. Банально, але за все в нашому світі треба платити. Всі кимось і колись вироблено. Заводом, колгоспом, лісництвом, черв'яком, рослиною - енергія витрачена, робота зроблена, безкоштовно ніхто віддавати свій продукт не буде. Тільки до безгосподарних дурнів цей факт поки не доходить. Ось поки дачники і "пощипують" агрокомплекси і ліспромгоспи, які переробили те, що росло на тисячах гектарів і не повернули, як прийнято в природі, три чверті органічної маси на ці ж тисячі гектарів. Тому традиційні інтенсивні колгоспи банкрутують, приклад чого у мене стоїть щодня перед очима. Жорстока реальність неповернення органіки. Так що, ця годівниця для дачників не вічна. А якщо врахувати, що і гній і солома в інтенсивному господарстві без використання хімічних добавок з'явитися зараз не може, то подумайте, що ми тягнемо на свої городи.

Варіант другий передбачає використання сидератів. Тут теж не все однозначно. Вірніше, сам факт використання сидератів - однозначне благо, але як це здійснити... Якщо дачник вже має єдино можливий клаптик землі, то сівозміни на ньому можна здійснити лише "стримавши свій апетит". Тобто відняти частину площі біля улюблених культур і віддати незрозумілим для сусідів травам-бур'янам. Тут тіснота підштовхує до багатоярусних насаджень. А доріжки перетворюються в джерело органіки, яку тягнемо в контейнер.

Якщо ж дачник у площі не обмежений, то має сенс продумати співвідношення площ під грядками і під джерелом органіки, щоб другі покривали потреби перших. І все це (догляд за грядками і заготівля своєї власної органіки) було по силам господареві.

Особисто у мене другий варіант. Не встигаю скошувати пустирі, прилеглі до свого городу. Але якраз цей факт і дає мені можливість з упевненістю дивитися в завтрашній день. На "дядькову" солому та гній вже не сподіваюся. І вам не раджу.

Vadim
Аватара
Vadim
Повідомлення: 20

Сообщение #10 Vadim » 23.01.2017, 12:03

А чи можна в якості органіки використовувати пір’я домашньої птиці? Якщо так, то як? Десь прочитав (по-моєму у Н.Курдюмова), що одна бабуся в лунку для висадки розсади додавала пір'я від птиці. Чому питаю? Просто цього добра у нас багато, найчастіше - ми спалюємо. Заздалегідь спасибі!

sidr
Аватара
sidr
Повідомлення: 28

Сообщение #11 sidr » 10.02.2017, 19:37

Купуємо солому (самовивіз) і залишки від вирощування грибів + ціна доставки.
З "безкоштовної" органіки - кінський гній і їду повз поля після збирання залишається солом'яна січка в купках - ну залишки звичайно - але мішок набирається за кілька хвилин. Дачники поле вичищають за пару днів після збирання врожаю.
пару раз залишки від вирощування грибів віддавали самовивозом - але там були проблеми, тирса і т. д. у нас самовивозом не бувають - найдешевше - це коли вона пріла, мокра і не годиться для переробки - такі, наприклад 1 грн куб при самовивозі...
шукайте.

Tetyana
Tetyana
Повідомлення: 32

Сообщение #12 Tetyana » 11.03.2017, 20:45

Грунт добре мульчувати картоном. Коли у мене з'являється картон, я укладаю його між рослинами і обов'язково присипаю землею. По-перше, щоб вітром не знесло. По-друге, якщо так покласти картон, то там слимаки можуть накопичуватися, а якщо він щільно на землі лежить, то там тільки дощові хробаки розводяться. Ще добре мішки від цементу розкладати в міжряддя картоплі, і грунт не так сильно втоптується коли ходиш міжряддями кропиш чи жуків вручну збираєш.

Ruslan
Ruslan
Повідомлення: 39
З нами: 8 місяців 18 днів

Сообщение #13 Ruslan » 12.03.2017, 13:32

На мою думку все що вимагає великих зусиль не варту є того щоб впроваджувати у технологію отримання сільськогосподарської продукції. І як кажуть все геніальне – просте. Так і пошуки органіки не повинні змушувати платити великі гроші та везти органіку за три дев’ять земель на свою ділянку. Погляньте навкруги – море органіки ви викидаєте, ходите по ній ногами. Ми живемо в невеличкому будиночку і біля самого будинку і наша ділянка. Всі відходи ми сортуємо на ті що гниють і ті що не гниють. Так ось тих що не гниють назбирується за два тижня відерко, його ми вивозимо на смітник, а те що можна використати в якості добрива кожен день викидаємо на город або на компостну купу. І повірте цього вистачає для 6 соток з головою. На город йде все – папір, очистки, залишки зі столу і т.д. І не потрібно далеко ходити, не потрібно часто виносити сміття, менше забруднюється довкілля і земля у нас родюча та врожаї гарні.

Andren
Andren
Повідомлення: 12
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #14 Andren » 04.04.2017, 21:57

В лісі повно опалого листя, хвої, кори, перегнившої деревини і т.д. Кожен раз відпочиваючи на природі, нагребу собі пару мішочків, закину в багажнік та на город висипаю, під картопельку буде мульча гарна.

Mikola
Mikola
Повідомлення: 28
З нами: 9 місяців 5 днів

Сообщение #15 Mikola » 05.04.2017, 06:53

Той хто має городню ділянку біля хати купіть подрібнювач гілок і буде вам безкоштовний варіант отримання органіки в неймовірній кількості. Адже завжди дерева обрізують, виноград і т.д. І у нас звикли це добро палити, а якщо буде подрібнювач, то перемолоти купу гілок на гарну мульчу та органіку займе менше час ніж палити ту купу.

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость