Мульчування тирсою - плюси і мінуси

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #1 Novachok » 13.09.2016, 08:02

Нарешті я знайшов, де можна дістати багато тирси практично за безкоштовно (5 мішків взяв за 20 грн.). Але ось тепер виникло інше запитання - що саме ними можна мульчувати, а що не варто. Наслухався вже багато різних версій, але в основному виділяють наступні мінуси мульчування тирсою:

Тирса підвищує кислотність грунту;
Тирса забирає із землі азот.

Якщо з першим твердженням я змирився досить швидко, то з другим так відразу погодитися не міг. Облазив купу сайтів і форумів, де користувачі здебільшого діляться на два табори:

1. Люди, які говорять, що тирса виносить з грунту азот, що обгрунтовують це якимись навколо науковими фактами, але в основному говорять як аксіому, не вдаючись у подробиці;
2. Люди, які використовували тирсу в ролі мульчі і рослини прекрасно себе почували.

І я так і не зрозумів чому саме тирса виносить з грунту азот, а якась солома або деревна кора або той же очерет - не виносять? У чому принципова відмінність в плані окислення? Я так розумію, тирса (особливо волога) менше проводить повітря, може тому? Буду радий почути обгрунтовані думки з невеликим екскурсом в хімію.

Ну і друге питання - припустимо, приймемо ми як аксіому описані два мінуси тирси. З другим люди борються, змішуючи тирсу з азотними добривами (гній, компост і т.д.), а з першим - періодичним вапнуванням. Але чи потрібно це все? Навіщо псувати компост, прибираючи з нього азот? Що такого корисного тоді дає внесення в грунт тирси, що її потрібно використовувати навіть при цих мінусах?

І останнє - для яких рослин підійде кислий грунт, яикм він стане пр внесенні тирси? Можливо, це якісь ягідні кущі, особливо лісові (чорниця, малина)? Чи можливе існування, наприклад, вишневих дерев на кислому землі? Або плоди від цього теж будуть кислі? =)

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 6 (+6/−0)
Повідомлення: 224
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #2 Lariska » 08.11.2016, 20:50

Завжди використовувала тирсу в якості мульчі! За літо раз п'ять на місцеву "лісопильну" їздили - по 10-12 мішків навантажуємо за раз. В першу чергу під полуницю, особливо коли соломи не вистачає. Капуста, огірки, помідори - все в тирсі. Але у мене не чиста тирса, а зі стружкою. Основна проблема з цим достатком навесні - треба зграбувати з грядок, а то земля повільно прогрівається. Малина дуже любить тирсу. А яка під тирсою земля – пух.

Vovik
Vovik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 11 місяців 22 дня

Сообщение #3 Vovik » 11.11.2016, 05:47

питання щодо використання тирси на городі. В цьому році посадив на новому місці малину і в пару рядів для експерименту вніс в грядку під кущі тирсу (вирив траншею, всипав тирси відро на метр приблизно, і перемішав її з грунтом, зверху присипав трохи землею і посадив малину. Тирса соснова, з пилорами. Але вона пролежала чи рік, чи то два під відкритим небом. Чи потрібно тепер по весні поливати сечовиною?
І взагалі, соснова тирса що пролежала рік чи два так само грунт підкислює? Чи її таки можна закопувати для поліпшення структури грунту?
То що гній краще це я розумію, але він грошей коштує, а тирса дармова недалеко лежать.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #4 eddbit » 11.11.2016, 10:22

Тирса не так вже й сильно робить грунт кислим (хоча і це теж), але при своєму перегниванні забирають з грунту азот. Тому її або треба змішувати з невеликою кількістю сечовини, або компостувати.
Мені особисто дуже подобається при компостуванні перемішувати тирсу із зеленою травою з газонокосарки, адже в зеленій траві занадто багато азоту, і якщо її просто складати в купу, вона гниє, а з тирсою, торішнім листям або торфом - саме те. Місяці 3 все це полежить - і можна мульчувати.
Живу как умею и другим не мешаю

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость