Навіщо сіяти сидерати - щоб отримати хороші врожаї

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Lariska
Аватара
Lariska
Репутація: 4 (+4/−0)
Повідомлення: 216
З нами: 1 год

Сообщение #1 Lariska » 02.10.2016, 18:29

- Привіт, друзі! Ось і почалася у мене пора жнив. Все більше стає на моїй дільниці порожніх грядок. Зараз я взялася за прибирання цибулі і часнику, і, щоб земля не пустувала, саме час подумати про те, як збагатити грунт, і зробити так, щоб він не засмучував порожнім видом. Для мене найкращий метод одночасно збагатити грядки натуральним добривом і засіяти їх - це посадити на них сидерати.
Оскільки грядки я зробила стаціонарні, то це означає, що не можна на них щороку садити помідори або цибулю. Але є метод, завдяки якому я можу садити на них щороку одну культуру: на осінь я сію в спорожнілі грядки сидерати. Для себе найкращим сидератом я вибрала гірчицю. Коли вона підростає, я зрізаю її і перекопую, закладаючи в землю зелену масу. Виходить відмінне добриво, навіть краще, ніж гній, так як з гноєм на грядки можна занести і медведку.
Через два тижні після того, як я прикопую гірчицю в грунт, саджу на ці грядки озимий часник і цибулю під зиму.
А ось після збирання картоплі я саджу на грядки вже не гірчицю, а злакові, наприклад, жито. Воно озиме і, якщо не зійде восени, то зійде навесні. Хороше тим, що відмінно розпушує грунт, захищає його від нематоди і виживає з грядки все бур'яни (навіть пирій). А прикопане в грунт воно відмінно збагачує її органікою. Земля після жита стає м'якою, як пух, і працювати з нею одне задоволення.
Ще на вільні грядки я саджу кріп і петрушку на зрізання. Вони підростуть якраз до холодів, і я зберу їх, щоб заморозити на зиму. І всю зиму у мене в супах, борщах і других стравах є свіжа, яскрава зелень, що пахне літом.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 10 (+10/−0)
Повідомлення: 192
З нами: 1 год 1 місяць

Сообщение #2 eddbit » 15.10.2016, 18:10

В нашому регіоні цього року краще сіяти на сидерати щось більш морозистійке, наприклад, пшеницю, жито, овес. Бо раніше, коли було тепло не можна було посіяти бо стояла посуха, а коли пішли дощі вже почались нічні заморозки, і теплолюбиві сидерати на шталт гірчиці, можуть вимерзнути, хоча пару градусів морозу гірчиця витримає, але ризик є. Тому я цього року засіяв жито. А навесні ще можна прокультивувавши ще й гірчицю посіяти, вона за 3-4 тижні дасть гарну масу зелені на добриво.
Живу как умею и другим не мешаю

admin M
Администратор
Аватара
admin M
Администратор
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 158
Сайт

Сообщение #3 admin » 15.10.2016, 18:14

Гірчиця біла (Sinapis alba) - однорічна олійна рослина сімейства хрестоцвітних, має здатність вивільняти важкорозчинні фосфати. Може рости на будь-яких грунтах з рН від дуже кислих до лужних. Насіння гірчиці проростає при температурі - 3 ° C, а її сходи витримують короткочасні заморозки до -5 ° C.

sveta
sveta
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 25
З нами: 8 місяців 9 днів

Сообщение #4 sveta » 17.10.2016, 10:29

Я пробувала сіяти на сидерати жито. Жито сіють восени, а навесні перекопують коли воно виросте см 10-15. Якщо прогавиш і воно виросте вище, то дуже важко землю перекопувати. Коріння у нього стає міцним, не один бур'ян не вилазить. А восени сіємо гірчицю жовту і вона до холодів встигає вирости на 15 см і ми вдруге перекопуємо перевертаючи грудки землі з гірчицею прямо перед морозами. Якщо з якоїсь причини не встигаємо, то не біда, холод і мороз зроблять свою справу. Але в цьому випадку земля менше отримає органіки. Так як ми це робимо вже років 5-6, то земля у нас різко виділяється в порівнянні з сусідською. Вона більш рихла і немає дротяників і більш урожайна.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 9 місяців 14 днів

Сообщение #5 Novachok » 17.10.2016, 10:33

Я городник початківець. Земля була в пирії і було багато дротяників. За порадою сусідів спочатку посіяв гірчицю білу і фацелію. Не стало дротяників і від пирію майже позбувся. Грунт став пухким і зовсім не користуюся хімікатами. Я обома руками за сидерати!

fuh
fuh
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 21
З нами: 7 місяців 11 днів

Сообщение #6 fuh » 20.11.2016, 12:19

Наскільки я розумію, сидерати крім своєї функції зі збагачення грунту ще й бур'яни витісняють. Оскільки в цьому році у мене точно не буде часу займатися ділянкою (крім городика, звичайно, і парочки клумб), то що ще не закінчилося будівництво, то решта площі у мене успішно заросте бур'яном. Щоб бур'яну не було і грунт збагачувався хочу засіяти необроблювані соток 15 сидератами. До того ж вони ще розпушують ґрунт. Коротше, хочеться одним пострілом відразу декілька зайців вбити.

errror
errror
Репутація: 3 (+3/−0)
Повідомлення: 265

Сообщение #7 errror » 25.05.2017, 11:23

На великих земельних площах колективних сільськогосподарських підприємств бур’яни знищують впровадженням сівозмін, внесенням гербіцидів, механічним способом. Проте на городніх ділянках ці методи не завжди прийнятні. Звичайно, і тут можна застосовувати проти бур’янів гербіциди, зокрема, для знищення мокрецю — 2,4 Д (2 г на сотку), базагран (4 г на сотку), дактал (20 г на сотку) та ін. Але мало хто з господарів бажає на своєму городі застосовувати ці хімічні засоби, не кажучи вже про такі гербіциди, як банвел-Д, тор дон, пропазин, далапол, ТХА, строк розкладання яких у грунті не менше півроку.
У США та Канаді для знищення бур’янів почали застосовувати електричний струм напругою від 0,01 до 100 В/см2. Для цього там створено машину з високочастотним перетворювачем. Струм високої напруги надходить до дугоподібної пластини, навколо якої створюється електричне поле. Під час руху агрегату пластина пересувається над поверхнею, мікрохвилі електромагнітного поля проникають у верхній шар грунту і згубно діють на бур’яни. Цю дугу можна спрямовувати в міжряддя культурних рослин і знищувати там бур’яни. Фірма «Ласко» (США) сконструювала установку «Лайтинг». Джерелом струму в ній є генератор, що приводиться в дію від вала відбору потужності. Потужність агрегату — від 10 до 200 кВт. Для бур’янів достатньо 10 кВт. Такі агрегати неважко виготовити й аматорам. Ми вважаємо, що за ними майбутнє.
Що ж нового проти бур’янів на городніх ділянках, зокрема проти мокрецю, можна запровадити вже зараз? Ця рослина дуже забур’янює ділянки картоплі, овочів, ягідників. Любить зволожені місця, життєздатність зберігає 4—5 років, вегетаційний період триває до 40 днів, але за сезон може давати три покоління. Особливо забур’янює площі після збирання овочевих культур восени, зиму переносить добре і навесні продовжує розвиватися. Традиційними способами здолати цей бур’ян важко.
Ми давно помітили: якщо після збирання городніх культур повторно зайняти ділянку суцільними посівами рослин з добре розвинутим корінням та соковитою зеленою масою і використати цю масу як сидерат (тобто прикопати восени на зелене добриво), то бур’янів на цій площі стає менше. Водночас прикопана маса замінює органічні добрива, завдяки чому родючість грунту підвищується. Проте, оскільки городину здебільшого збирають пізно, деяким повторним культурам не вистачає часу для вегетації, інші дають мало органічної маси і мають незначну кореневу систему. Одна з культур, що повністю підходить для цієї мети,— гірчиця біла (цвіте жовтим цвітом). Недарма її прозвали санітаром від бур’янів.
Гірчиця біла — високоурожайна культура, яка потребує мінімальної суми ефективних температур для формування маси. За 40—50 днів вегетації в післяжнивних посівах вона дає понад 200 ц зеленої маси в перерахунку на гектар. Це холодостійка культура, витримує тимчасові заморозки до мінус 10°С, не втрачаючи здатності відновлювати ріст, коли настає потепління.
Зелену масу гірчиці можна використовувати на корм худобі. Бона має й інші дуже цінні властивості, завдяки яким її корисно застосовувати на садових та присадибних ділянках. Коренева система гірчиці добре розвивається у поверхневому шарі грунту, а головне — виділяє токсичні речовини, які згубно впливають на схожість і розвиток бур'янів, зокрема мокрецю.
Ми помітили, що цей бур’ян не росте, якщо на ділянці посіяна гірчиця, і, навпаки, добре вегетує там, де її немає. Тому після збирання редьки, картоплі, огірків, цибулі ми одразу висіваємо гірчицю. До середини жовтня вона дає соковиту зелену масу, яку можна використовувати на корм худобі або приорати на зелене добриво.
Якщо посіяти гірчицю у міжряддях суниці першого року садіння, вона не тільки захищає її від бур’янів, а й оберігає від морозу, бо після пошкодження низькими температурами зелена маса гірчиці падає на рослини суниці і прикриває їх. Тому ми радимо застосовувати Гірчицю на городніх ділянках.

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 2 гостя