Як дізнатися кислий грунт чи лужний?

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Tosik
Tosik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 30
З нами: 1 год

Сообщение #1 Tosik » 08.11.2016, 12:05

Як початківець садівник городник хочу визначити який у мене грунт: кислий, лужний чи нейтральний. Верхній шар землі не надто чорний см. 30, потім йде глина. Буду вдячний за підказки.

Vovik
Vovik
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 26
З нами: 1 год

Сообщение #2 Vovik » 11.11.2016, 05:51

У будь-якому магазині де продають насіння та саджанці є тест-індикатор. Коштує він копійки. Це набагато прошу, точніше і в кінцевому підсумку дешевше ніж різні "народні" засоби. Користуватися ним просто, на коробці є докладна інструкція.
В принципі можна і на око прикинути по бур'янам що у вас ростуть. Я пам'ятаю з усього різноманіття: мокрець - кислий грунт, суріпиця - лужний.

eddbit
Аватара
eddbit
Репутація: 11 (+11/−0)
Повідомлення: 213
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #3 eddbit » 11.11.2016, 10:19

А ще на кислому ґрунті росте кінський щавель. А ось у кого кропиви багато на ділянці, той щасливчик з дуже добрим ґрунтом.
Живу как умею и другим не мешаю

Ruslan
Ruslan
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 39
З нами: 8 місяців 18 днів

Сообщение #4 Ruslan » 21.05.2017, 21:10

А як визначити чи кислий чи лужний грунт якщо росте все що тільки може, принаймні мені так здається. Але і мокрець і суріпиця гарно ростуть зовсім близько одна від одної. До речі мокрець, як на мене самий злісний бур’ян – вирвати його з корінцем найважче. Хіба що з ним може ще потягатися пирій, але на щастя останнього в мене не так вже багато, а можна сказати практично зовсім немає, а все інше росте гарно. І кропива, і одуванчик, і здається всі зілля які лише відомі в Україні.

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость