Удобрение из туалета можно ли использовать на огороде

Описание: Як підвищити родючість ґрунту. Типи ґрунтів та методи і способи підвищення родючості ґрунту та врожайності рослин.

Novachok
Novachok
Репутація: 1 (+1/−0)
Повідомлення: 34
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #1 Novachok » 01.12.2016, 19:34

Скажите не пойму почему нельзя выбрасывать на огород каку из туалета? Свиное, коровье, куриное г… - можно, это золото как пишут в Интернете, а человеческое нельзя. Я выбрасываю из горшка нашей меньшенькой как она сходит в туалет уже 2 года на огород и все нормально – растет и картошка и все остальное. Так почему же такое ценное человеческое г… нельзя вносить на огород?

Vadim
Аватара
Vadim
Повідомлення: 20
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #2 Vadim » 23.01.2017, 11:48

Використовувати відходи людського туалету – це справа естетичних міркувань в першу чергу, а вже в другу безпека і т.д.
Я особисто використовую вміст туалету замість гною, правда не кожен рік, а по мірі наповнення ями, а це трапляється рідко, тому як на дачі ми буваємо тільки по вихідним. І цим "гноєм" удобрюю дерева по осені.
Що б дачний туалет особливо не смердів і не був фабрикою по розведенню мух, бажано після кожного походу в туалет присипати "відходи виробництва" чимось сипучим, типу торфу, тирси, компостом, грунту. Що б не було запаху, достатньо лише злегка присипати "відходи" людини, а для цього потрібно одна-дві жмені сипкого матеріалу, процес компостування починається відразу і без всякого "байкалу" або інших модних та дорогих "порошків" .

Miho
Miho
Репутація: 2 (+2/−0)
Повідомлення: 29
З нами: 1 год 5 місяців

Сообщение #3 Miho » 01.02.2017, 18:03

Я не застосовую, але коли були сортири на дворі (спогади дитинства), знатні вишні на тих місцях росли. Проблема застосування фекалій - специфічний запах і ймовірність попадання з бризками на ягоди яєць гельмінтів і збудників хвороб. Зазвичай фекалії застосовують на рослинах у яких подальшу продукцію піддають термообробці.

errror
errror
Репутація: 5 (+5/−0)
Повідомлення: 271
З нами: 1 год 6 місяців

Сообщение #4 errror » 01.02.2017, 18:37

Проблема застосування фекалій - специфічний запах і ймовірність попадання з бризками на ягоди яєць гельмінтів і збудників хвороб
Це, мабуть, найпоширеніші пояснення чому не використовуються ці дармові добрива. У мене такі причини щонайменше викликають посмішку. Можна подумати люди більше хворіють гельмінтозами за тварин, ну а запах тваринного гною просто пахне трояндами. Для мене найбільше смердить, вибачте, за інших - це пташиний послід. Хоча і їм доводиться користуватися через його доступність по відношенню до інших типів гною.

Ivan
Ivan
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 18
З нами: 1 год 4 місяця

Сообщение #5 Ivan » 01.02.2017, 20:01

Ми вже більше 10 років використовуємо «золото» зі свого літнього дачного туалету на благо саду-городу. Бак з «золотом» по мірі наповнення викладаю в компостну яму, яка знаходиться поруч.
Спочатку роблю вилами ямку, потім кладу туди «золото» і зверху вкриваю землею і травами з компостної ями. Якщо є торф, то і присипаю торфом. Ніколи не пахне і вигляд пристойний. Проблем з хворобами не було. Вважаю, що така добавка збагачує внутрішній світ компостної ями, прискорює дозрівання компосту. В яму крім бур'янів постійно викидали відходи з кухні. Компост зріє 1,5 - 2 роки. На другий рік на заповненій ямі відмінно ростуть кабачки.
У мене дві ями (2 на 2 м і висотою 1 м) і щороку восени одну з них розкидаю під дерева, кущі, квітники та в теплиці. Компост завжди хорошої якості.

TerelF1
Аватара
TerelF1
Повідомлення: 28
З нами: 11 місяців 6 днів

Сообщение #6 TerelF1 » 13.05.2017, 20:52

Ось, ми теж завжди користувалися і продовжуємо користуватися відром, які стоять у спеціально відгородженому закуті в сараї. Засипаємо "плоди праць" чим доведеться: торф, тирса, зола, трава, земля, пісок і т. д.; ніякого запаху немає, може від того, що не "збираємо", а виносимо, по можливості, відразу. В компост. Це набагато зручніше, ніж класичний сільський "люфтклозет" з його пахощами і моторошним виглядом (просто фізично не можу себе примусити зайти в такий заклад!).
Зручно, слів немає, проте вміст відра, рано чи пізно доводиться виливати, а саме відро - мити, і це теж не велике задоволення.
А пам'ятаєте, як спростилося життя, коли з'явилися пластикові мішки для сміття? Зав'язав мішок, з відра вийняв та й відніс мимохідь на смітник. Ні повертатися з порожнім відром не треба, ні мити його. Але з туалетом цей номер не пройде: поліетиленовий мішок в компості не розкладається; не вручну ж з нього готове "добриво" виколупувати!
Ось тепер чекаю, не дочекаюся, коли ж нарешті можна буде у нас купити за реальні гроші пакети з полімерів що розкладаються, щоб упаковка разом з вмістом розкладалася на "повітрі і сонячному світлі".

Galinka F
Аватара
Galinka F
Репутація: 0 (+0/−0)
Повідомлення: 51
З нами: 1 год 2 місяця

Сообщение #7 Galinka » 14.05.2017, 07:24

Скільки себе пам’ятаю, в тітки в селі відходи життєдіяльності людини вкидались разом на купу з гноєм від птиці та свійської худоби. А потім навесні все це розкидалося по городі і запахувалось, і ніхто не задумувався чий, людський чи тварин, адже воно все за літо перегнивало. І досі там так роблять, і здається всі в селі так роблять, адже ніхто не викликає машину відкачувати добро, а все на купу й на город. І так мабуть існує цей порядок століттями, а зараз піднімається питання чи можна так робити.

Вернуться в «Грунт і підвищення родючості»

Хто зараз на форумі (по активности за 5 минут)

Зараз цей розділ переглядають: 1 гость
Боты: Yandex [Bot]